مدیر کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: تصمیم سازی ها در این انجمن در دولت گذشته سلیقه ای بود و تبدیل به مجموعه ای زاید شده بود و تنها برای رفع تکلیف از این انجمن استفاده می شد.

به گزارش تبریزمن، علی اصغر احمدی روز دوشنبه در گردهمایی روسای ادارات انجمن اولیا و مربیان استان های سراسر کشور با بیان اینکه انجمن از زمان تاسیس تا کنون با فراز و نشیب روبرو بوده است ، گفت: در دولت یازدهم دچار مشکل و تشتت شد.

وی با بیان اینکه انجمن اولیا و مربیان در زمان حاضر در حال تحول است ، گفت: در صورت همراهی مجلس می توانیم به جایگاه واقعی خود برسیم .

احمدی با توجه به توانمندی گسترده اولیای دانش آموزان بر ضرورت ارتقای این نهاد تاکید کرد و گفت: اولیا و مدرسه باید همدیگر را جذب کنند .

وی با اشاره به اینکه انجمن اولیا و مربیان در دوره ای تبدیل به انجمن خیریه شده بود و در زمینه جمع آوری کمک برای دانش آموزان بی بضاعت فعالیت می کرد ، افزود: نگاه امدادی به انجمن اولیا و مربیان، موجب ارجاع هر خانواده مشکل دار به انجمن می شد.

احمدی با بیان اینکه رسالت اصلی انجمن و خانواده ها تربیت دانش آموزان است ، خاطرنشان کرد: آموزش ابزار تربیت است و باید تمام فعالیت ها در راستای هم افزایی ظرفیت ها برای تربیت بهتر کودکان باشد .

مدیر کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اولیا مسئول اصلی تعلیم و تربیت فرزندان هستند و باید همراهی جدی با آموزش و پرورش داشته باشند ، اظهارکرد: اولیا با سپردن کودک به مدرسه نباید انتظار تربیت کامل فرزندانشان را داشته باشند .

احمدی با بیان اینکه مبنای فعالیت انجمن جدی کردن حضور اولیا در فرایند تعلیم و تربیت دانش آموزان است ، اظهارکرد: برای این منظور درصدد برجسته سازی حضور فکری و قلبی اولیا در مدارس هستیم .

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی هم با بیان اینکه انجمن اولیا و مربیان حلقه اتصال مدرسه و خانواده محسوب می شود ، گفت: از آنجا که آموزه های خانه در مدرسه و اموزش های مدرسه در خانه تکمیل می شود ، نقش تربیتی این نهاد بیشتر مشخص می شود .

جعفر پاشایی با اعلام اینکه ۵۰ درصد از ۷۰ پروژه آماده افتتاح آموزش و پرورش استان در هفته دولت با مشارکت مردم و خیران اجرا شده است، اظهارکرد: انجام مسئولیت های سنگین آموزش و پرورش بدون همراهی مردم ممکن نیست .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :