به گزارش تبریزمن، “میرهادی قره سید رومیانی” در نطق میان دستور روز سه شنبه مجلس افزود: خدعه و نیرنگ غیر اخلاقی و غیر شرعی «۲- ۲ » باعث از بین رفتن حقوق تیم همیشه قهرمان تراکتورسازی و مردم شریف آذربایجان شده است .

نماینده مردم تبریز در مجلس با قدردانی از رییس جمهور برای رسیدگی به حوادث اخیر پیش آمده در بازی تیم مقتدر تراکتورسازی ادامه داد: شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی ورزشی که از شبکه سه سیما پخش می شد براساس اظهارنظر یکی از نمایندگان اصفهان این گونه نتیجه گیری شد که شورای تامین شهرستان تبریز دستور قطع تلفن همراه، اینترنت و اسکوربرد ورزشگاه را داده است که این گفته ظلم فاحش به مدیریت استان و مسوولان خدوم است.

قره سید رومیانی خطاب به نماینده اصفهان گفت: توصیه می کنم به جای آتش زدن دل دردمند همشهریان ما به فکر احیای زنده رود باشید تا از بین نرود، همچنین درصدد حفظ سی و سه پل و چهل ستون که از آثار معماران اصیل و مومن صفویه و آذریان عزیز باشید.

نماینده مردم تبریز ادامه داد: از رییس مجلس درخواست دارم این موضوع را که موجب جریحه دار شدن احساسات مردم آذربایجان شده است، دستور فرمایند با سرعت و دقت بررسی شود تا احقاق حقوق حقه مردم صورت گیرد.

وی ادامه داد: ایران اسلامی خدمات آذربایجان که به فرموده مقام معظم رهبری سر ایران است و در اعتلای اسلام و تمدن کشور هیچ گاه فراموش شدنی نیست را از یاد نمی برد و این تاریخ درخشان افتخار همه آذری زبانان قهرمان و ایرانیان خواهد بود و علما، شهدا و رزمندگان آذربایجان به عنوان اولین یاران انقلاب اسلامی در روح و جان همگان ضبط و ثبت شده اند.

نماینده مردم تبریز مجلس با بیان اینکه بر خود می بالم که خدمتگزار این مردم غیور در مجلس شورای اسلامی هستم، افزود: در آستانه سفر رییس جمهور و هیات دولت به تبریز و آذربایجان شرقی هستیم و مردم فهیم آذربایجان در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت استقبال پر شکوهی خواهند داشت چرا که شهر تبریز است و جان قربان جانان می کند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس تاکید کرد: اما حاصل این سفر باید برکات و خدماتی برای مردم غیور این خطه داشته باشد و بر همین اساس مطالبات مردم در جلسات مختلفی با حضور نمایندگان استان و استاندار بررسی و احصاء شده که در ادامه به اهم آنها اشاره خواهم کرد.

قره سید رومیانی گفت: رعایت و اعتلای حیثیت و شان تبریز و آذربایجان، اعتلای فرهنگی و اقتصادی، حفظ اراده جدی بر احیای دریاچه ارومیه که خواست همه مردم خصوصا مجمع نمایندگان استان است.

وی خاطر نشان کرد: تبدیل آذربایجان به قطب معدنی با مرکزیت و محوریت مس سنقر، ایجاد تحول حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوائی با اتمام و تکمیل قطار سریع السیر میانه به تبریز همانند تهران به مشهد و یا اصفهان به تهران، تکمیل قطار شهری کلانشهر تبریز، اتمام اتوبان شهری تبریز به اهر و اتمام راه مواصلاتی تبریز به باکو، اتوبان تبریز- بازرگان خواست مردم تبریز است .

وی ادامه داد: افزایش سقف صندوق توسعه ملی، رفع مشکلات و حمایت از شرکت خانه سازی آذربایجان، تکمیل و اتمام بیمارستان آذرشهر، تکمیل تصفیه خانه و شبکه فاضلاب آذرشهر، اسکو و خسرو شهر، تکمیل شهرک صنعتی سنگ آذرشهر به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی سنگ شمال غرب از مهمترین مطالبات مردم آذربایجان شرقی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :