آبی های قدرتمند و پرافتخار عربستان همچون تراکتورسازی از بازی در استادیوم خانگی و ترسناک خودشان محروم هستند اما نام و آوازه شان در جهان فوتبال عرب، مطمئنا در قطر هم به دادشان خواهد رسید.

تبریزمن، سرویس ورزشی: حساس ترین و جذاب ترین دیدار گروه C رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، امشب برگزار خواهد شد. دیداری بین دو تیم قدرتمند و البته پرطرفدار با هوادارانی پرشور که احتمالا برای صدرنشینی بایکدیگر رو به رو خواهند شد.

تراکتورسازی با توجه به اختلافات موجود میان دو کشور ایران و عربستان از امتیاز میزبانی و حمایت بی نظیر هوادارانش مقابل الهلال محروم خواهد بود و این موضوع به خودی خود روی عملکرد تیم تاثیر خواهد گذاشت.

در سمت مقابل الهلال هم بازی خانگی اش در استادیوم با عظمت و بزرگ ملک فهد برگزار نمی شود اما نام، آوازه و افتخارات این تیم به حدی در جهان عرب معروف است که مطمئنا بازیکنان آبی پوشش در قطر هم تنها نخواهند ماند.

به هر حال، در ادامه این مطلب نگاهی گذرا خواهیم داشت به ترکیب این تیم و بازیکنان تاثیرگذارش:

خالد شراهیلی،  دروازبان باتجربه و صاحب نام الهلالی هاست که با این تیم موفق شده یک بار به مقام قهرمانی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و دو بار نیز به مقام قهرمانی رقابت های لیگ عربستان برسد. شراهیلی در ۱۰ بازی آخری که در ترکیب الهلال و تیم ملی عربستان قرار گرفته، ۵ بار موفق شده دروازه خودش را بسته نگه دارد و فقط ۶ گل دریافت کرده است.

در خط دفاعی می توان از تائه هی کاوک کره ای نام برد که این فصل ۱۸ بار در ترکیب اصلی تیم جای داشته و با ۳۴ سال سن، جزو با تجربه های تیم به حساب می آید. قهرمانی و نائب قهرمانی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در کارنامه این بازیکن هم دیده می شود.

عبدالعزیز الدوساری ۲۸ ساله، مدافع گلزن الهلال است که در این فصل موفق شده ۵ گل به ثمر رسانده و در نتایج تیمش تاثیرگذار باشد.

اما تاثیرگذارترین، خطرناک ترین و آینده دارترین بازیکن فعلی تیم الهلال، کارلوس ادواردو الیویرا، هافبک برزیلی ۲۶ ساله ای است که  توانسته در ۱۷ بازی این فصل خود ۱۳ بار گلزنی کند. بازیکنی که سابقه بازی در تیم نیس فرانسه، تیم دوم پورتو و همچنین فلومیننزه برزیل را در کارنامه دارد.

آلتون آلمیدا، دیگر برزیلی الهلالی هاست که می تواند برای شاگردان قلعه نوعی خطرناک باشد. مهاجمی که سابقه بازی در تیم های آپوئل نیکوزیا و کوپنهاگن را در کارنامه دارد اما از نظر گلزنی چندان عملکرد خوبی نداشته است.

حال باید دید که بازیکنان تراکتورسازی که در هفته های اخیر نتایج خوبی بدست آورده اند در برابر ستاره های باتجربه الهلال چه نتیجه ای را بدست خواهند آورد…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :