رئیس هیئت پرورش اندام و بدن‌سازی گفت: یکی از اهداف اصلی ما آموزش و حرکت به سمت ورزش سالم است که برای رسیدن به این اهداف با برنامه‌ریزی‌های که در طول سال اخیر داشتیم تلاش کردیم به اهداف خود نزدیک‌تر شویم

به گزارش تبریزمن، علی نیک رزم رئیس هیئت پرورش اندام و بدن‌سازی استان در گفت‌وگو با تبریز اظهار داشت:یکی از اهداف اصلی ما آموزش و حرکت به سمت ورزش سالم است که برای رسیدن به این اهداف با برنامه‌ریزی‌های که در طول سال اخیر داشتیم تلاش کردیم به اهداف خود نزدیک‌تر شویم.

وی افزود: ما همیشه شعار مادران سالم ، جامعه سالم را در کنار دیگر برنامه‌های خود برای ورزش بانوان داریم و هیئت پرورش اندام و بدن‌سازی از معدود هیئت‌های است که بانوان هم در کنار آقایان به‌خوبی فعالیت می‌کنند و ما همه تلاش خود را خواهیم کرد تا بانوان به جایگاه اصلی خود در ورزش دست پیدا کنند.

وی در مورد برگزاری سمینار مختلف برای افزایش دانش مربیان گفت: در کنار کلاس‌های مربی‌گری و برنامه‌های دیگر هیئت مایکی از اصلی‌ترین برنامه‌های خود را به برگزاری سیمنار با حضور بهترین استادید برای مربیان خودداریم که سمینار روز جمعه هم در بهترین شرایط و بالاترین کیفیت برگزار شد که امیدواریم این روند همیشه ادامه داشته باشد و نگاه مردم به این رشته ورزشی تغییر پیدا کند.

وی تصریح کرد: با توجه به ارقام و آمارهای که در مورد بانوان در کشور ما است آمادگی جسمانی یک خانم ۴۹ ساله فرانسوی باخانم ۱۹  ساله ایرانی برابر است که این فاصله بسیار زیاد است و این به ورزش نکردن خانم‌ها به‌صورت منظم و متداول برمی‌گردد.

رئیس هیئت پرورش اندام و بدن‌سازی گفت: متأسفانه رشته پرورش اندام و بدنسازی در جایگاه اصلی خود قرار ندارد و تلاش شده با تغییر افکار مردم و برنامه‌ریزی‌های مختلف که ازجمله آن‌ها حضور خانواده‌ها در مسابقات ما دید منفی مردم به این رشته از بین برود و در کنار این موارد باید فرهنگ‌سازی هم بیشتر شود تا مردم اطلاعات بیشتری از این رشته داشته باشند.

وی تأکید کرد: تلاش خواهیم کرد با برنامه‌های مختلف فرهنگ‌سازی درست را در مورد رشته بدن‌سازی و پرورش اندام انجام دهیم و امیدواریم مردم هم بادید مثبت به این رشته‌های ورزشی نگاه کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :