مدیر روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی اعلام کرد: فعالیت نیروگاه حرارتی تبریز از ساعت ۲ بامداد امروز پنجشنبه از سر گرفته شد.

به گزارش تبریزمن، گاز مورد نیاز برای فعالیت واحد دوم نیروگاه حرارتی تبریز ساعت ۱۸:۲۵ دقیقه عصر روز چهارشنبه وصل شد و کارکنان این ساختار تولید انرژی پس از ۸ ساعت تلاش بی وقفه و شبانه موفق به راه اندازی مجدد نیروگاه شدند.

وی با اشاره به اینکه یک دهه قبل حدود ۵۰ میلیارد ریال برای تغییر سیستم سوخت نیروگاه تبریز از مازوت(نفت سیاه) به گاز هزینه شده است، افزود: این اقدام در راستای حفاظت از محیط زیست و تولید برق با استفاده از انرژی پاک صورت گرفت.

سرمست اضافه کرد: از آن زمان تا این اواخر در اغلب مواقع سال غیر از فصول سرد از گاز برای تولید برق در نیروگاه حرارتی تبریز استفاده می شد و تنها در فصول سرد به دلیل اولویت استفاده مردم از گاز، مازوت جایگزین گاز در واحد دوم نیروگاه تبریز می شد.

وی با اشاره به توقف فعالیت نیروگاه حرارتی تبریز از دهه سوم مهر ماه امسال تاکنون ادامه داد: خوشبختانه در اثر پیگیری های معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، معاونت تولید توانیر کشور و مدیریت برق منطقه ای این مشکل حل شد.
وی ابراز امیدواری کرد که فعالیت نیروگاه حرارتی تبریز با استفاده از سوخت پاک ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به نیاز روزانه دو میلیون مترمکعبی نیروگاه حرارتی تبریز به گاز یادآور شد: با ادامه تامین گاز نیروگاه حرارتی تبریز، مشکلی در زمینه تامین برق استان و تبریز پیش نمی آید.

فعالیت نیروگاه حرارتی تبریز از بیست و پنجم مهر ماه جاری به دلیل آلایندگی زیست محیطی و به دستور مرجع قضایی متوقف شده است.

نیروگاه گازی حرارتی تبریز در جنوب غربی شهر این کلانشهر در فاصله ۱۶ کیلومتری جاده تبریز – آذرشهر واقع شده و دارای ۲ واحد بخار و ۲ واحد گازی می باشد .

دو واحد بخار نیروگاه تبریز با قدرت اسمی ۳۶۸ مگاوات و قدرت تولیدی ۳۵۰ مگاوات بوده و پیمانکار اصلی سازنده آن شرکت آلستوم فرانسه است.

واحد یک بخار این نیروگاه در سال ۱۳۶۵ و واحد دوم در سال ۱۳۶۸ راه اندازی شده است .
نیروگاه تبریز بخش عمده ای از برق کلان شهر تبریز و دیگر شهرهای آذربایجان شرقی را تامین می کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :