مربی پیشین تیم ملی کاتای کاراته نیاز امروز این رشته ورزشی را وفاق و همدلی دانست.

به گزارش تبریزمن، سعید نیکوخصلت ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: فکر می‌کنم کاراته امروز خیلی خسته شده و دیگر نباید به حاشیه‌ها دامن زد. بهترین روش این است که با آرامش به پیش برویم تا به امید خدا با ایجاد وفاق و اجماع بتوانیم این رشته را از این وضعیت خارج کنیم.

وی ادامه داد: معتقدم مسئولان وزارت ورزش خوب بلد هستند که چگونه بهترین فضا را برای برگزاری انتخاباتی سالم و به‌دور از هرگونه مشکل مهیا کند و مطمئنم این اتفاق خواهد افتاد. در این بین امیدوارم خانواده کاراته به اجماع برسد و بهترین انتخاب را داشته باشد. امروز نیاز کاراته وجود وفاق است.

مربی پیشین تیم ملی کاتای کاراته تصریح کرد: هرچند بزرگان کاراته ممکن است در مجمع به‌صورت مستقیم رأی نداشته باشند، اما می‌توانند در ایجاد وفاق نقش تأثیرگذاری داشته باشند. هر فردی مسئولیت فدراسیون را قبول کند باید در خدمت کاراته باشد نه اینکه تمام کاراته ایران در خدمت فرد قرار بگیرد تا او به اهدافش برسد. در فدراسیون کاراته علی‌رغم نیاز به ایجاد چابک‌سازی باید از تمام پتانسیل‌ها استفاده کرد و این کار اصلاً دشوار نیست.

نیکوخصلت خاطر نشان کرد: وقتی مسئول فدراسیون به‌دنبال خدمت به این رشته باشد قطعاً جامعه کاراته نیز این موضوع را لمس می‌کند و به او کمک خواهد کرد. در چنین شرایطی می‌توان لیگی پویاتر داشت و در عرصه ملی نیز با برنامه‌ریزی بهتری عمل کرد. پتانسیل کاراته ایران بسیار بالاست و در حال حاضر مربیان ایرانی زیادی در کشورهای مختلف مشغول به کار هستند. آنها می‌توانند ایران را به پایگاه آموزشی برای کشورهایی مبدل کنند که در آن مشغول به فعالیت هستند.

وی اظهار داشت: در این صورت می‌توانیم قدرت کاراته ایران را در جایگاه جهانی حفظ کنیم در کنار آن به توسعه خوبی در عرصه بین‌المللی نیز دست پیدا کنیم. البته ابتدا برای حل مشکلات باید وجود مشکلات را قبول کنیم و سپس در راه حل آنها حرکت کنیم. با برنامه‌ریزی می‌توان به فکر کسب مدال در المپیک باشیم و در دو بخش همگانی و قهرمانی شرایط بهتری را برای این رشته پرطرفدار فراهم کنیم.

مربی پیشین تیم ملی کاراته در بخش کاتای تیمی ادامه داد: تا خود اهالی کاراته نخواهند که مشکلات حل شود مطمئن باشید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و هیچ نهادی و سازمانی نمی‌تواند به این رشته برای خروج از بحران کمک کند.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه امروز در این رشته افرادی تحصیلکرده حضور دارند که می‌توان با تکیه بر توانمندی آنها به نتیجه ایده‌آل رسید. نباید به سبک گلخانه‌ای حرکت کنیم و تنها به تک چهره‌ها دلخوش کنیم. می‌توانیم با برنامه‌ریزی مناسب شرایط را به‌نوعی فراهم کنیم که در مدال‌آوری ثبات داشته باشیم.

نیکوخصلت همچنین اظهار داشت: هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید که به‌طور مثال فوتبال آلمان مدیون فلان رئیس فدراسیونش است. اگر امروز آلمان‌ها در این رشته به جایگاهی دست پیدا کرده‌اند این موضوع حاصل سیستم قوی این کشور در این بخش است. این موفقیت حاصل برنامه‌ریزی است و متکی به شخص نیست. کاراته کشورمان نیاز به چشم‌انداز طولانی دارد تا بتواند به آینده با امیدواری نگاه کند. پتانسیل وجود دارد، اما تا کنون متأسفانه از تمام آن استفاده نشده است. باید از تمام نیرو و دانش موجود در کاراته استفاده کرد تا نتیجه مورد نظر به‌دست بیاید.

نامزد حضور در انتخابات ریاست فدراسیون کاراته در پایان تصریح کرد: پیش‌تر هم اشاره شد که لیگ کاراته باید پویاتر باشد، نه پرهزینه و فرسایشی. این مسابقات باید در خدمت توسعه و پیشرفت کاراته باشد، نه اینکه کاراته در خدمت لیگ. امیدوارم اهالی کاراته به اجماع برسند و با وفاق بتوانیم در کنار هم این رشته را از این شرایط خارج کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :