مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با بیان اینکه حرکت های خوبی در راستای توسعه گردشگری آغاز شده است، اظهارکرد: حضور گردشگران خارجی و داخلی در استان به طور چشمگیری افزایش یافته و هتل های استان تا دو ماه دیگر رزرو شده اند.

به گزارش تبریزمن، مرتضی آبدار روز سه شنبه در آیین گرامیداشت روز جهانی گردشگری در تالار پتروشیمی تبریز، گفت: همکاری و همگرایی که در بین مدیران و مسئولان استانی در حوزه گردشگری وجود دارد کم نظیر است و با تکیه بر همین ویژگی می توان زیرساخت های گردشگری را مناسب سازی کرد.

وی با اشاره به میزبانی تبریز در ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی اضافه کرد: این اتفاق فرصتی تاریخی برای تبریز و استان است که همه باید دست به دست هم دهیم تا ظرفیت های گردشگری تبریز را معرفی کنیم.

شهردار تبریز نیز در این آیین با بیان اینکه هویت این شهر باید احیا شود، گفت: درصدد مطرح کردن هویت گذشته تبریز هستیم.

صادق نجفی اظهارکرد: ظرفیت های تبریز کمتر از شهرهایی که امروز به مرکز گردشگری و صنایع دستی تبدیل شده اند نیست و این ظرفیت ها و داشته ها باید احیا و شناسانده شود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با همگرایی بین مسئولان و مدیریت یکپارچه شهری، اتفاق های خوبی در تبریز رخ داده که انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ و برگزاری نخستین اجلاس وزرای گردشگری مجمع همکاری آسیا از جمله آنهاست.

نجفی گفت: وظیفه مسئولان آماده کردن زیرساخت هاست زیرا که امروز وضعیت هتل داران، تورگردان ها و دفاتر مسافرتی در تبریز مطلوب نبوده و این وظیفه همگانی است که این زیرساخت ها فراهم شود.

وی با اشاره به انتخاب شهرداری تبریز به عنوان شهرداری برتر در حوزه گردشگری و تقدیر از سوی رئیس جمهوری، گفت: سخنرانی شهردار در مقر سازمان ملل در نیویورک و در جمع رهبران شهری جهان و چند مجمع مهم دیگر اتفاق و فرصت بزرگی برای تبریز است که باید به نحو مطلوبی از این فرصت ها برای شناساندن تبریز استفاده کنیم.

در تقویم جهانی، ۲۷ سپتامبر برابر با ششم مهرماه به عنوان روز جهانی گردشگری ثبت شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :