سرخپوشان تراکتورسازی می توانستند هم اکنون مثل سه تیم بالای جدولی از شانس های اصلی قهرمانی به شمار آیند، اما هم اکنون شرایط به گونه ای رقم خورده که حتی نمی توان به طور قطع از کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا سخن گفت.

تبریزمن، سرویس ورزشی: تیم تراکتورسازی روز گذشته با کسب پیروزی ۴ بر دو مقابل ملوان بندرانزلی، باخت هفته گذشته مقابل سیاه جامگان را جبران کرد و جایگاه خود به عنوان تیم چهارم جدول رده بندی را حفظ نمود.

نگاهی مختصر به نتایج سایر مدعیان قهرمانی و نیز کسب سهمیه فصل آینده مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، اهمیت این سه امتیاز را بیش از پیش نشان می دهد.

با این حال، سرخپوشان می توانستند با کمی چاشنی شانس و دقت ببیشتر در حفظ نتیجه، هم اکنون به جای تلاش برای کسب سهمیه، از اصلی ترین مدعیان کسب مقام قهرمانی لیگ برتر باشند.

در حال حاضر استقلال تهران، استقلال خوزستان و پرسپولیس تهران هر سه با ۵۱ امتیاز و با توجه به تفاضل گل، در رده های اول تا سوم جدول رده بندی لیگ برتر جای گرفته اند و تراکتورسازی و نفت تهران با ۴۵ امتیاز و با احتساب تفاضل گل، در رتبه های چهارم و پنجم جدول قرار دارند. شاگردان یحیی گل محمدی نیز با ۴۳ امتیاز هنوز شانس خوبی برای قرار گرفتن در رتبه های بهتر جدول دارند.

با این حال نگاهی به بازی های اخیر تراکتورسازی در لیگ برتر، علی رغم اینکه پیشرفت بسیار خوبی نسبت به نیم فصل اول در روند نتیجه گیری و بازی تیم دیده می شود، اما به وضوح مشخص است که برخی اشتباهات باعث شد تا شانس قهرمانی تیم از بین برود.

امیرقلعه نوعی توانست با حضور خود، وضعیت روحی و روانی بازیکنان با استعداد تراکتور را بهبود بخشیده و آن ها را متقاعد کند که حداقل تا پایان این فصل، بهترین بازی هایشان را برای تیم انجام دهند، نتایج این تغییر در روند امتیاز گیری سرخپوشان در لیگ برتر و بخصوص در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا کاملا مشخص است.

با این حال، هم نتایج برخی بازی ها و هم خود کادرفنی از برخی نقاط ضعف در تیم صحبت می کنند. از اصلی ترین موضوعات هم اشتباهات فردی بازیکنان و به تبع آن، ایجاد موقعیت برای حریف و نیز عدم توانایی در حفظ نتیجه را می توان نام برد.

تراکتورسازی در سه هفته اخیر رقابت های لیگ برتر، یک برد، یک تساوی و یک شکست را به ثبت رسانده است. این در حالیست که تساوی مقابل صبای قم، با پذیرش گل در دقیقه ۸۹ انجام پذیرفت و باخت مقابل سیاه جامگان نیز با پذیرش دو گل در دقایق واپسین بازی، سه امتیاز فوق العاده تاثیرگذار را از دست سرخپوشان ربود. در بازی مقابل ملوان هم امیرقلعه نوعی اذعان دکرد که دروازه تیمش خیلی راحت تر از آنچه که باید باز می شود. باخت مقابل پاختاکور در بازی رفت نیز روی همین نقاط ضعف به واقعیت بدل شد.

با یک حساب سر انگشتی می توان متوجه شد که تراکتور می توانست با حفظ نتیجه و کسب سه امتیاز در بازی های خود مقابل صبا و سیاه جامگان، ۵ امتیاز بیشتر بدست آورده و مجموع امتیازات فعلی خود در لیگ را به عدد ۵۰ برساند. این یعنی مطرح شدن به عنوان مدعی اصلی قهرمان در فاصله دو هفته مانده به پایان مسابقات و شش امتیاز دست نخورده!

به هر حال، همین که هنوز شانس کسب سهمیه لیگ قهرمانان برای تراکتور وجود دارد، در کنار حضور تیم در مرحله پلی آف رقابت ها برای اولین بار در تاریخ باشگاه، با نگاهی به نتایج نیم فصل اول، راضی کننده به نظر می رسد، اما برای ادامه روند خوب تیم، به خصوص در ادامه بازی های آسیایی، نیاز مبرمی به حل این مشکلات و نیز دقت بیشتر در بازی های آینده خواهد داشت.

حال باید منتظر ماند و دید که در دو بازی باقی مانده با ۶ امتیاز دست نخورده کدام یک از تیم های تراکتور، نفت و یا ذوب آهن خواهد توانست رتبه چهارم جدول و یا شاید رتبه ای بهتر را مال خود کرده و به صورت مستقیم یا مشروط سهمیه لیگ قهرمانان را بدست آورد…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :