مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی از نیاز اعتباری حدود ۲۰ میلیارد تومانی فرودگاه شهید مدنی تبریز برای خرید رادار خبر داد.

به گزارش تبریزمن، مصطفی صفایی امروز در حاشیه بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌شرقی از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز اظهار داشت: با توجه به اینکه اعتبارات فرودگاه ملی است تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که تمام اعتبارات مورد نیاز را از ستاد مرکزی دریافت کنیم.

وی افزود: فرودگاه شهید مدنی تبریز برای شرکت فرودگاه‌های کشور سوددهی نداشته و جزء فرودگاه‌های زیان ده به شمار می‌رود به همین علت لازم است مسئولان استانی در برخی از پروژه‌های عمرانی، زیربنایی و توسعه‌ای مثل خرید رادار و تکمیل ترمینال بین‌المللی فرودگاه مساعدت‌های بیشتری مبذول دارند.

صفایی در عین حال خاطرنشان کرد: اگر درصدی از اعتبار مورد نیاز خرید رادارهای خارجی را استان تامین کند این حمایت می‌تواند در اخذ موافقت مرکز برای خرید خارجی تاثیرگذار باشد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی با اشاره به افزایش روزافزون تعداد مسافران خارجی راه‌اندازی نپترمینال بین‌المللی فرودگاه شهید مدنی تبریز را از جمله الزامات برشمرد.

این مسئول ضریب تعداد مسافر به ازای هر یک هزار متر مربع را در ترمینال داخلی ۱۷۷ هزار نفر و در ترمینال‌های خارجی و حج هر کدام ۱۰۲ هزار نفر، جابه جایی مسافر در ترمینال داخلی را یک میلیون و ۳۰۹ هزار و ۸۰۰ نفر، در ترمینال خارجی ۲۲۴ هزار و ۴۰۰ نفر و در ترمینال حج ۳۴۶ هزار و ۸۰۰ نفر در سال ۹۴ عنوان کرد.

وی اعلام کرد: تعداد پروازهای خارجی و داخلی در سال گذشته به ترتیب یک هزار و ۸۰۴ و ۹ هزار و ۱۶۹ پرواز، تعداد مسافران خارجی و داخلی به ترتیب ۲۲۹ هزار و ۸۲۴ نفر و یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۸۵۱ نفر و میزان بار خارجی و داخلی به ترتیب ۷ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۴۴ کیلوگرم و ۳ میلیون و ۹۹۰ هزار و ۳۸۰ کیلوگرم بوده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :