دروازبان اسپانیانیی تیم ماشین سازی تبریز که چند روز پیش به صورت رسمی به ترکیب تیم اضافه شد، سر و صدای زیادی در فضای فوتبال ایران بپا کرد. در این مطلب به کارنامه عملکرد این دروازبان نگاهی خواهیم داشت.

تبریزمن، سرویس ورزشی: مانوئل فرناندز، دروازبانی که فصل گذشته در تیم دپورتیوو لاکرونیا، یکی از بیست تیم رقابت های لالیگا بازی می کرد، با امضای قراردادی به جمع شاگردان رسول خطیبی در تیم ماشین سازی پیوست.

سبزقبایانِ پرطرفدار که تیمی تازه صعود کرده به لیگ برتر می باشند، با خرید یکی دو بازیکن صاحب نام دیگر مثل آندرانیک تیموریان و پیام صادقیان در کنار بازیکنان بومی فوتبال آذربایجان که در سایر تیم های لیگ برتری توپ می زدند، حسابی برای حریفان خط و نشان کشیده اند.

خرید فرناندز از یک تیم لالیگایی و آوردن او به لیگ برتر ایران نیز از جدیت ماشین‌سازی برای بازگشتی پرشور و قدرتمندانه به سطح اول فوتبال کشور پرده برمی دارد.

manu_fernandez_02

مشخصات:

نام: مانوئل فرناندز

سن: ۳۰

محل تولد: خیخون – اسپانیا

پست: دروازبان

پیشینه:

دوران حرفه ای فوتبال مانوئل فرناندز از فصل ۲۰۰۵/۰۶ و تیم اسپورتینگ خیخون در لیگ دسته دوم اسپانیا آغاز شد. فصل آینده و در سال ۲۰۰۷ مانو به دپورتیوو لاکرونیا ملحق شد.

او بخش اعظمی از دو سال اول خود در این باشگاه را در تیم ب و بیشتر به عنوان دروازبان سوم سپری کرد. از فصل ۲۰۰۹/۱۰ اما به عنوان دروزابان دوم تیم و جانشین دانیل آرانزوبیای معروف در نیمکت تیم نشست. با مصدومیت آرانزوبیا، مانو توانست فرصت انجام ۶ بازی در لالیگا را بدست آورد اما در ادامه فصل دوباره نیمکت نشین شد.

پس از جدایی از دپورتیوو لاکرونیا ۴ فصل را در تیم های مختلف لیگ دسته دو اسپانیا سپری کرد تا اینکه فصل گذشته دوباره به لاکرونیا بازگشت. در این فصل مانو در یک بازی خاطره انگیز! ۸ گل از ستارگان بارسلونا دریافت کرد که تصاویر آن بازی را در ادامه و فیم خلاصه آن را هم در بخش پایانی این مطلب مشاهده می کنید.

به طور خلاصه، فرناندز تا پیش از پیوستن به ماشین‌سازی، ۱۷ بازی در لا لیگا، ۱۰۷ بازی در لیگ دسته دو اسپانیا و ۱۲ بازی نیز در کوپا دل ری انجام داده است.

مانو همچنین در تیم‌های ملی ردهٔ پایهٔ اسپانیا نیز عضویت داشته و با تیم ملی زیر ۱۹ سال اسپانیا در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا به مقام قهرمانی رسیده است. وی همچنین در جام جهانی زیر ۲۰ سال که سال ۲۰۰۵ برگزار شد نیز حضور داشت.

FotorCreated

چه گفته است؟

” من از ابتدا دوست داشتم که در طول دوران فوتبالم حضور در تیم های خارجی را هم امتحان کنم و امسال با بررسی پیشنهاد ماشین سازی تصمیم گرفتم اولین تجربه حضور در کشورهای خارجی را با حضور در ایران کسب کنم. با تحقیق و مشورت هایی که انجام داده بودم پی به این مساله بردم که لیگ برتر ایران سطح کیفی خوبی دارد و مردم این کشور نیز مردمانی خوب و مهربان هستند و می توان در کنار آنها روزهای خوبی را سپری کرد. حضور من در ایران سوای بحث فوتبالی از لحاظ آشنایی با فرهنگ و رسوم کشوری با هزاران کیلومتر فاصله با اسپانیا خیلی برایم جذاب و هیجان انگیز است.

با اینکه با تیم ماشین سازی قرارداد یک ساله امضا می کنم اما دوست دارم که در ایران سال های زیادی را حضور داشته باشم که البته این مساله تا حدود زیادی به عملکرد خودم بستگی دارد که البته من تمام سعیم را خواهم کرد که بهترین فوتبال ممکن را در تیم جدیدم به نمایش بگذارم.

زمانی که از سوی باشگاه ماشین سازی به من پیشنهاد حضور در ایران داده شد من آن زمان این باشگاه را شناختم و کم کم نسبت به قدمت این باشگاه اطلاعاتی را کسب کردم ولی هنوز چیزهای زیادی است که نمی دانم و باید در طول دوره ای که در ایران خواهم بود آنها را بدانم. البته در این حد می دانم که باشگاه ماشین سازی تیم قدیمی و ریشه داری است و هواداران بسیار زیادی نیز دارد و همین موضوع باعث بیشتر شدن اشتیاق من برای حضور در این تیم بود.

این اتفاق (استقبال پرشور هواداران ماشین سازی از او در فرودگاه) برای من خیلی جالب و خوشحال کننده بود. به هیچ عنوان انتظار نداشتم که با چنین استقبال گرمی مواجه شوم. از تمامی هوادارانی که امشب در فرودگاه حضور داشتند تشکر می کنم و از همین جا اعلام می کنم که همه آنها را از ته دلم دوست داشته و برای شاد کردنشان بهترین بازی ها را انجام خواهم داد.”

پیش بینی:

حضور مانوئل فرناندز در ماشین سازی به عنوان اولین بازیکنی از لالیگا که به لیگ برتر ایران منتقل می شود، از نظر رسانه ای و جلب توجه بسیار خوب عمل کرد و همه نگاه ها را به سمت ماشین سازی و هواداران این تیم چرخاند.

ماشین سازی با خرید های خوب خود در فصل نقل و انتقالات و به خصوص اضافه کردن مانو به ترکیب خود، به خوبی از انگیزه و خواست خود برای نتیجه گیری مطمئن و قابل قبول در فصل پیش رو پرده برداری کرد.

با این حال باید توجه نمود که فرناندز در کل تنها ۱۷ بازی در رقابت ها لالیگا انجام داده و اکثرا در لیگ دسته دو این کشور به میدان رفته است. بازیکنان دیگری هم بوده اند که در لالیگا بازی های زیادی انجام داده و در لیگ برتر ایران هم حضور داشته اند. بنابراین انتظار عملکرد خارق العاده ای از این دروازبان نمی توان داشت.

با این حال تجربه بازیکنی چون او که در بازی های پرفشاری هم حضور داشته است، در کنار بازیکنان باتجربه ای چون آندو تیموریان که او هم سابقه حضور در لیگ های معتبر اروپایی ( انگلیس ) را دارد، می تواند برای ماشین سازی بسیار کمک کننده باشد.

سبزقبایان می توانند انتظار دروازبانی مطمئن در فصل پیش رو داشته باشند اما همانطور که گفته شد، باید در حد معقولی به این گلر اسپانیایی امید داشت و روی بهبود عملکرد کل تیم تمرکز نمود.

———————————————————

ستاره های ماشین سازی در فصل جدید (۱)؛

هر آنچه باید در خصوص خرید جدید ماشین سازی بدانید/ پیام صادقیان؛ به دنبال موفقیت در سرزمین پدری

———————————————————

ستاره های ماشین سازی در فصل جدید (۲)؛

هر آنچه باید در خصوص خرید جدید ماشین سازی بدانید/ آندرانیک تیموریان؛ بازگشت سوم

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :