یکی از بمب های نقل و انتقالات تابستانی را بدون شک تراکتورسازی بدون سر و صدا و خیلی زودتر از سایرین منفجر کرد. حالا تراکتور می تواند فصل آینده بسیار زهردار تر از گذشته ظاهر شده و گل های بیشتری به ثمر رساند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: لوسیانو ادینهو با به ثمر رساندن ۲۴ گل در یک فصل، نام خود را در تاریخ باشگاه تراکتورسازی ثبت کرد و اگر اتفاقات و حواشی آخر فصل بوجود نمی آمد، شاید همین گل ها برای تراکتور جام قهرمانی لیگ برتر را به دست می آوردند.

هر چند لوسیانو سال گذشته در تیم السیلیه دوران خوبی را سپری نکرد و تنها یک گل برای این تیم به ثمر رساند، اما مطمئنا با حضور دوباره در تراکتور، انگیزه ای دوچندان خواهد داشت و عملکردش را بهبود خواهد بخشید. از طرف دیگر جانشینان خوبی نیز مثل فرزاد حاتمی و مهدی شریفی نیز برای او وجود دارند تا ادینهو با حداکثر توان و انرژی در بازی ها حضور داشته باشد و در مواقع خستگی نیز جای خود را به بازیکنان روی نیمکت بدهد.

ادینهو

مشخصات:

نام: لوسیانو ادینهو

سن: ۳۴

محل تولد: کاریاسیکا – برزیل

پست: مهاجم

پیش زمینه:

ادینهو از تیم مس کرمان و با موهای جالبش با درخشش در بازی های مقابل استقلال و پرسپولیس و نیز بهبود آمار گلزنی اش به فوتبال ایران معرفی شد. او در سه فصل حضور خود در مس کرمان توانست در ۱۰۳ بازی ۴۷ گل به ثمر رسانده و راهی تیم الشارجه شود.

ادینهو در این تیم هم عملکرد خوبی داشت و در ۱۷ بازی ۱۰ گل زد. پس از یک فصل دوری او بار دیگر به فوتبال ایران بازگشت و به مس کرمان ملحق شد، نتیجه بازی های او نیز ۸ گل در ۲۸ بازی بود که برای یک مهاجم آمار چندان خوبی به حساب نمی آید.

با این حال با توجه به پشتوانه و کارنامه خوب او در فصول گذشته، مسئولین تراکتورسازی برای جذب او اقدام و در نهایت نیز او را سرخپوش کردند تا فصلی رویایی هم برای او و هم برای تیم رقم بخورد.

ادینهو توانست در لیگ برتر و در ۳۰ بازی، ۲۰ گل برای تراکتور به ثمر رسانده و عنوان آقای گل رقابت ها را به نام خود کند. در کل فصل نیز توانست در ۳۵ بازی ۲۴ گل را وارد دروازه حریفان کند. بازی های درخشان او در برابر تیم های پایتخت و بخصوص پرسپولیس هنوز هم در ذهن هواداران تراکتور مانده و از او چهره ای فوق العاده محبوب ساخته است.

ادینهو در تمام تیم هایی که حضور داشته بدون حاشیه کار کرده و یک حرفه ای به تمام معناست. آشنایی او به زبان فارسی نیز باعث شده تا مشکلی از نظر ارتباط با سایر بازیکنان و کادرفنی نداشته باشد.

تراکتور پرسپولیس

استایل بازی:

علی رغم قد کوتاهش، ادینهو قدرت سرزنی بسیار خوبی دارد و برای تراکتور از روی همین ضربات سه چهار گل بسیار حساس نیز به ثمر رسانده؛ اما اصلی ترین ویژگی ادینهو که باعث شده به عنوان یک مهاجم آمار گلزنی بسیار خوبی داشته باشد، ضربات پایانی دقیق و نیز قدرت و دقت شوت زنی او می باشد.

لوسیانو بدون کوچکترین حرکت اضافی ای، بلافاصله پس از کنترل توپ در موقعیت مناسب یا حتی در برخی مواقع، به صورت والی و بدون کنترل توپ، به آن ضربه زده و شانس گلزنی ایجاد می کند.

این مهاجم برزیلی با استفاده تکنیک ذاتی خود می تواند از مدافع جلویی خود عبور کرده و با جاگذاشتن او با دروازه بان تک به تک شود یا حتی در مواقع شلوغی داخل موطه جریمه، توپ را به تور بچسباند.

ادینهو یک مهاجم کامل در سطح فوتبال ایران می باشد که از اندک موقعیت های بوجود آمده برای خود نیز حداکثر استفاده را می برد. بدون شک فصل آینده با حضور او بازیکنانی چون مهدی طارمی در پرسپولیس که از هر ۱۰ موقعیت! یکی را تبدیل به گل می کنند شانس آقای گلی نخواهند داشت.

چه گفته است؟

” واقعا خوشحالم (از پیوستن به تراکتور) چون خاطرات بسیار خوبی از بازی در تراکتورسازی و زندگی در شهر تبریز دارم. وقتی این پیشنهاد رسید بدون اینکه زیاد فکر کنم قبول کردم تا دوباره به تبریز برگردم. این هفته به تبریز می‌آیم تا در تمرینات شرکت کنم.

آنجا (السیلیه) همه چیز طبق خواسته من پیش نرفت و شاید مهمترین موضوع، بحث مالی بود که برایم راضی‌کننده نبود. در مورد پُست بازی‌ام در السیلیه خیلی اذیت شدم و تفکرات سرمربی تونسی السیلیه برایم مشکل‌ساز شد.گاهی اوقات با یک مهاجم بازی می‌کردیم که من فوروارد نوک بودم و حمایت نمی‌شدم و گاهی اوقات هم به عنوان مهاجم چپ یا راست بازی می‌کردم که با توجه به سبک بازی تیم، از دروازه حریف دور بودم.

متوجه شدم که چه بازیکنان با کیفیتی به تراکتورسازی آمده‌اند. این تیم با این بازیکنان که جذب کرده باید قهرمان شود. تراکتورسازی پتانسیل بالایی دارد خصوصا اینکه مربی با تجربه‌ای هم دارد. خوشحالم که یک بار دیگر با قلعه‌نویی کار خواهم کرد.

آن سالی که این عنوان (آقای گلی) را به دست آوردم، گفتم کاش آقای گل نمی‌شدم ولی تراکتورسازی قهرمان می‌شد. حالا هم می گویم که قهرمان شدن تراکتورسازی از آقای گل شدن من خیلی مهم‌تر است.”

تراکتور استقلال

پیش بینی:

فصل گذشته در اکثر بازی ها، تراکتور از وجود یک مهاجم ششدانگ و فرصت طلب رنج می برد. اواخر فصل فرزاد حاتمی و نانگ توانستند در بازی های حساس گل های خوبی برای تراکتور به ثمر رسانند اما زمان زیادی سپری شد تا آن ها به فرم خوب برسند.

تراکتور برای قهرمانی نیاز به یک مهاجم با ثبات، حرفه ای، بی حاشیه و با کیفیت دارد که در تمام طول فصل در دسترس بود و از موقعیت های گلزنی به خوبی استفاده کند. ادینهو دقیقا همان بازیکن مدنظر می باشد که می تواند با ترکیب خود با هافبک های هجومی تیم چون سروش رفیعی، محمد ابراهیمی و نیز کرار یا محمد نوری، به خوبی تغذیه شده و در موقعیت گلزنی قرار بگیرد.

در فصل اول حضور ادینهو، پشت سر او بازیکنان جوانی چون سامان نریمان جهان، شاهین ثاقبی و فرید کریمی بازی می کردند که از نظر سرعت و تکنیک در وضعیت خوبی بودند اما ثبات، تجربه و نیز قدرت استفاده از موقعیت و ارسال پاس خوبی نداشتند، با این حال هر سه بازیکن پشت ادینهو در این فصل توانایی ها بسیار خوبی از هر نظر دارند و می توانند عملکرد بسیار خوبی داشته باشند.

ادینهو با این که وارد ۳۴ سالگی شده است اما با توجه به پست خود می تواند همچنان در اوج باقی مانده و برای تراکتور گلزنی کند. به نظر می رسد که اگر شرایط در حالت عادی باشد، یک فصل فوق العاده دیگر برای تراکتور و ادینهو رقم خورده و نتایجی عالی برای بازیکنان و هواداران حاصل شود…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :