سال ۹۵ را هم پس از ۱۲ ماه فعالیت مستمر و بی وقفه بالاخره به پایان می رسانیم تا پرونده امسال نیز همانند دهه های گذشته بسته شود.

هر سال که به ایام منتهی به اسفند می رسیم خوشحال می شویم که سال جدید می آید و نوروز را جشن خواهیم گرفت دریغ از آن که یک سال دیگر هم از عمرمان کاسته می شود، اما آنچه که در این میان مهم به نظر می رسد ثبت نامی نیک از خود و میزان انسانیتی است که در طول سال باید به هم نوعان خود ابراز داریم و چه خوب است که هر سال مان بهتر و مفیدتر از سال گذشته باشد.

علی رغم اینکه در سال جاری تعدادی از هموطنان، هنرمندان و نامداران آذربایجان و سایر مناطق کشورمان را از دست دادیم و کاممان تلخ گردید اما، توانستیم در حد توان خود به آبادی سرزمین مان کمک کنیم و می دانم که هر یک از شهروندان ما به این مهم جامه عمل پوشاندند، سالی که می توان از آن به سال نود و رنج نام برد و خوشبختانه تمام می شود…

حوادث تلخ امسال باعث شد تا بیش از پیش قدر هم را دانسته و در سال آینده در مسیر ارتقای جایگاه و شخصیت یکدیگر گام برداشته و از تخریب های بی مورد پرهیز نماییم، زیرا انتقاد دلسوزانه راه پیشرفت را هموار می کند.

هر چه بود اما، امسال برای شهر تبریز نیز سالی موفقیت آمیز بود، اگر شهروندان ما سنوات متمادی منتظر مسافرگیری مترو بودند طلسم این پروژه بزرگ بالاخره شکسته شد و قونقای مدرن، استارت خورد تا رفته رفته مسیرهای پیش روی آن در سال آینده گشوده شود.

در این مجال اندک نمی توان به بررسی و حتی عناوین رویدادهای مثبت و منفی منطقه پرداخت اما می شود به این حد بسنده نمود که امسال با تمام زشتی ها و زیبایی های خود تمام شده و باید برای سال آینده برنامه ریزی های مدونی جهت شکوفایی آذربایجان و ایران صورت گیرد به طوری که این امر حداقل برای تبریز جنبه جهانی خواهد داشت زیرا سال ۹۶ آخرین فرصت در راستای آمادگی شهر اولین ها در استقبال از گردشگران کشورهای اسلامی ۲۰۱۸ می باشد که البته همکاری و مشارکت تمام اقشار مردم و مسوولان را می طلبد.

و بدین ترتیب من خبرنگار هم سعی کردم تا در حد توان خود به انعکاس پیشرفت ها، شادی ها، تلخی ها و مشکلات تبریز و آذربایجان بپردازم و اگر هم به موفقیت قابل قبولی دست یافتم در سایه وجود همکارانم در تحریریه پایگاه خبری-تحلیلی تبریزمن، عوامل و مدیر توانمند آن میسر گردید و اگر هم مورد قبول مخاطبان گرامی واقع نگردید به طور حتم به دلیل کم کاری و مشغله کاری زیاد حقیر در باب پرداختن به مسایل و موضوعات مختلف بوده است که امیدوارم در سال آینده بتوانم خلاء های مربوطه در حوزه گزارش و اطلاع رسانی را پوشانده و مثمرثمرتر گردم.
شاید در خلال تهیه خبر و گزارش های یک سال اخیر مرتکب خطا شده و موجب رنجش تعدادی از مسوولان و شهروندان گشتم که آن هم به دلیل رسالتی بوده است که در عالم رسانه، ناگزیر به رعایت موارد حرفه ای آن بوده و وظیفه خود را به جا آوردم.

و در نهایت اینکه، امیدوارم در سال آینده بتوانیم در راستای اهداف رسانه ای خود گام های استوار و سنجیده ای برداشته و برای نیل به تحقق خواسته ها و آرزوهای شهروندان، مطالب مربوطه را انعکاس دهیم و انشالله در پایان سال ۹۶ رو سفیدتر باشیم.

هر روزتان نوروز، نوروزتان پیروز…

شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :