مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی عصر امروز در صداوسیمای آذربایجان شرقی حضور پیدا کرد و در برنامه زنده رادیویی «صدای ورزش» پاسخگوی سؤالات شد.

به گزارش تبریزمن، وی در نخستین برنامه زنده خود در یک برنامه ورزشی در تبریز گفت: هر مدیری در حوزه ورزشی فوتبال باید مفتخر باشد و یکی از آرزوهایش باشد که بتواند در تیم تراکتورسازی خدمت کند و تیم تراکتورسازی با قدمتی طولانی در سال‌های اخیر جایگاه خودش را در فوتبال ایران نشان داده است.

آجورلو تصریح کرد: به‌عنوان کوچک‌ترین عضو فوتبال مفتخر هستم که در خدمت مردم غیور آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، همدان و سراسر ایران که آذری‌زبان هستند تیمشان را بتوانم رهبری کنم و به مقام اصلی و جایگاه خودش بتوانم برسانم.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی درباره نقل و انتقالات تیم و اینکه آیا خواسته‌های سرمربی تیم انجام پذیرفت، تصریح کرد: برادر ارجمندم امیر قلعه‌نویی از شایسته‌ترین مربیان کشور است که قهرمانی را در لیگ برتر خوب تجربه کرده است که ازاین‌جهت جا دارد که من به ایشان هم تبریک بگویم که این مسئولیت خطیر را پذیرفتند و امیدوارم امسال هم در ۲ جام لیگ برتر و حذفی به قهرمانی برسیم.

وی ادامه داد: تمامی خواسته‌های آقای قلعه‌نویی که طی برنامه‌ای به من واگذار شد با تشکیل ستادی شبانه‌روزی در ۱۰ روز بازیکنان موردنیاز را جذب کردیم که باید از دوستانی که با ما همکاری کردند تشکر کنیم. قراردادهایی مثل ابراهیمی ساعت یک و نیم شب در خانه من بسته شد و ما شبانه‌روزی در این راه فعالیت کردیم و طبق خواسته‌های سرمربی بازیکنان موردنیاز را جذب کردیم.

آجورلو اظهار داشت: امیر قلعه‌نویی طی صحبتی که با یکدیگر در رختکن تیم داشتیم گفته بود که برای انتخاب ۱۱ بازیکن اصلی کار سختی دارد. برای قهرمان شدن نیاز به یک تیم پر مهره در زمین و نیمکت داشتیم. من اهل مشورت هستم و فکر می‌کنم جدا از سرمربی تیم، هواداران عزیز نیز در فضای مجازی نظرات خودشان را به‌خوبی دادند و مشاوران قابل‌اعتمادی برایم هستند. ما با یک تیر دو نشان زدیم که هم خواسته سرمربی تیم را اجابت کردیم و هم خواسته‌های هواداران را در نظر گرفتیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در پاسخ به سؤالات شنوندگان برنامه گفت: درباره حسن‌زاده حدود ۲ هفته است که با باشگاه ذوب‌آهن مذاکراتی داشتیم و با توجه به اینکه قبلاً به ماشین‌سازی و سایپا قول داده بودند به ما گفتند این ۲ باشگاه زودتر از شما مذاکره کردند و ما به خاطر آقایان سهرابی و خطیبی خواستیم اول آن‌ها مذاکره کنند که دیدیم حضور او در تیم هم شهری ما منتفی است مذاکراتمان را ادامه دادیم که دیدیم خود او دوست دارد در تراکتورسازی بازی کند.

وی در پاسخ به اینکه تراکتورسازی هفته‌های نخست لیگ را در کدام استادیوم بازی می‌کند، خاطرنشان کرد: من اخیراً جلسه‌ای با جناب مدبر داشتم و ۳ خواسته از ایشان داشتم که خواسته اولم این بود که این استادیوم به بازی اول لیگ برسد چون ما یک تیم خوب بستیم و یک مربی خوب آوردیم تا هواداران استادیوم را پر کنند و نمی‌توانیم از بازی اول بگوییم ۵ هزار نفر بیاید یا به شهر دیگری برویم و این قابل‌قبول نیست که آقای مدبر به ما گفتند که تمامی تلاششان را می‌کنند.

آجورلو افزود: خواسته دوم ما رنگ صندلی‌ها بود که خواستیم قرمزرنگ شود و خواسته سوم این بود که نامه‌ای به رییس جمهوری یا وزیر ورزش بنویسیم که استادیوم یادگار را در اختیار تراکتور قرار دهند تا به اهداف بزرگی که برای تراکتور بزرگ داریم دست پیدا کنیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی گفت: من نزدیک به ۴۰ سال است که زندگی فوتبالی دارم و کارم را از راه‌آهن شروع کردم و امروز که در تراکتورسازی هستم فکر می‌کنم ایده‌هایم ایده‌های نو نیستند که متعلق به خودم باشد و اگر یک مدیر معمولی باشم و بتوانم الگوهای اروپایی را ببینم و عمل کنم بتوانم فوتبال خوبی برای هواداران تراکتور یک فوتبال دل‌نشین نشان دهم و معنای یک فوتبال خوب را نشان دهیم و برای کسب فقط یک قهرمانی نیامدم چون تجربه قهرمانی را با پاس در سال ۸۳ داشتم و آقای قلعه‌نویی هم همین تجربه را دارد و ما برای ایجاد یک الگوی جدید، تمیز و زیبا برای فوتبال آذربایجان هستیم که بگوییم این فوتبال آذربایجان است که زیبا بازی می‌کند و به‌قدری پردرآمد است که می‌خواهد در کنار فوتبال در جامعه به مردم نیز کمک کند.

وی گفت: هواداران تراکتور در آخرین دیدار فصل قبل نشان دادند که فرهنگشان حتی بیشتر از اروپایی‌هایی است که پس از باخت و عدم نتیجه‌گیری تیمشان را تشویق می‌کنند و در بدترین شرایط هم پشت تیمشان هستند.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی اهداف اصلی خود را برشمرد و گفت: بر اساس این هدف‌گذاری چیزی کمتر از قهرمانی در دو جام حذفی و لیگ برتر را تصور نمی‌کنم. هدف‌گذاری بعدی تشکیل کانون هواداران است چون هواداران عقبه پرقدرت تیم هستند و باید نظرات هواداران را هم در نظر بگیریم.

آجورلو، ایجاد آکادمی برای آینده سازی فوتبال تراکتور و ایران با استفاده از آقایان وطنی و محمودی را به‌عنوان بهترین استعداد یابان کشور را یادآور شد و گفت: آینده تراکتور باید از این آکادمی شکل بگیرد و بتوانیم در آینده بازیکن صادر کنیم.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد یک تیم را به فوتبال حرفه‌ای تبدیل می‌کند، تأکید کرد: نمی‌توان فوتبال پرطرفداری داشته باشیم ولی دستمان پیش این‌وآن دراز باشد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی بابیان اینکه امسال تیمی را بسته‌ایم که ریالی در باشگاه نداریم و بازیکنان سفید امضا با اعتماد به من قرارداد را امضا کرده‌اند، خاطرنشان کرد: مدتی است که در موضوع جذب اسپانسر وقت گذاشته‌ام که درنهایت به طرح ۳۰۹۰ رسیدیم.

وی در تشریح این طرح، بابیان اینکه اگر یک‌میلیون عضو ۳۰۹۰ شوند، ماهیانه ۶ میلیارد درآمد دارد که بر اساس قرارداد، ۵۰ درصد آن، یعنی ۳ میلیارد به باشگاه تراکتورسازی پرداخت می‌شود، گفت: جمع این مبلغ برای یک‌میلیون نفر، سالانه ۳۶ میلیارد می‌شود که ظرفیت تراکتور بیش از این تعداد است.

آجورلو بابیان اینکه اگر بیش از ۶ میلیون نفر از طرفداران تراکتور در شمال غرب کشور، در این سامانه عضو شوند، سالیانه ۲۰۰ میلیارد درآمد می‌توانیم داشته باشیم، تصریح کرد: اگر این‌گونه باشد، ما می‌توانیم بازیکنان باکیفیت برزیلی بیاوریم تا قدرتمندانه‌تر در بازی‌های لیگ و آسیایی شرکت کنیم.

وی هدف بعدی خود از حضور در سمت مدیرعاملی تراکتور را یادآور شد و بابیان اینکه من آمده‌ام تیم پرقدرت تراکتور را در شرایط مطلوب به مردم واگذار کنم، ادامه داد: اگر این طرح اسپانسر عملیاتی شود، روزی همین مردم عضو ۳۰۹۰ به سهامداران تراکتور تبدیل می‌شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :