نمایشنامه ‌خوانی “نوای اسرارآمیز” با حضور تعدادی از هنردوستان و شهروندان علاقه مند به حوزه فرهنگ در فرهنگسرای هنری کیاوش تبریز اجرا گردید.

به گزارش تبریزمن، مدیر فرهنگسرای هنری کیاوش در این خصوص به تبریزمن گفت : این فرهنگسرای هنری در ادامه فعالیت های فرهنگی و هنری خود اقدام به برگزاری این نمایش نامه خوانی با همکاری مجموعه بولتن کرد و در نظر دارد هر هفته به برگزاری برنامه های فرهنگی ادامه دهد که از آن جمله می توان به برگزاری نخستین نمایشگاه عکس تئاتر اشاره نمود که به زودی استارت خواهد خورد. سارا نخعی، کارگردان این اثر هنری را علی کاضمی وند اعلام کرد و افزود:وی به همراه مسعود شهری خوانش گران این مجموعه را بر عهده گرفته و سودا عبدالعظیم زاده نیز در نقش خوان به ایفاگری پرداخت.

وی سپس به بیان خلاصه ای از داستان پرداخت و اضافه کرد:یک نویسنده معروف برنده جایزه نوبل، سالهاست به تنهایی در جزیره ای در دریای نروژ زندگی می کند، او زندگی در انزوا را برای خود برگزیده است، خبرنگاری به نام “اریک لارسن” نیز برای مصاحبه به دیدار او می آید. او اولین خبرنگاری است که موفق به گرفتن وقت مصاحبه با او شده است.

خبرنگار در بدو ورود با شلیک گلوله مورد استقبال واقع می شود و متوجه می شود که با آدمی غیر عادی مواجه است! کشمکش‌های بین این دو کاراکتر در ادامه ماجرا، منجر به کشف رازهایی در زندگی این نویسنده و خبرنگار می‌شود… رازهایی که نقطه مشترک این دو نفر را برملا می‌کند!

در واقع، بحث اصلی خبرنگار با نویسنده درباره آخرین کتاب او به نام “عشق ناگفته” است، کتابی که برای بیان نظرات نویسنده درباره عشق، نامه نگاری های عاشقانه نویسنده و زنی به نام “اوالارمور” را وسیله قرار می دهد…

شایان ذکر است به گفته نخعی، تم نمایشنامه کشف راز دلباختگی است که از دو دیدگاه مردانه بررسی می شود بدین ترتیب که خبرنگار به دنبال کشف حقیقت است، در حالی که نویسنده از آن گریزان است، زیرا اعتقاد دارد که انسان ها تاب کشف راز حقیقت را ندارند.

√ شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :