آذربایجان گوهریست در شمال غرب ایران که می توان از کوه گرفته تا دشت و صحرا و جنگل، دریاچه و تپه، عمارت ها و قلعه های باشکوه، پل ها، مساجد، کلیساها و دره و چشمه و … را در آن یکجا یافت. جاذبه هایی که آذربایجان دارد، تلفیقی است از طبیعت، تاریخ، فرهنگ و تمدن که دست در دست هم چشمان هر بیننده ای را خیره و روح او را نوازش می دهند. در این سری از مطالب، تلاش خواهیم کرد تا نگاهی اجمالی داشته باشیم به بخش های مختلفی از جاذبه های گردشگری آستان آذربایجان شرقی و معرفی آن ها…

تبریزمن، سرویس گردشگری: شهر تبریز در سال های اخیر از نظر رشد مراکز تجاری پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و چند پروژه این چنینی به خاتمه رسیده و چندین پروژه بزرگتر نیز در حال سپری کردن مراحل اتمام ساخت خود هستند.

در این مطلب سری خواهیم زد به تعدادی از معروف ترین و زیباترین مراکز تجاری شهر تبریز و معرفی مختصر آنها:

جواهر تبریز؛ تنها مرکز تجاری بصورت پل در ایران

مرکز خرید جواهر تبریز، اولین مرکز خرید ایران است که بصورت پل روی دو بلوار ۲۹ بهمن و استاد شهریار و رودخانه میدان چایی ساخته شده است.

این مرکز خرید یکی از زیباترین مراکز خرید شهر تبریز است و از لحاظ معماری یکی از بهترین هاست. جواهر یک مجموعه کامل است که سالن های شهر بازی و سالن غذا خوری و کافی شاپ و هایپر مارکت نیز در خود جای داده است.

در طراحی و احداث مرکز خرید جواهر تبریز توجه به تکریم مراجعین و چشم‌پوشی از سود و نفع مادی و اقتصادی در ساخت این مرکز تجاری، با توجه به اختصاص بالغ بر ۳۰ درصد فضای مجموعه به فضاهای عمومی و رفاهی، اولویت اصلی شهرداری تبریز بوده است.

Untitled design(2)

مرکز خرید رشدیه؛ مدرن و جذاب

اگر به منطقه میدان شهید فهمیده تبریز رفتید بهتر است از مرکز تجاری رشدیه نیز دیدن کنید این مجتمع رفاهی فروشگاه های متعدد را در خود جای داده است و کالاهای مختلفی را می توانید در این مجتمع خرید کنید.

البته کودکان و خردسالان خود را نیزر می توانید در محوطه ای که برای آنان در نظر گرفته شده است قرار دهید تا با آرامش کامل از دیدن و خرید از فروشگاه های این مجتمع لذت ببرید.

Untitled design(2)

لاله پارک؛ زیبا، کامل و باشکوه

مجتمع تجاری تفریحی لاله پارک در حوالی میدان شهید فهمیده تبریز تنها مرکز خرید شمال غرب کشور است که با طراحی بسیار شیک و مدرن ضمن توجه به فروش انواع کالاها برای مراجعه کنندگان خدمات رفاهی نیز در نظر گرفته است.

برای استفاده از این مرکز خرید توصیه می شود یک روز کامل را اختصاص دهید البته با توجه به امکانات این مرکز کودکان و سالمندان خود را نیز می توانید همراه خود داشته باشید چرا که مراکز بسایر مناسبی برای گروه های سنی مختلف ایجاد شده است.

در لاله پارک تبریز بیشتر از ۱۲۰ فروشگاه وجود دارد. بوتیک‌های لباس اینجا مارک‌های اصل ترکیه را می‌فروشند. سینمای پنج‌بعدی و هایپر مارکت همه و همه امکاناتی است که این مرکز خرید در اختیار شما می‌گذارد.

مجتمع لاله پارک در ۵ طبقه مجزا است و در هر طبقه برندهای مشهور ترکیه نمایندگی فروش دارند در طبقه زیر زمین این مرکز تجاری فروشگاه زنجیره ای آل تو آل قرار دارد که می توانید خریدهای روزمره خود را انجام دهید و طبقه آخر مرکز نمایندگی غذاخوری ها و رستوران های خوشنام تبریز است.

به طوری کلی می توان گفت در لاله پارک مجموعه ای از خرید و تفریح و تغذیه را می توانید تجربه نمایید.

Untitled design(2)

خیابان تربیت تبریز؛ خرید در فضای آرامش

مغازه های و مراکز تجاری خیابان تربیت از دیگر مراکز خریدی است که می توانید در آن کالاهایی با قیمت های متنوع از متوسط به بالا را تهیه نمایید.

در مغازه های این خیابان کالاهای تولیدی تبریز از جمله کیف و کفش و مانتو و کت و شلوار را به قیمت مناسب می توانید خرید نمایید.

همچنین می توانید بعد از یک خرید خوب از غذاخوری های سنتی موجود در این خیابان برای نهاری دلچسب بهره ببرید البته چلو مرغ و دیزی های این غذاخوری ها خیلی خوشمزه تر هستند.

Untitled design(2)


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :