به گزارش تبریزمن، استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه هدف‌گذاری افزایش فضای سبز تبریز در سال ۹۴ بیش از ۴۰۰ هکتار است، افزود: در این راستا توسعه فضای سبز کوه عینالی که ۶ هزار هکتار وسعت دارد در دستور کار است و علاوه بر آن در سطح شهر نیز توسعه فضای سبز جدید جزو برنامه‌های اصلی شهری است.

اسماعیل جبارزاده در مراسم گرامیداشت هفته محیط زیست و تجلیل از صنایع سبز استان، با اشاره به تغییر کاربری بیش از ۳۰۰ هکتار از فضای سبز تبریز در سال‌های گذشته، آن را یک خیانت نابخشودنی توصیف کرد و گفت: این آمار در شرایطی که تبریز یک شهر خشک است فوق‌العاده نگران‌کننده بود، لذا ما از روزهای اول ورود به استان هم‌قسم شدیم که به هیچ وجه اجازه تغییر کاربری فضای سبز تبریز را ندهیم.

وی خاطرنشان کرد: این سیاست موجب شد در سال گذشته، ۴۰۰ هکتار به فضای سبز تبریز افزوده شود که علاوه بر جبران کم‌لطفی‌های گذشته، موجب توسعه فضای سبز نیز شد.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به تغییر کاربری بیش از ۳۰۰ هکتار از فضای سبز تبریز آن را یک خیانت نابخشودنی توصیف کرد و گفت: هم‌قسم شدیم که به هیچ وجه اجازه تغییر کاربری در فضای سبز تبریز را ندهیم.

جبارزاده اظهار داشت: تا زمانی که به عنوان خدمت‌گزار مردم در استان هستیم اجازه تکرار چنین خیانتی را نمی‌دهیم و نمی‌گذاریم فضای سبزی که متعلق به مردم و نسل‌های آینده است در اختیار منافع شخصی افرادی خاص قرار گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه اخذ جریمه در قبال آلایندگی واحدهای صنعتی را یکی از کارهای غیرقابل قبول در گذشته ذکر کرد و گفت: خوشبختانه امروز سازمان حفاظت محیط زیست مقتدرانه ایستاده و اگر واحد آلاینده‌ای باشد باید در زمان‌بندی تعیین شده و به صورت علمی روش خود را اصلاح کند و در غیر این‌صورت از فعالیت آن جلوگیری خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه رعایت مقررات زیست‌محیطی هیچ مغایرتی با تولید و صنعت ندارد، افزود: سازمان حفاظت محیط زیست و مدیریت استان آماده حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی هستند تا این واحدها بتوانند با به کارگیری روش‌های علمی و اصولی ضمن تولید، مقررات محیط زیست را نیز رعایت کنند.

جبارزاده با قدردانی از صنایع سبز و دوستدار محیط زیست استان، گفت: امیدواریم با همت بخش تولید و صنعت استان، تعداد چنین واحدهایی بیشتر شود و روزی را شاهد باشیم که همه واحدهای تولیدی استان دوستدار محیط زیست باشند.

وی افزود: آذربایجان شرقی شایسته این است که استانی سرسبز و خوش آب و هوا باشد و اگر در گذشته با بی‌توجهی و بی‌تدبیری مشکلاتی مانند خشک شدن دریاچه ارومیه پیش آمده امروز باید دست به دست هم دهیم و این مشکلات را حل کنیم.

جبارزاده اضافه کرد: کارهای زیادی برای حل مشکل دریاچه ارومیه انجام شده و تراز آب این دریاچه نسبت به سال‌های قبل بالاتر است و امیدواریم با اجرای پروژه‌های نجات دریاچه شاهد بهبود وضعیت آن باشیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین در ابتدای سخنان خود با قدردانی از مدیران و کارکنان شرکت پالایش نفت تبریز، اظهار داشت: پالایشگاه تبریز یکی از نمادهای مقاومت آذربایجان در دوران دفاع مقدس بود که در طول هشت سال جنگ، ۱۹ بار بمباران شد، اما هربار به دست توانمند متخصصان خود بازسازی و مجددا در مدار تولید قرار گرفت.

وی، یاد و خاطره شهدای پالایشگاه تبریز و تمام کسانی را که در این واحد صنعتی، عاشقانه و خالصانه مقاومت کردند را گرامی داشت و گفت: خوشحالیم که این واحد صنعتی امروز در دوران صلح و سازندگی هم نماد حفظ محیط زیست است که نشان می‌دهد افراد علاقمند به انقلاب و کشور در هر مقطعی وظیفه خود را به درستی تشخیص داده و به نحو احسن به آن عمل می‌کنند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :