فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز از کاهش هفت درصدی جرایم در ۹ماهه اول سال ۹۴ نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، “فرهنگ نوروزی” در نشست خبری گفت: متاسفانه در چند سال گذشته ارتکاب جرم در تبریز روند صعودی داشت که از ابتدای سال ۹۳ با تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت در شهرستان تبریز، در سال ۹۳ بعد از ۱۰ سال، با سه درصد کاهش جرایم مواجه شدیم.

وی افزود: به منظور برقراری امنیت، در طول ۲۴ ساعت سه مرحله طرح ارتقای امنیت اجتماعی و طرح جمع آوری معتادان تابلو اجرا می شود و نتیجه آن دستگیری معتادان و خرده فروشان از سطح شهر است.

نوروزی با بیان اینکه آمار دستگیری در ۹ ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته پنچ درصد افزایش یافته است، گفت: وضعیت تبریز از حیث وجود معتادان و خرید و فروش مواد مخدر، نسبت به دیگر شهرها بسیار ایده آل است.

وی با اشاره به تقویت واحدهای گشتی به خصوص ناوگان موتوری، خاطرنشان کرد: نتیجه اجرای تمامی طرح‌ها و همکاری مردم، باعث شده امسال سرقت مسلحانه در تبریز رخ ندهد.

فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز، در خصوص جذب پلیس افتخاری، عنوان کرد: حدود ۵۰۰ نفر تاکنون به عنوان پلیس افتخاری جذب شده‌‎اند، همچنین مسئولان انتظامی مکرر در مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد حضور یافته و آموزش‌های لازم را ارایه می کنند، معتقدیم بدون همراهی مردم، امنیت حاصل نمی‌شود.

وی با اعلام اینکه در ۹ ماهه امسال نسبت به سال گذشته، نزاع فردی ۱۸ درصد در تبریز افزایش یافته است، گفت: نزاع فردی اولین جرمی است که تبریزی‌ها مرتکب می شوند.

نوروزی در رابطه با خوشایندسازی فضای کلانتری‌ها، بیان کرد: نهضت عمرانی در تمامی ۱۸ کلانتری تبریز آغاز شده و محیط کلانتری‌ها نسبت به گذشته بهبود یافته است. همچنین میزان رضایتمندی مردم نیز از محیط کلانتری‌ها و نوع رفتار پرسنل افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه روزانه حدود دو هزار تماس با سامانه ۱۱۰ برقرار می‌شود، خاطرنشان کرد: امسال تاکنون تعداد تماس مردم با پلیس هشت درصد افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز در رابطه با سرقت وسایط نقلیه، گفت: در ۹ ماهه اول امسال سرقت اتومبیل هشت درصد، سرقت موتورسیکلت ۲۴ درصد و سرقت لوازم داخلی خودرو سه درصد کاهش یافته و همچنین ۸۵ درصد سرقت‌ها کشف شده است.

نوروزی عنوان کرد: کسب رتبه برتر یگان فوریتی و نظارت تخصصی برتر توسط فرماندهی انتظامی تبریز در سال ۹۴ در سایه تلاش‌ها و برنامه های فرماندهی انتظامی و مشارکت مردم کشب شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :