اعضای هیات بلندپایه کشاورزی و محیط زیست ایالت زاکسن آلمان با سفر به آذربایجان شرقی امروز در اتاق بازرگانی تبریز حضور یافته و جهت مذاکره برای سرمایه گذاری، با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی این منطقه دیدار و گفتگو نمودند.

تبریزمن، سرویس اقتصادی: رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز در این مراسم با اشاره به اینکه ارتباط صنعتی و تجاری کشور آلمان با ایران از سابقه طولانی برخوردار است گفت:اکثر مدیران بخش صنعت تبریز با تکنولوژی صنعت آلمان آشنایی دارند زیرا بیش از ۷۰ درصد واحدهای تولیدی ایران و استان آذربایجان شرقی مربوط به فناوری کشور شماست لذا مردم ما و فعالان اقتصادی استان علاقه زیادی به همکاری با شرکای آلمانی دارند.

صمد حسن زاده ادامه داد:آذربایجان شرقی از دیرباز به خاطر مزیت های تاریخی خود به دلیل قرارگرفتن در مسیر اروپا از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است و بزرگترین بازار مسقف جهان در تبریز نیز به دلیل همین ارتباطات تجاری بین المللی می باشد.

وی آذربایجان شرقی را یکی از قطب های صنعتی ایران قلمداد کرد و افزود:صنایع بسیار بزرگی همچون صنایع غذایی، پتروشیمی، کاشی و سرامیک، مصالح ساختمانی و غیره در این منطقه قرار دارند و جالب تر اینکه حدود یک دهم معادن ایران از جمله سنگ های قیمتی، مس و آلومینیوم در استان ماست.

photo_2016-04-27_14-39-43
حسن زاده اضافه کرد:پس از موفقیت مذاکرات دیپلماسی، حقانیت ایران به دنیا ثابت شد و جهانیان به این نکته پی بردند که کشور ما همواره به دنبال تعامل با کشورهای مختلف می باشد.

√ ایالت زاکسن شباهت زیادی به آذربایجان شرقی دارد

وزیر کشاورزی و محیط زیست استان زاکسن آلمان نیز در این دیدار از امکانات صنعتی و آموزشی آذربایجان شرقی ابراز رضایت کرد و گفت:این استان شباهت زیادی به ایالت زاکسن دارد و نه تنها از لحاظ جمعیت، از لحاظ گذشته و تاریخ پربار و درخشان خود نیز از جایگاه ممتازی در کشور آلمان برخوردار است زیرا استان ما سرشار از معادن مختلف می باشد.

توماس اشمیت سپس به تشریح امکانات استان زاکسن پرداخت و افزود:امروز هنوز هم قدیمی ترین دانشگاه دنیا در استان ما به فعالیت خود ادامه می دهد همچنین ماشین سازی و صنعت خودروسازی از تاریخ بسیار قدیمی برخوردار است و در دو دهه اخیر به بزرگترین مرکز صنعتی اروپا تبدیل شده است لذا نه تنها در این حوزه ها از پیشینه مناسبی برخوردار هستیم بلکه شرکت های متوسطی داریم که قدرتمند بوده و به دلیل کوچک بودن آنها، تصمیمات آنی با ایده های قوی و بدون تشریفات زاید انجام می گردد.

وی اضافه کرد:صاحبان شرکت های قدرتمند متوسط استان زاکسن خیلی فعال بوده و در آذربایجان شرقی به دنبال شرکای اقتصادی هستند تا به طور مشترک فعالیت نمایند لذا هدف از این سفر، توجه فروش و صادرات نیست بلکه آغاز به کار فعالیت های تجاری و صنعتی با شرکای ایرانی است.

در ادامه این مراسم، طرف های اقتصادی ایران و آلمان به صورت چهره به چهره وارد مذاکره شدند تا به نتایج سرمایه گذاری و همکاری های مشترک دست یابند.

شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :