سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با اشاره به ضرورت توجه ویژه به مناطق و استان ها در تدوین برنامه های توسعه کشور گفت: نگاه منطقه ای از ویژگی های بارز برنامه ششم توسعه است.

به گزارش تبریزمن، محمد باقر نوبخت عصر پنجشنبه در پایان نشست یک روزه شوراهای برنامه ریزی منطقه دو کشور در تبریز در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد: برنامه ششم توسعه کشوربرای سالهای ۹۵ تا ۹۹ در سطح ملی تهیه و بصورت یک لایحه به مجلس شورای اسلامی برای تصویب نهایی تقدیم شده است.

وی اظهارکرد: نوآوری و روش جدیدی که در برنامه ششم دنبال می شود این است که علاوه بر آنچه که درسطح ملی برنامه ریزی می کنیم باید استان به استان هم یک برنامه ویژه ای داشته باشیم.

نوبخت ادامه داد: البته این کار در سال های گذشته و دربرنامه های قبل هم انجام شد، اما نکته جدید این است که علاوه بر برنامه هایی که برای هر استان در چهارچوب برنامه های ملی داریم، برنامه های منطقه ای نیز در نظر گرفته شده است.

وی گفت: امروز شوراهای برنامه ریزی چهار استان زنجان، آذربایجان غربی، اردبیل و آذربایجان شرقی تحت عنوان منطقه دو کشور در تبریز گردهم آمده اند تا علاوه بر داشتن یک برنامه برای تک تک استان ها یک برنامه هم برای کل این منطقه داشته باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اظهارکرد: در این اجلاس همه دوستان ما در این چهار استان اقدامات خود را در سه سال گذشته و اینکه برای سال جاری چه کارهایی باید انجام دهند و همچنین اقدامات در دست اجرای خود را در خصوص اقتصاد مقاومتی که اکنون زیر بنای اصلی اقدامات ما در کشور است، گزارش دادند.

وی با بیان اینکه در این اجلاس با توجه به ۲۴ سیاستی که در اقتصاد مقاومتی وجود دارد ۱۲ برنامه اتخاذ شد، گفت: همچنین واگذاری طرح های عمرانی با جذب مشارکت مردمی در راستای اتمام این طرح ها و آنچه که دولت باید به طرح های عمرانی کمک کند، در این اجلاس مورد بررسی قرار گرفت.

نوبخت با اشاره به سفرهای استانی رئیس جمهوری به هر چهار استان واقع در شمالغرب کشور و تصویب طرح ها و پروژه های مختلف در این استان ها، گفت: باید تمامی این پروژه ها تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

وی با اشاره به اینکه هفت هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی غیرفعال در سطح ملی وجود دارد، افزود: برای بازگرداندن این واحدها به چرخه تولید اقدامات شایسته ای انجام یافته است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: باید از شرایط پسا برجام برای بلندمت، میان مدت و به ویژه آنچه که می توانیم برای سال پایانی دولت یازدهم برنامه ریزی کنیم، به نحو احسن بهره مند شویم.

محمد باقر نوبحت، سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور امروز برای سفر یکروزه کاری در تبریز به سر می برد، وی علاوه بر حضور و سخنرانی در نشست شوراهای برنامه ریزی منطقه دو کشور از روند اجرایی پروژه قطارشهری تبریز هم دیدن کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :