در حساس‌ترین دیدار هفته پنجم لیگ برتر فوتبال، تراکتورسازی درحالی میزبان پرسپولیس است که با برتری در این بازی می‌تواند جای حریف خود را در صدر جدول بگیرد.

تبریزمن، سرویس ورزشی: شاگردان امیر قلعه‌نویی، پس از کسب نتایج خوب در چهار هفته ابتدایی لیگ برتر و قرارگیری در جایگاه دوم جدول، با پشت سر گذاشتن تعطیلات یک ماهه، مقابل تیمی صف‌آرایی می‌کند که نتایج بسیار خوبی در چهار گام نخست گرفته و صدرنشین جدول است.

تراکتورسازی – پرسپولیس
شنبه، ۲۰ شهریور ۱۳۹۵
هفته پنجم لیگ برتر ایران، جام خلیج فارس
ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی، ساعت ۱۷:۱۵
تیم داوری: اشکان خورشیدی – سعید علی نژادیان – حسین ظهیری – پیام حیدری / ناظر: مسعود فلاح

تراکتورسازی و پرسپولیس درحالی در پنجمین دیدار فصل‌شان به مصاف هم می‌روند که با خریدهای خوب در بازار نقل و انتقالات و نتایج امیدوار کننده در هفته‌های ابتدایی لیگ برتر از همین ابتدا خود را به عنوان مدعیان اصلی قهرمانی لیگ مطرح کرده‌اند.

شاگردان امیر قلعه‌نویی در ۴ دیدار نخست خود با اینکه در دو بازی نخست برابر دو تیم خوزستانی استقلال و صنعت نفت به تساوی رضایت دادند اما با غلبه بر پیکان و ماشین سازی در هفته‌های سوم و چهام امتیازات خود را به عدد ۸ رسانده و با جهش خیره کننده در جدول مکان دوم را در اختیار گرفت.

تراکتور

در سوی دیگر شاگردان برانکو ایوانکوویچ فصل را با برد شیرین در خانه سایپا آغاز کردند. این تیم در هفته دوم برابر فولاد با تساوی متوقف شده و دو امتیاز خانگی را از دست داد و در ادامه برتری بر گسترش فولاد و صبای قم موجب شد تا آنها با ۱۰ امتیاز به تنهایی جایگاه نخست جدول را از آنِ خود کنند.

بدین ترتیب در دیدار امروز تراکتورسازی فقط در یک حالت می‌تواند جای پرسپولیس را در صدر بگیرد و آن هم بدرقه تیم حریف از تبریز با شکست است و در غیر این صورت صدرنشینی سرخ‌پوشان پایتخت ادامه‌دار خواهد بود.

با توجه به نتایجی که در بازی های روز گذشته و بخصوص بازی تیم های نفت آبادان و نفت تهران به ثبت رسید، هر کدام از دو تیم پرسپولیس و تراکتور که در این بازی به برتری برسند، فاصله خوبی را با تیم های تعقیب کننده ایجاد خواهند کرد و از روحیه بهتری برای بازی های آتی برخوردار خواهند بود.

تراکتور با ۷ گل زده تا هفته چهارم در کنار استقلال خوزستان بهترین خط حمله لیگ را دارند. همچنین آن ها ۳ گل خورده است که آمار متوسطی می باشد. سرخپوشان آذربایجان سال گذشته موفق نشدند پرسپولیس را شکست دهند اما پیش از آن توانسته بودند سرخپوشان تهرانی را ۳ بار پیاپی شکست دهند.

از زمانی که تراکتورسازی به لیگ بازگشته است ۱۴ بار به مصاف پرسپولیس رفته که ۸ بار آن را پیروز بوده، ۴ بار شکست خورده و ۲ بازی نیز با تساوی خاتمه یافته است. تراکتور در بازی امروز محمد نوری را در اختیار دارد که چندین سال کاپیتان پرسپولیس بود و قصد داشت امسال به پرسپولیس بازگردد اما برانکو وی را نخواست، به همین دلیل امروز تقابل نوری مقابل برانکو جالب خواهد بود.

شاگردان برانکو با ۳ برد و ۱ تساوی الان با ۱۰ امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار دارند. آن ها فقط ۴ گل زده دارند که آمار متوسطی است اما فقط ۱ گل دریافت کرده و در ۳ بازی کلین شیت داشته اند. تقابل بهترین خط دفاع(پرسپولیس) و بهترین خط حمله(تراکتورسازی) امروز جالب خواهد بود. برانکو مقابل تراکتور بهترین بازیکن خود تا هفته چهارم یعنی وحید امیری را در اختیار ندارد، این بازیکن در بازی ایران مقابل چین مصدوم شد.

سیدجلال حسینی نیز مصدومیتی جزئی داشت اما ظاهرا مشکلی برای بازی امروز ندارد. پرسپولیس در دو فصل اخیر مقابل تبریزی ها آمار خوبی داشته است، آن ها در ۵ بازی اخیر خود ۴ بار تبریزی ها را شکست دادند و ۱ بازی هم به تساوی رسید. همچنین در ۳ بازی اخیر سرخپوشان در تبریز آن ها موفق شدند هر ۳ بازی را با پیروزی پشت سر بگذارند. برانکو و قلعه نویی ۲ بار به مصاف هم رفتند که برانکو توانست قلعه نویی را در دربی شکست دهد و بازی دوم نیز بین پرسپولیس و تراکتورسازی بود که به تساوی رسیدند.

تراکتور

کامل‌ترین تراکتور قلعه‌نویی مقابل پرسپولیس

اگر فرزین گروسیان که گلر دوم تراکتورسازی است را فاکتور بگیریم، برای اولین بار در فصل شانزدهم لیگ برتر فوتبال امیر قلعه نویی تمام شاگردانش را در بازی با پرسپولیس در اختیار دارد.

تمام بازیکنان مصدوم تراکتورسازی از جمله کرار، نوری، بنگر، رمضانی، شریفی، ایرانپوریان و… به بازی با پرسپولیس رسیده‌اند و قلعه‌نویی با  دست باز تیمش را در ورزشگاه اختصاصی تراکتور به میدان خواهد فرستاد.

مصاحبه های پیش از بازی

برانکو: اولین دربی بزرگ فردا در تبریز در انتظارمان است. جدول این موضوع را به ما گوشزد می‌کند که ما و تراکتورسازی بهترین تیم‌های لیگ هستیم. نیازی نیست که در مورد قدرت و توانایی تراکتورسازی صحبت کنم. تراکتوری‌ها امسال هم تیم خوبی بسته‌اند و قلعه‌نویی پرافتخارترین مربی لیگ است و تجربه زیادی دارد و سابقه قهرمانی در کشور و سرمربیگری تیم ملی ایران را داشته است.تبریک می‌گویم به او به خاطر خدماتی که به فوتبال ایران ارایه داده است.

امیرقلعه نویی: بازی تراکتورسازی و پرسپولیس از حساسیت بالایی برخوردار است. بیرون از آذربایجان هم تراکتورسازی را دوست دارند. پرسپولیس هم تیم بسیار بزرگ و مردمی است. امیدوارم بازی فردا دیدار زیبایی شود. پرسپولیس نقاط قوت زیادی دارد و مهم‌ترین نکته مثبت این تیم پرس کردن خوب است. در چند روز اخیر که در فاز کار تاکتیکی بودیم روی نقاط قوت و ضعف پرسپولیس کار کردیم. تراکتورسازی بزرگ هستیم و مهره‌های بزرگی داریم تنها ایرادی که به این بازی می‌گیریم فاصله بازی تا هفته چهارم است. تعطیلات منسوخ شده و هیچ‌جای دنیا این کار را نمی‌کنند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :