مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز گفت: معرفی تبریز به عنوان شهری حسینی و دوست دار اهل بیت عصمت و طهارت هدف آیین تجلیل از پیرغلامان و خادمان آستان حسینی و تکریم از هیئات حسینی تبریز «دلدادگان» است.

به گزارش تبریزمن، حسین آذرنیا در آیین تجلیل از پیرغلامان، مداحان و خادمان اهل بیت عصمت و طهارت را از جمله اقدامات بسیار مهم فعالان فرهنگی شهر در رابطه با قدردانی از افرادی عنوان نمود که عمر خود را به ارادت ورزی نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) سپری نموده اند.

وی ضمن بیان این مطلب افزود: در این کنگره از ۱۴ نفر از پیرغلامان و خادمان اهل بیت شامل مداحان، چای ریزها، علمگردان ها و کفشداران  به شکل ویژه قدردانی می شود و از ۳۰ هیات منتخب کلانشهر تبریز نیز به پاس تلاشهایشان در خدمت به اهل بیت (ع) تجلیل به عمل خواهد آمد.

به گفته وی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز سالهاست با برگزاری این برنامه از افراد مختلفی در این رابطه قدردانی نموده که به واقع چهره های ماندگار عرصه خدمت به اهل بیت در شهر تبریز هستند.

آذرنیا برگزاری این آیین را فرصت مغتنمی برای قدردانی از تلاشگران و افرادی دانست که در مکتب حسینی پرورش یافته اند و تصریح کرد: معرفی چهره حسینی تبریز و تلاشهای صورت گرفته توسط پیرغلامان و خادمان اهل بیت از اهداف برگزاری آیین تجلیل از پیرغلامان و خادمان آستان حسینی و تکریم از هیئات حسینی تبریز است

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :