رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی کلان شهر تبریز، امضای قرارداد تولید مجموعه ی تلویزیونی شهید تجلایی “فاتح سوسنگرد” را نقطه ی عطفی در همکاری مدیریت شهری و صدا و سیما دانست.

به گزارش تبریزمن، سعید حاجی زاده با اشاره به دیدار معاون رسانه ملی با وی و شهردار تبریز گفت: سریال فاتح سوسنگرد با موضوع رشادت های رزمندگان لشکر عاشورا به ویژه سردار شهید علی تجلایی، از طرح ها و مصوبات کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا بود که سرانجام پی گیری ها به ثمر نشست و ساخت سریال این مجموعه در ۲۶ قسمت به زودی کلید خواهد خورد.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، ردیف اعتباری مستقلی به مبلغ ۲۵ میلیارد ریال در بودجه ی سال ۹۵ شهرداری به این طرح فرهنگی اختصاص دادیم.

حاجی زاده تاکید کرد: صداوسیما و تمام عوامل ساخت این سریال باید همه توان و امکانات لازم را برای تولید آن با کیفیت بالا بکوشند تا این اثر در شبکه های ملی و برون مرزی نیز پخش شود که امیدوارم در کنار استفاده از ظرفیت های بومی از تمامی ظرفیتهای ملی برای تولید اثری فاخر و در شأن تبریز و رشادتهای فرزندانش بهره گرفته شود.

حاجی زاده با اشاره به مصوبه ی مجلس در خصوص اجازه ی برخی دستگاه ها از جمله شهرداری ها برای اختصاص دو درصد از بودجه ی خود به فرهنگ سازی ماموریت سازمانی مربوط از طریق صداوسیما گفت: با تعامل خوب کنونی میان صدا و سیما و شورا و شهرداری، همکاری گسترده ای در زمینه ی استفاده از ظرفیت صدا و سیما برای پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری شکل گرفته است.

حق تبریز در شبکه های ملی صداوسیما باید ادا شود

 رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلان شهر تبریز به سفر معاون رسانه ی ملی به تبریز اشاره و ابراز امیدواری کرد با پی گیری و اهتمام مسئولان صدا و سیمای استان، سهم و حضور تبریز و استان به ویژه در ارتباط با “تبریز ۲۰۱۸” در شبکه های ملی به سطح قابل قبولی برسد و حق خطه ی پر افتخار تبریز و آذربایجان در رسانه ملی به شایستگی اداء شود.

 علی دارابی معاون سازمان صداوسیما در امور استانها در سفر به تبریز با صادق نجفی شهردار و سعید حاجی زاده رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلان شهر تبریز دیدار کرد. در این دیدار چهار تفاهم نامه همکاری و نیز قراداد ساخت سریال فاتح سوسنگرد امضاء شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :