در آستانه دیدار حساس تراکتورسازی در برابر پاختاکور، نگاهی داشته ایم به ترکیب تیم ازبکستانی و آماری که بازیکنان این تیم از خود به ثبت رسانده اند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دیدار حساس دو تیم تراکتورسازی و پاختاکور از ساعت ۱۹:۱۵ فردا – چهارشنبه – در استادیوم یادگارامام شهر تبریز برگزار خواهد شد. دیداری که سرخپوشان در صورت کسب پیروزی می توانند ادعای صعود راحت به دور بعدی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را داشته باشند.

در ادامه نگاهی داشته ایم به ترکیب تیم پاختاکور ازبکستان و بازیکنان پست های مختلف این تیم:

دروازه بانی:

در حال حاضر گلر اصلی تیم پاختاکور، نیکیتا ریبکین می باشد، دروازبان جوان و ۲۴ ساله ای که تازه این فصل پایش به ترکیب اصلی باز شده و پیش از این اکثرا نیمکت نشین دروازبانانی چون لوبانف – دروازبان فعلی تیم پرسپولیس – و تیمور جورایف می شد.

خط دفاعی:

کوژاک، اوراهویچ، تاجیف و اسمتولاعف، ۴ بازیکنی هستند که در اکثر بازی های این فصل لیگ قهرمانان و نیز سه بازی لیگ ازبکستان در ترکیب اصلی تیم قرار گرفته اند. تاجیف ۳۲ ساله، در این بین باتجربه ترین مدافع خط دفاعی می باشد و سه بازیکن دیگر ۲۵ و ۲۲ ساله هستند.

به این ترتیب می توان گفت که تیم پاختاکور نفوذ پذیر است، بخصوص که خطوط دفاعی و دروازه این تیم را اکثرا بازیکنان جوان تشکیل می دهند.

هافبک ها:

جلال الدین مشاریپف، بازیکن ۲۲ ساله پاختاکور، در همه بازی های این فصل حضور داشته و در پست هافبک چپ بازی می کند، یک گل زده نیز در ۳ بازی لیگ این فصل به ثبت رسانده است.

عظیمجون احمدوف، بازیکن ۲۴ ساله ایست که که علی رغم سن کم، در دو سه فصل اخیر جزیی از بازیکنان اصلی باشگاه بوده است و عضو تیم ملی ازبکستان نیز می باشد.

سوخیبف ۲۱ ساله، دیگر بازیکن کم سن و سال تیم می باشد که در هر سه بازی لیگ در فصل اخیر و نیز اکثر بازی های فصل گذشته حضور داشته است. سوخیبف در فصل اخیر ۶ بازی هم برای تیم ملی ازبکستان انجام داده است.

شرزودبک کریموف، بازیکن ۲۷ ساله تیم است که در سه بازی لیگ، یک بار موفق به گلزنی شده است. او تنها یک دوره در سال ۲۰۰۹ به تیم ملی دعوت شد.

کاملا مشخص است که خط هافبک تیم پاختاکور نیز فوق العاده جوان و پرتلاش می باشد. در عین این جوان بودن اما از ۴ بازیکن، ۲ بازیکن عضو تیم ملی کشورشان هستند.

مهاجمان:

جمشید اسکندروف، بازیکن ۲۲ ساله اما باتجربه تیم ازبکستانی که در پست پشت مهاجم بازی می کند. علی رغم این سن کم، اسکندروف ۲ سال است که عضو تیم ملی ازبکستان بوده و در ترکیب اصلی بازی می کند.

ایگور سرگیِف تک مهاجم تیم و زهردارترین بازیکن پاختاکور می باشد. مهاجم ۲۲ ساله ای که دو سال است عضو تیم ملی بوده در سه بازی اخیر پاختاکور در لیگ، سه گل به ثمر رسانده است. ۴ گل در رقابت های انتخابی جام جهانی و ۳ گل در ۳ بازی لیگ قهرمانان، کارنامه درخشان این مهاجم آینده دار می باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :