یکی از نقل و انتقال های پر سر و صدای این هفته ها، پیوستن پیام صادقیان به جمع بازیکنان ماشین سازی بود که بازتاب زیادی در رسانه ها داشت.

تبریزمن، سرویس ورزشی: پیام صادقیان یکی از با استعداد ترین بازیکنان فوتبال کشورمان است که در تیم هایی چون پرسپولیس، درگیر حاشیه شد و نتوانست آنطور که باید عملکرد خوبی داشته باشد و بازی های خوبش در تیم های ملی رده های سنی پایین و نیز باشگاه ذوب آهن را تکرار کند.

اما او هم اکنون به تیمی پیوسته که با پشتوانه هواداران فهیم و با فرهنگش در کنار جو آرام و فضای حرفه ای حاکم در فوتبال تبریز و آذربایجان، شرایط بسیار خوبی برای پیشرفت و خودنمایی دوباره برایش فراهم است و می تواند بار دیگر خود را به تیم ملی تحمیل کند.

پیام سال های زیادی را از دست داده است اما سن و سال او هنوز هم برای پیشرفت و بازی در فوتبال اروپا مناسب بوده و می تواند با تلاش دوچندان و حضور در تیم ملی برای شرکت در بازی های انتخابی جام جهانی، این مسیر را سپری کرده و آینده فوتبالی اش را تضمین کند.

IMG00353206

مشخصات:

نام: پیام صادقیان

سن: ۲۴

محل تولد: تبریز – ایران

پست: هافبک تهاجمی

پیشینه:

فرزند حسن زیکوی معروف فوتبال آذربایجان – که با بی مهری های فراوان مسئولین فوتبال استان و در عین بی خیالی آن ها چشم از جهان فروبست – روزهای سخت و پر فراز و نشیبی را در طول دوران فوتبالی خود دیده و در عین کم سن و سالی، تجارب زیادی را بدست آورده است.

شاید بتوان به او حق داد که در دوران اوج خود پیشنهادات تیم های تبریزی را رد کرد و راهی پرسپولیس شد، او رفتار مسئولان شهر و دیار خود را با پدرش که سالها خالصانه برای تیم های فوتبال آذربایجان بازی کرد و در همین راه نیز سلامت خود را از دست داد، دیده بود و هر فرد دیگری هم به جای او بود، بازگشت به تبریز را در بین آخرین گزینه هایش قرار می داد.

خوشبختانه یا متاسفانه امسال آخرین گزینه پیام صادقیان، تنها گزینه اش هم بود، تیم های صبا و پرسپولیس او را نمی خواستند اما رسول خطیبی، سرمربی ماشین سازی به او پیشنهاد همکاری داد تا بازیکن با استعداد و سرمایه فوتبال آذربایجان، بازی در تیم شهر خود و تیمی که پدرش سال ها برای آن زحمت کشید را تجربه کند.

حالا هم فوتبالی های آذربایجان امیدوارند که با بازگرداندن پیام به روزهای اوج خود، دینشان به حسن زیکوی محبوب را ادا کرده باشند و هم خود پیام خواهان آن است که به تیم تازه لیگ برتری شده ماشین سازی برای بقا و درخشش در فصل آینده کمک کند تا همشهری هایش را خوشحال کرده و در بین آن ها محبوبیت دوچندانی بدست آورد.

پیام صادقیان فوتبالش را از ذوب آهن آغاز و با درخشش در بازی های رده های سنی پایین تر تیم ملی، اسم و رسمی برای خود برپا کرد و چشم مسئولان پرسپولیس را گرفت؛ سرانجام هم با یکی دو فصل تاخیر، راهی این تیم شد.

حضور در پرسپولیس را می توان آغاز گر افت و نابودی موقت فوتبال او دانست، فشار هایی که از طرف هواداران به صادقیان وارد شد و نیز رفت و آمد های باورنکردنی با خواننده های زیرزمینی، به کل، فوتبال او را تحت تاثیرقرار داد و وارد حاشیه کرد.

در فصول بعدی نیز افرادی چون علیرضا منصوریان و علی دایی او را به تیم های نفت و صبا آوردند اما نتوانستند به او کمکی کنند.

حال صادقیان در تیم ماشین سازی در تلاش است تا با حمایت فوتبالدوستان استان به دوران اوج خود بازگردد.

hamid-derakhshan-and-payam-sadeghian-27414

سبک بازی:

هوش بالای فوتبالی پیام صادقیان مشخصه اصلی او است. پاس های کلیدی، شوت های دقیق و تکنیک بالای او در روزهای خوبش به کمک تیمش آمده و استعداد عالی او را نشان می دهد.

به عنوان یک هافبک تهاجمی، صادقیان تمامی ویژگی های لازم برای درخشش در این پست را دارد، با این حال شرط درخشش و ایجاد ثبات در بازی های او، دوری از حواشی و تمرکز به فوتبال می باشد.

چه گفته است؟

“من ۲۴ ساله هستم و امسال باید یکی از بهترینها باشم تا دوباره به تیم ملی برگردم، چه در ایران و چه خارج از ایران.”

«امسال سال منه؛ تیمی(ماشین سازی) که پدرم در آن می‌درخشید و من می‌خواهم راه پدرم را ادامه دهم و باعث افتخارش شوم. کاری می‌کنم که خیلی‌ها پیشمان شوند.»

پیش بینی:

ماشین سازی یکی از پرطرفدارترین تیم های فوتبال آذربایجان است و تجربه نشان داده که بازیکنان با استعداد در چنین تیم هایی بهترین عملکردشان را به نمایش گذارده و به بالاترین سطح فوتبالی شان می رسند. نمونه اش هم تراکتورسازی است که بازیکنان زیادی با حمایت هواداران این تیم به روزهای اوج خود بازگشته اند.

پیام صادقیان نیز به عنوان یکی از با استعدادترین و آینده دارترین فوتبالیست ها ایران، از این قاعده مستثنی نخواهد بود و مطمئنا روزهای خوبی در ماشین سازی پیش رو خواهد داشت. از طرف دیگر فضای تبریز اجازه حاشیه سازی به فوتبالیست ها را نمی دهد و همین می تواند راه پیشرفت صادقیان را هموار تر کرده و او را به تیم ملی برساند…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :