فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی در یک نشست خبری به تشریح برنامه های قرارگاه عملیاتی هدایت ستادی این مجموعه در آستانه هفته ناجا پرداخت.

به گزارش تبریز من، سردار محسن حسن خانی که امروز در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان سخن می گفت با اشاره به اینکه این هفته از روز دهم مهرماه سال جاری آغاز خواهد شد گفت:خوشبختانه آغاز این هفته با عید بزرگ امامت تقارن یافته و بدین ترتیب بر ارزش معنوی آن افزوده است که باید نهایت استفاده را نمود.

سردار سرتیپ دوم محسن حسن خانی

وی شعار هفته ناجا را اقتدار پلیس، هم دلی و هم زبانی، امنیت و آرامش عنوان کرد و افزود:هدف از برگزاری این هفته، افزایش مشارکت بالای مردم برای ایجاد امنیت پایدار، تقویت اقتدار پلیس و تجلیل از خدمات کارکنان و خانواده های آن هاست تا مردم بدانند که نیروهای انتظامی تا آخر جان در رابطه با تامین امنیت شهروندان ایستاده اند.

حسن خانی در بخش دیگری از اظهارات خود در این نشست خبری به کاهش قابل قبول جرایم حوزه های مختلف این مجموعه پرداخت و گفت:در حوزه سرقت، حدود ۴ سال متوالی با کاهش روبرو بودیم اما این امر در سال گذشته متوقف شد و ثابت ماند و امسال با حفظ وضعیت سال گذشته حدود ۶ درصد نیز کاهش داشته ایم.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد:در حوزه سوانح جاده ای نیز خوشبختانه در ۴ سال اخیر وضعیت رو به کاهشی را تجربه کردیم به طوری که در بخش درون شهری ۱۱۸ نفر و در بخش برون شهری ۱۴۰ نفر از تلفات کاهش یافت و این روند در ۶ ماهه سال جاری نیز حدود یک درصد پایین تر رسید.

DSC_0608

وی سپس به حوزه مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت:در ۶ ماهه اول سال جاری بیش از یک تن مواد سنتی و صنعتی کشف شده و در این رابطه حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر قاچاق چی خرده فروش هم دستگیر شده و ۸ هزار نفر از معتادان جمع آوری شده اند.

بالاترین مقام انتظامی آذربایجان شرقی ۷۰ درصد کسانی که سرقت می کنند را از افراد معتاد دانست و اضافه کرد:طبیعی است که اگر این افراد جمع آوری شوند میزان جرایم سرقتی هم کاهش خواهد یافت لذا باید در خصوص این افراد فرهنگ سازی های لازم به عمل آید و با آموزش های همگانی از تعداد آن ها کاسته شود تا جامعه به حد قابل توجهی از آرامش برسد.

حسن خانی، نیروی انتظامی را ویترین نظام اسلامی ارزیابی کرد و افزود:با تلاش نیروهای انتظامی تا به حال بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از مهاجران و اتباع بیگانه غیرقانونی در سطح استان دستگیر شده اند.
به گفته فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی، این مجموعه بیش از ۸۱۰ شهید، یک هزار و ۱۲۳ جانباز و ۸۳ آزاده را در کارنامه درخشان خود در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی ثبت نموده است.

شایان ذکر است همایش بزرگ پیاده روی، صبحگاه مشترک نیروهای انتظامی، برگزاری نمایشگاه های مختلف، حضور فرمانده نیروی انتظامی در جمع کارکنان و تجلیل از آن ها و غیره از جمله برنامه هایی است که در هفته ناجا عملیاتی خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :