شهردار تبریز، حجم پروژه‌هایی که به تناسب رویکردهای اقتصاد مقاومتی در شهر تبریز پیش‌بینی شده را حدود ۶ هزار و ۶۴۹ میلیارد تومان خواند و افزود: بخشی از این این حجم هزینه، به صورت قرارداد تنظیم شده و در مراحل اجرایی است.

به گزارش تبریزمن،دکتر صادق نجفی در نشست اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر کشور در تبریز برگزار شد، با تاکید بر این‌که شهرداری تبریز مصمم به تحقق اقتصاد مقاومتی در بحث‌های توسعه‌محور است، گفت: به همین منظور، عمده پروژه‌های عمرانی با اولویت مناطق نیمه‌توسعه‌یافته و کم‌برخوردار غرب تبریز و شمال تبریز، هدف‌گذاری شده که ثمرات آن، در یک چشم‌انداز مهم، حامل دستاوردهای مهم اجتماعی و فرهنگی خواهد بود.

وی  با مرور پروژه‌های مهم شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز در شهرک خاوران، شامل سالن‌های مجهز ۱۵۰۰ و ۵۰۰ نفری بوده و با فعالیت ۲۲۰ نیرو، با همکاری بسیج سازندگی هم‌اکنون در حال احداث است.

دکتر نجفی افزود: پارک بزرگ تبریز، از پروژه‌هایی که بیش از چهار دهه بلاتکلیف بوده است، امروز در مساحتی به وسعت ۱۵۳ هکتار، با ۱۱۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است. در همین محدوده از شهر، پروژه مشارکتی شرکت اتوبوس‌رانی به همین ارزش، در حال پیگیری است.

شهردار تبریز با بیان این‌که شهرداری تبریز طرح‌های انتقال حاشیه‌نشینی را با حمایت‌های شورای محترم به طور عملیاتی اجرا می‌کند، تصریح کرد:  در این راستا، احداث ۱۰۰۰ واحد مسکونی در شهرک‌های ارم و اندیشه آغاز شده که از این تعداد، ۲۲۰ واحد، به زودی در ارم به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: در دو و سال و نیم گذشته، ۷۳۰ میلیارد تومان صرف پروژه قطار شهری تبریز شده است؛ این در صورتی است که در ۱۲ سال پیش از آن، تنها ۲۱۸ میلیارد تومان به این پروژه مهم تزریق شده بود.

شهردار تبریز متذکر شد: در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در تبریز به میزان ۷ هزار و ۱۹میلیارد تومان پروژه سرمایه‌گذاری صورت گرفته که ۹۰ درصد آن مربوط به بخش خصوصی و ۱۰ درصد مربوط به شرکت‌های عمومی بوده است.

دکتر نجفی با اشاره به تاثیر دستاوردهای عمرانی شهرداری تبریز در کاستن از معضل اشتغال اظهار داشت: در سایه کارگاه‌هایی که در جای‌جای شهر برپاست، ۳۲۰۰ نیروی روزمزد در حال فعالیت هستند که این امر نقش بسزا در کاهش حجم بیکاران استان داشته است.

وی یادآور شد: در دو سال و نیم گذشته، رویکردهای عمرانی شهرداری تبریز به قدری گسترده، بانشاط و پرشتاب اجرا شده است که شمار تقاطع‌های غیرهمسطح ترافیکی شهر، معادل ۳۰ سال گذشته شهر بوده است.

شهردار تبریز در پایان با قدردانی از مجموعه مدیریتی استان گفت: این دستاوردها جز با حمایت‌های ویژه استانداری محترم، همدلی بخش‌های مختلف اجرایی و همراهی دستگاه محترم قضایی، قطعا حاصل نمی‌شد؛ امیدواریم با تداوم این روند، بتوانیم کماکان برنامه‌های خدمتگزاری را با کیفیت و حجم بیشتری پیگیری کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :