کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان یکی از شاه ماهی های نقل و انتقالات تابستانی لیگ برتر بود که ماشین سازی توانست به او به توافق رسیده و ترکیب خود را پرستاره تر از گذشته کند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: سبزقبایان فوتبال آذربایجان در فصل نقل و انتقالات عملکرد خوبی داشتند و با اضافه کردن بازیکنانی چون سعید دقیقی، پیام صادقیان، حبیب گردانی، احمد کامدار و سامان نریمان جهان به ترکیب خود، امیدهای هوادارانشان را برای بقا در لیگ برتر و حتی کسب نتایج خوب، جلب کردند.

با این حال جذب آندرانیک تیموریان، کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان نقطه اوج کار نقل و انتقالاتی ماشین سازی بود که وزن ترکیب تیم را تا حد زیادی بالاتر برد. خط هافبک ماشین در فصل آینده با حضور همزمان ستاره های جوان و با تجربه روزهای خوبی را در پیش دارد.

از طرف دیگر این اولین بار نیست که تیموریان در تبریز حضور دارد و تجربه دوبار حضور در فضای فوتبال آذربایجان و تیم پرطرفدار تراکتورسازی، مطمئنا به عملکرد هر چه بهتر او کمک خواهد کرد.

بیبیسب

مشخصات:

نام: آندرانیک تیموریان

سن: ۳۳

محل تولد: تهران – ایران

پست: هافبک

پیشینه:

آندرانیک به مانند اکثر ورزشکاران ارمنی ایران، فعالیت خود را از ۱۵ سالگی در باشگاه فوتبال آرارات تهران آغاز کرده‌است. پس از دو سال بازی در آرارات، در ۱۷ سالگی به تیم جوانان استقلال تهران پیوست. آندو در آن دوران به همراه مجتبی جباری و خسرو حیدری از استعدادهای پرورش یافته جوانان باشگاه استقلال تهران به شمار می‌رفتند.

تیموریان برای اولین بار در فوتبال ایران، در تیم ابومسلم خراسان نامی برای خود دست و پا کرد و از آنجا به تیم ملی فوتبال و جام جهانی راه پیدا کرد.

درخشش در جام جهانی، نظر مسئولان تیم فوتبال بولتون انگلیس را جلب کرد. پس از بولتون تیم های فولهام و بارنزلی دیگر تیم های انگلیسی ای بودند که آندو در آن ها توپ می زد.

در بازگشت دوباره به فوتبال ایران، تیم پدیده آن روزهای لیگ برتر، تراکتورسازی، مقصد تیموریان بود. او پس از انجام نزدیک به ۲۰ بازی برای تراکتور، بازی در تیم های تیم های استقلال و الخریطیات قطر را انتخاب کرد. اختلافات با امیرقلعه نوعی باعث شد تا تیموریان بار دیگر به تیم های حاشیه خلیج فارس بپیوندد.

سایپا دیگر تیم ایرانی بود که تیموریان فصل گذشته خود را در آن گذارند و نهایتا هفته گذشته با مسئولان ماشین سازی به توافق یک ساله رسید و به ترکیب این تیم اضافه شد.

سبک بازی:

یکی از بهترین هافبک دفاعی های تاریخ فوتبال ایران با کوله باری از تجربه و عملکرد حرفه ای در باشگاه های بزرگ، بهترین بازیکن لیگ برتر سیزدهم و کاپیتان تیم ملی فوتبال…

قطع کردن ضدحملات حریف، ارسال پاس‌های قطری به مهاجمان کناری تیم، زدن ضربات سر در یک سوم دفاعی و شروع بازیسازی از زمین خودی، قدرت حمل توپ بالا، بازی فیزیکی، گرفتن توپ از بازیکنان حریف، بازی بدون توپ و قرار گرفتن در فضاهایی که تیم حریف بازیسازی‌اش را انجام می‌دهد از ویژگی های اصلی بازی آندو تیموریان می باشد که او را از سایر هافبک های مشغول در فوتبال ایران متمایز کرده است.

andranik-teymourian-39738

چه گفته است؟

“سلام خدمت همه تبریزی‌ها و تمام آذربایجانی‌ها؛ خدا را شکر که باز هم به تبریز می‌آیم تا در خدمت هواداران دوست‌داشتنی فوتبال در این شهر باشم.

از این طریق می‌خواهم بگویم همه آنها را دوست دارم هواداران تراکتورسازی، گسترش فولاد و علی‌الخصوص ماشین‌سازی بزرگ در قلب من جای دارند و تمام تلاشم را خواهم کرد تا با کمک آنها فصل خوبی را برای فوتبال تبریز رقم بزنیم.

شاداب و خوش باشید

آندرانیک تیموریان”

پیش بینی:

آندرانیک تیموریان با رد پیشنهادات تیم های متمولی چون پیکان و نیز باشگاهی از کشور تایلند به ماشین سازی پیوست و با توجه به شرایط سنی، پست بازی و تجربه ای که دارد، در بهترین و آماده ترین زمان ممکن برای بار سوم به تبریز بازگشت و راهی یک تیم پرطرفدار دیگر شد.

فوتبال آذربایجان پرستاره ترین فصل خود را پیش رو دارد و هر سه تیم تراکتورسازی، گسترش فولاد و ماشین سازی در اکثر موارد بهترین بازیکنان ممکن را جذب کرده و به ترکیب خود اضافه کرده اند. هر سه تیم نیز در حال حاضر اردوهای آماده سازی خود را می گذرانند و برای سپری کردن فصلی خوب آماده می شوند.

شاید این پرستاره بودن در کنار هواداران پرشور و جو حرفه ای حاکم در فوتبال تبریز از اصلی ترین دلایل حضور دوباره تیموریان در ماشین سازی باشد، او با توجه به تجربه ای که دارد روزهای خوبی را برای خود در این تیم پیش بینی کرده و با آن قرارداد منعقد کرده است.

حضور در کنار بازیکنان تکنیکی و سرعتی چون سعید دقیقی، سامان نریمان جهان و پیام صادقیان در کنار هافبکی مستحکم چون احمد امیرکامدار فضای بیشتری برای آندو فراهم خواهد کرد و آزادی او برای تاثیرگذاری بیشتر در ترکیب تیم افزایش خواهد یافت.

در حال حاضر که کمتر از دو سه هفته به آغاز رقابت های لیگ باقی مانده است، همه اتفاقات نشان از فصلی خوب برای تیم های فوتبال آذربایجان، از جمله ماشین سازی دارد و باید دید که آیا ستاره های این تیم ها نیز مطابق انتظارات ظاهر خواهند شد یا نه …

———————————————————

ستاره های ماشین سازی در فصل جدید (۱)؛

هر آنچه باید در خصوص خرید جدید ماشین سازی بدانید/ پیام صادقیان؛ به دنبال موفقیت در سرزمین پدری

———————————————————


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :