یکی از خریدهای جنجالی و پرسروصدای تراکتورسازی در فصل نقل و انتقالات، بازگرداندن بازیکن محبوب سال های ابتدایی حضور تراکتور در لیگ برتر به باشگاه بود.

تبریزمن، سرویس ورزشی: کرار جاسم یکی از چندین بازیکنی است که از زمان حضور تراکتور در رقابت های لیگ برتر به فوتبال ایران معرفی شده و یا اسم و رسم دوباره ای برای خود به پا کرده و راهی تیم هایی چون استقلال شدند. اما نتوانستند فرم خوب خود را در چنین تیم هایی ادامه داده و در نهایت نیز یا کنار گذاشته شدند یا به شکل نامناسبی از فوتبال ایران رفتند.

با این حال کرار بار دیگر با درخواست هواداران تراکتور از مدیران باشگاه به این تیم بازگشت و امیدوار است تا با استفاده از تجربه سال های گذشته خود در فوتبال ایران در فصل پیش رو بهترین عملکردش را ارائه دهد.

d07af0e9-861d-4f91-b1e8-9c1166094b93

مشخصات:

نام: کرار جاسم

سن: ۲۹

محل تولد: نجف – عراق

پست: هافبک

پیش زمینه:

دوران بازی کرار از تیم نجف آغاز شد و با انتقال به الوکره قطر ادامه یافت. از همین تیم الوکره بود که کرار به تراکتورسازی آمد و بازی های درخشانی از خود به نمایش گذاشت. او در ۴۷ بازی که در این مقطع از حضور برای تراکتور به میدان رفت، به عنوان یک هافبک موفق شد ۱۲ گل به ثمر رساند که بخش اعظم آن نیز در فصل دوم حضورش در این تیم به ثمر رسید (۸ گل).

همین عملکرد خوب باعث شد تا کرار با پیشنهاد استقلالی ها مواجه شده و راهی این تیم شود اما او با تحقیر مجتبی جباری، از تیم کنار گذاشته شد و به تیم شاهین بوشهر منتقل و سپس نیز در تیم های عجمان و نجف توپ زد.

الطلبه دیگر تیمی بود که کرار در آن بازی کرد و با به ثمر رساندن ۶ گل در ۱۴ بازی عملکرد خوبی از خود به جای گذاشت و توجه دوباره استقلالی ها را به خود جلب کرد تا بار دیگر با قراردادی دو ساله به ترکیب این تیم اضافه شود، اما این بار هم مسائل و مشکلات مالی باعث شد تا همکاری دو طرف ادامه پیدا نکند و کرار با کمی تاخیر راهی تیم الوسط عراق شود. الوسط آخرین باشگاه کرار پیش از حضور دوباره در تراکتورسازی بود که بازیکن عراقی در این تیم توانست ۲ گل در ۶ بازی به ثمر رساند.

کرار با وجود ترک تراکتورسازی و پیوستن به استقلال، همچنان از محبوبیت خوبی در بین هواداران فوتبال آذربایجان برخوردار است و می تواند در ۲۹ سالگی برای آن ها بدرخشد. گل های حساسی که او در مقطع اول حضور در این تیم به ثمر رساند و بخصوص گلی که از روی ضربه ایستگاهی برابر استقلال در استادیوم آزادی ثبت کرد، در ذهن هواداران مانده است.

با این حال خشونت و حواشی ای که کرار برای خود و باشگاهش ایجاد می کند، کمی مشکل ساز و نگران کننده است اما شاید تجربه و افزایش سن این بازیکن، نگرش او را تغییر داده و رفتار حرفه ای تری از او شاهد باشیم تا مثل گذشته محرومیت هایی ۹ جلسه ای برایش پیش نیاید.

مسئله دیگر پرداخت ها و حساب و کتاب مالی است که کرار در تیم استقلال نشان داد حساسیت ویژه ای روی آن ها دارد. هر چند تراکتورسازی استقلال نیست و شاید از نظر مالی عملکرد منظم تری داشته باشد – به خصوص با حضور شخص آجرلو در راس مدیریت باشگاه – اما به هر حال پیشگیری بهتر از درمان است! از طرف دیگر شاید هواداران پرتعداد تراکتور نیز مانع ایجاد چنین حاشیه هایی شود. خود کرار نیز ادعا کرده است که با تراکتور سفید امضا کرده…

کرار تراکتور

استایل بازی:

تکنیک بالا اصلی ترین مشخصه بازی کرار است و از نظر فوتبالی نیز می توان هوش بالایی برای او قائل شد. سبک بازی هافبک عراقی به هم پست خود در فصل آینده تراکتور، محمد نوری (بررسی کارنامه محمد نوری) نزدیک است و به نظر می رسد قلعه نوعی برای پست پشت مهاجم دو بازیکن خوب و باهوش را در اختیار خواهد داشت.

چه گفته است؟

“من عاشق تراکتور و شهر تبریز هستم. خاطرات بسیار خوبی در این شهر دارم و برای بازگشت به این تیم روزشماری می‌کردم. از اینکه به تراکتورسازی برگشتم بسیار خوشحالم.

امیر قلعه‌نویی سرمربی محبوب من است و من با تراکتور سفید امضا کردم چراکه می‌خواهم سال خوب و پراز موفقیت همراه با این تیم و طرفداران پرشورش داشته باشم.”

“فوتبال ایران لیگ سطح بالایی است و از این که دوباره شانس حضور در فوتبال این کشور را پیدا کرده ام بسیار خوشحال هستم. دوست دارم شرایطی پیش بیاید که بتوانم در ایران فوتبالم را تمام کنم.

من قبلا در تراکتورسازی بازی کرده ام و با آقای کمالوند، سرمربی گسترش فولاد هم دوستی قدیمی دارم. هر دو باشگاه، باشگاه های خوبی هستند و در کل برایم خیلی فرقی ندارد که به کدام تیم بروم. قطعا به تیمی می روم که آرامش بیشتری داشته باشم.”

پیش بینی:

علی رغم اینکه کرار یکی از بازیکنان محبوب این فصل تراکتورسازی خواهد بود و همراه با دیگر ستاره های جذب شده به تیم، مطمئنا فصل خوبی را برای تیم رقم خواهد زد، باید توجه کرد که نوع برخورد هواداران با این بازیکن نیز نقش مهمی در میزان عملکرد او برای تیم خواهد داشت.

کرار محبوب است و توان و استعداد این را هم دارد که بازی ها و عملکرد خوبی از خود به نمایش گذارد، اما او همان بازیکنی می باشد که از تراکتور راهی استقلال شد و همین چند ماه پیش در مصاحبه ای گفت که با دیدن هواداران استقلال بغض کرده و دلش برای بازی در این تیم تنگ شده است!

این مصاحبه ها و عوض کردن تیم ها طبیعی است اما هواداران تراکتور نیز باید اعتدال را رعایت کرده و بازیکنان وفادار به خودشان را با سایرین تشخیص دهند. کرار از نظر فنی بازیکن خوبی بوده و در سطح فوتبال ایران می تواند به کمک تراکتور بیاید اما باید فکر و ذکرش همان فوتبالش باشد.

به نظر می رسد تجربه افزایش یافته کرار، هواداران تراکتورسازی و از طرف دیگر شخص امیرقلعه نوعی دست در دست هم داده و فصلی خوب را برای طرفین رقم بزند.

حال باید منتظر ماند و دید که محمد نوری انتخاب اول کادرفنی برای حضور در ترکیب خواهد بود یا کرار جسم و یا سیستم چرخشی به کار گرفته خواهد شد که با توجه به سن و سال بالای هر دو بازیکن، گزینه محتمل تری به نظر می رسد…

 

 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :