معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر تغییر رویکرد خانواده ها به موضوع مهم و سنت نبوی ازدواج، گفت: نگرش های تجاری به این مقوله بسیار مذموم است و باید با فرهنگ سازی این قضیه تغییر پیدا کند.

به گزارش تبریزمن، سعید شبستری خیابانی دوشنبه شب در مراسم جشن ازدواج زوج های جوان در فرهنگ سرای الغدیر تبریز، افزود: متاسفانه برخی از خانواده ها و والدین به امر ازدواج با تعیین مهریه های سنگین و به دور از شان و منزلت اسلامی و دینی ، نگاه می کنند که این وضعیت برای آینده جامعه خطرناک بوده و موجب کاهش ازدواج ها در میان جوانان می شود.

وی اظهار کرد: باید توجه داشت که با تعیین مهریه های آنچنانی نمی توان زندگی پایدار و موفقی را برای فرزندان خود ایجاد کنیم ، اما جای بسی تاسف و تاثر است که برخی خانواده ها نگاه تجاری به ازدواج دارند.

شبستری خیابانی با اشاره به ترویج فرهنگ ابتذال با سریال های ترکیه ای در شبکه های ماهواره ای، گفت: این نوع فرهنگ با فرهنگ غنی ایرانی اسلامی مردم کشور ما به طور کامل در تضاد است.

وی با بیان اینکه خانواده اساس هر جامعه است، گفت: سبک خانواده ایرانی اسلامی مورد توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی است اما ازدواج ها و تشکیل خانواده امروز بر اساس این سبک و روش استوار نیست.

شبستری خیابانی افزود: یک پنجم ازدواج ها امروز به طلاق منجر می شود که باید ریشه این مشکل آسیب شناسی شود، چرا که طلاق به دنبال خود آسیب های دیگری را از جمله فرزندان طلاق و زنان سرپرست خانوار به دنبال دارد.

وی ، اعتیاد و مواد مخدر را یکی از علل افزایش طلاق در جامعه بیان و اضافه کرد: این موضوع بنیان خانواده ها را تهدید می کند، اعتیاد با رنگ و لعاب های متعدد و با لذت های گذرا بین جوانان تبلیغ می شود و در سه سال گذشته دخترانی در این شهر زیر پل ها شب را به صبح می رساندند که خوشبختانه با تشکیل کمپ ماده ۱۶ دیگر شاهد معتادان متجاهر در استان نیستیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه زندگی ساده خوشبختی را به دنبال دارد، گفت: هر چه از ارزش های اسلامی در زندگی فاصله بگیریم، ازدواج ها و تشکیل خانواده ها آسیب پذیرتر می شود.

شبستری خیابانی، بر ضرورت ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه تاکید و اظهار کرد: ترویج فرهنگ ابتذال و خیانت در خانواده های ایرانی توسط سریال های ۴۰۰ قسمتی ترکیه ای در ماهواره، بیشترین آسیب ها را وارد می کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :