به گزارش تبریزمن، شاهین لرپری زنگنه که در آخرین جلسه هیئت رئیسه فدارسین جهانی شطرنج عنوان استاد بین المللی اش تصویب شده بود،نشان داد که عزم خود را برای پیشرفت به مدارج بالاتر جذب کرده است.

وی در مسابقات بلغارستان با ۵/۵ امتیاز از ۹ بازی به مقام پانزدهم مسابقات دست یافت.لازم به ذکر است که شاهین هنوز در رده زیر ۱۶ سال قرار دارد و به نظر اولین شطرنج باز اصفهانی است که به نصاب استاد بزرگی دست می یابد.

گفتنی است رقابت های شطرنج آزاد بین المللی آلبنای بلغارستان از ۲۷ خرداد تا ۴ تیرماه با حضور ۱۸۰ شرکت کننده از ۲۲ کشور جهان برگزار شد. هم اکنون ایران ۱۰ استاد بزرگ از استانهای تهران, گیلان , کرمان, آذربایجان شرقی, خوزستان، فارس و اردبیل دارد.

رقابت های شطرنج آزاد بین المللی آلبنای بلغارستان با حضور ۱۸۰ شرکت کننده از ۲۲ کشور جهان برگزار شد که در پایان جدول استادان، “ایگور کوالنکو” استاد بزرگ لتونیایی با کسب ۷ امتیاز، بالاتر “ون یانگ” (چین)، “میرکا-امیلیان پارلیگراس” (رومانی) و “ماکسیم توروف” (روسیه) و “مومچیل نیکولوف” (بلغارستان)، به عنوان نخست رسید و جام قهرمانی را از آن خود کرد.

در این جدول “شاهین لرپری زنگنه” استاد بین المللی نوجوان اصفهانی کشورمان با کسب ۵٫۵ امتیاز ضمن قرار گرفتن در مکان پانزدهم جدول رده بندی، موفق به کسب یک نورم استاد بزرگی شد. او با عملکرد معادل درجه بین المللی ۲۵۹۸، ۲۳ واحد به درجه اش افزود. “سیدمحمدامین طباطبایی” دیگر شطرنج باز ایرانی در این جدول بود که با کسب ۵ امتیاز، بیست و پنجم شد. عملکرد معادل درجه بین المللی ۲۴۹۳، استاد بین المللی نوجوان تهرانی کشورمان را سزاوار افزایش ۷ واحدی درجه اش نمود.

در جدول دوم این مسابقات نیز دو شرکت کننده ایرانی به نام های “امید بشیری نیا” و “بهرنگ کبودی” حضور داشتند که به ترتیب با کسب ۵٫۵ و ۴٫۵ امتیاز به کار خود پایان دادند. “بشیری نیا” با ۴۰ واحد افزایش درجه بین المللی در آلبنا، خاطره ی خوبی از این شهر به یاد خواهد سپرد.

خبر خوش تر از رسمی شدن عنوان استاد بین المللی شاهین، کسب نورم استاد بزرگی توسط اوست
شاهین لرپری زنگنه دارای سابقه ی کسب چهار عنوان قهرمانی شطرنج نوجوانان قاره ی آسیاست

استاد بین المللی سیدمحمدامین طباطبایی از آینده دار ترین شطرنج بازان حال حاضر کشورمان


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :