اولین جلسه شورای اسلامی کلانشهر تبریز پس از پشت سر گذاشتن تعطیلات تابستانی، از ساعت ۸:۳۰ امروز برگزار شد.

به گزارش تبریزمن، دکتر دبیری، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در آغاز جلسه با با اشاره به فاجعه منا، اظهار داشت: عدم مدیریت و بی‌تدبیری آل سعود در برگزاری مناسک حج موجب زخمی و کشته‌شدن هزاران حجاج شد، سران عربستان باید در برابر این فاجعه پاسخگو باشند و به تبع آن سایرکشورهای جهان اسلام راهکاری برای مقابله با تکرار چنین فجایعی اتخاذ نمایند.

وی همچنین هفته دفاع مقدس را گرامی داشته و در خصوص روز ملی آتش نشانی و ایمنی اظهار کرد: قسمتی از تجهیزات آتش‌نشانی فرسوده شده است و نیروها را در امدادرسانی مناسب دچار مشکل می‌کند، لازم است این تجهیزات نوسازی شود و بودجه تصویب شده شهرداری در این باره تحقق یابد.

IMG_7011

افزایش نرخ سرویس مدارس به میزان ۱۵ درصد/ لزوم رسیدگی به نامه ارسالی از طرف فرمانداری

در جلسه امروز شورای شهر تبریز، اعضا با افزایش نرخ سرویس مدارس این کلان شهر به میزان ۱۵ درصد موافقت کردند.

همچنین در بخش دیگری از این جلسه، نامه ارسالی فرمانداری تبریز در خصوص مصوبات اخیر شورای شهر که با ایراداتی همراه بود مورد بررسی مجدد اعضا قرار گرفت و مقرر گردید تا در جلسه آینده به این موارد مطروحه رسیدگی گردد.

فرمانداری تبریز در نامه ارسالی خود به نهاد شورا، به ۲ بند از مصوبات تاریخ ۱۵ شهریور ماه سال جاری در مورد افزایش تعداد کمیسیون های شورا به ۸ کمیسیون ایراد وارد کرده و شفاف سازی ترکیب، تعداد، چگونگی اداره آنها و ذکر افراد حاضر و غایب را مورد تاکید قرار داده است.

در بخش دیگری از نامه فرماندار تبریز آمده است:ضمن پرهیز از گسترش تشکیلات و افزایش هزینه ها در خصوص تعیین نمایندگان شورا در سایر سازمان ها و فعالیت کمیته ها نیز اقدامات مقتضی انجام گیرد.

بدین ترتیب اعضای شورای شهر تبریز ضمن موافقت با نامه فرمانداری اعلام نظر متعاقب از سوی این مجموعه را مورد تاکید قرار دادند تا در صورت مغایرت قانونی مجددا در صحن شورا مطرح گردد.

IMG_6993

همدلی و همزبانی شورای شهر تبریز؛ بهتر از تهران و اصفهان/ تبریز دارای مدنیت بزرگی است

احتشام حاجی پور نیز در نطق پیش از دستور خود انتظارات خود از شهرداری و شورای شهر تبریز را مورد تاکید قرار داد و گفت: رعایت وحدت و اتفاق نظر مورد نظر رهبری خوشبختانه در شورای شهر تبریز به بهترین شکل صورت می گیرد. مثلا شورای شهر اصفهان شهردار خود را عزل کرده و در شورای شهر تهران نیز، انتخاب ریاست شورا تنها با نصف به علاوه یک اعضا انجام گرفته است.

وی تبریز را دارای مدنیت بزرگی دانست و افزود: از باب نظارتی هم انتقاداتی بر عملکرد شورا دارم، لذا از اعضای محترم درخواست می شود تا برای امر نظارتی یک مکانیسم تعریف نموده و طبق آن مسیر تداوم یابد زیرا در حال حاضر روح و نگاه پژوهشگرانه در مجموعه شورا مشاهده نمی گردد در حالی که اکنون باید این امر در مرکز پژوهش های شورا مورد تجزیه و تحلیل قرار می گرفت تا تصمیمات تیمی جایگزین تصمیمات فردی شود.

حاجی پور ادامه داد:گذشته از این ها، امر بودجه بندی باید طبق اولویت بندی صورت گیرد تا اولویت محوری طرح ها مسجل گردد و شورای شهر واقعی تبیین شده و از شورای شهرداری فاصله بگیریم.

IMG_6975

فقط با افتتاح پروژه نمی توان پیشرفت کرد/ نیاز به مدیران تازه نفس داریم/ اولویت بندی نباید فراموش شود

رییس شورای اسلامی استان انتظارات خود از شهرداری تبریز را نیز چنین بیان کرد:با اجرایی شدن پروژه های کلیدی، نمای شهر متحول می گردد اما این امر باید در مناطق محروم با اجرای طرح های عمرانی شتاب بیشتری بگیرد تا یکنواختی و تقسیم آبادانی در سطح شهر محقق شود، شهرداری همچنین برای تداوم موفقیت های جدید نیاز به خانه تکانی دارد لذا فقط با افتتاح پروژه نمی توان پیشرفت کرد، واقعیت این است که خانه تکانی باید به صورت سازمانی و مدیریتی انجام شود که آن هم به معنای حذف افراد و نیروها نیست بلکه افراد تازه نفس به جای مدیران ثابت به فعالیت بپردازند و استعدادهای نو، اقدامات مثبت و بزرگی را به انجام رسانند.

حاجی پور در ادامه اضافه کرد:خانه تکانی دوم نیز در شیوه انتخاب پروژه ها و انتخاب اولویت هاست که باید در اجرای آن ها دقت نمود و البته سیستم اجرای صحیح پروژه ها که امری بسیار قابل توجه می باشد.

وی اجرای صحیح پروژه ها را در گرو زیبایی ظاهری و کیفیت بالای آن ها دانست و در خاتمه نیز  از عدم وجود المان های شاخص و زبانزد در سطح شهر و کمبود هتل ها و لزوم توجه به روستای های اطراف و ورودی های شهر سخن گفت.

در ادامه جلسه، چمنی به عدم وجود فرصت لازم برای تذکر و صحبت اعضا در خصوص مسائل مختلف شهری معترض شده و خواستار آن شد تا حداقل هر یک ماه، به اعضا فرصت ارائه نظرات و تذکراتشان داده شود. وی همچنین خواستار آن شد تا با توجه به نامه ی ارسالی از طرف فرمانداری، جلسات و اقدامات اعضای شورا کاملا در چارچوب قانون به پیش روند.

IMG_6996

در این جلسه رسول درسخوان، فریدون بابایی اقدم، علی شیاری و چمنی خواستار توجه مشاور حقوقی شورا به نامه‌های ارسالی به فرمانداری شدند تا وقت شورا در ارائه جواب به فرمانداری به هدر نرود.

همچنین شهین باهر و بابایی اقدم نسبت به الفاظ به کار برده شده در نامه فرمانداری نسبت به پیگرد قانونی برای اعضا را توهین محسوب و خواستار احترام متقابل طرفین نسبت به یکدیگر شدند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :