سرخپوشان فوتبال آذربایجان روز گذشته موفق شدند سه امتیاز شیرین و تعیین کننده ای را از اهواز به دست آورده و شرایط روحی خود را بهبود بخشند.

به گزارش تبریزمن، شاگردان تونی الیویرا در تیم تراکتورسازی هفته هشتم رقابت های لیگ برتر را با کسب پیروزی شیرین خارج از خانه با نتیجه دو بر یک سه امتیاز به داشته های خود اضافه کرده و در جدول – هر چند اندک – صعود کردند. در عین حال با اینکه بخش اعظمی از هواداران تراکتورسازی با این برد بار دیگر حال و هوای خوبی را پیدا کرده اند و کادرفنی و بازیکنان نیز حداقل برای یک هفته از زیر فشار ها خارج شده اند، اما برخی مسائل و نقاط ضعف موجود در تیم، باعث می شود تا هنوز هم نگرانی هایی در خصوص آینده تیم و بازی های دشوار تر پیش رو ایجاد شود.

شاید اگر برخی اتفاقات در دیدار با فولاد دست به دست هم نمی دادند، این برد شیرین برای سرخپوشان تراکتور به دست نمی آمد، عملکرد هجومی تیم و بازیکنان این منطقه همچنان فاجعه بار و بی انگیزه کار می کنند و حملات تیم بدون برنامه انجام می شود. تراکتوری که از فصل و حتی فصول قبل به یاد داریم، در تمام بازی ها توپ و میدان را در اختیار داشته و معمولا اولین گل بازی ها را به ثمر می رساند.

24166_230

بازیکنان سریع و باتکنیک تیم بسیار کم تعداد شده و یا با توجه به سبک بازی، محو شده اند. البته نمی توان هیچ یک از این ایراد ها را به کادرفنی و شخص تونی وارد کرد، چرا که او در کنفرانس های خبری خود بارها تکرار کرده که بازیکنان مورد نظرش حفظ نشده اند و ترکیب با نظر کامل او بسته نشده است. این که چرا تونی در همان دوران ابتدایی تیم بستن، این موضوع را به صراحت اعلام و اتمام حجت نکرده است، جای خود دارد، اما در فوتبال حرفه ای، تیمی که با نظر افراد غیرفنی و صرفا بر اساس نام بازیکنان بسته شود، آخر و عاقبت آن همین خواهد بود که پس از گذشت چند ماه از بازی ها، همچنان نمی تواند روی اصول و با کارهای تاکتیکی به گل برسد.

سرخپوشان تنها تا بدین جای کار ۱۴ امتیاز را از دست داده اند و بهتر است به یاد آوریم که در فصول گذشته با اختلافات یکی دو امتیازی قهرمانی از کف تراکتور رفته است. تیم پرطرفدار فوتبال آذربایجان در فصل جاری بار دیگر نماینده فوتبال کشور در رقابت های آسیایی خواهد بود اما همچنان نتوانسته تکلیف پیراهن های جدید و اسپانسر خود را مشخص کند، هنوز مشخص نیست با ترک باشگاه توسط سربازهای تیم، تکلیف این تیم چه خواهد شد؟ آیا دوباره سناریوی اول فصل با جذب چند بازیکن جدید تکرار خواهد شد و بهانه ناهماهنگی به زبان ها بازخواهد گشت؟

تراکتورسازی این فصل حتی با این همه سرباز در ترکیب خود و با وجود ستاره های از دست رفته اش، باز هم محتاج کمک های مالی سایر نهاد های شهر تبریز می باشد. به هر حال روند فعلی باشگاه به هیچ وجه امیدوار کننده و روی حساب و کتاب نمی باشد و معلوم نیست اگر بخت و اقبال نیز از تراکتور روی بازگرداند، تکلیف تیم مقابل حریفان قدرتمندتر چه خواهد شد؟

مطمئنا برنامه ریزی برای کسب موفقیت های ادامه دار و حفظ ثبات باشگاه در طول سالیان، بسیار بهتر از نتایج خوب موقتی خواهد بود، امری که در مدیریت فعلی باشگاه تراکتورسازی، به هیچ وجه دیده نمی شود…

تراکتور


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :