فراز کمالوند برای پر کردن جای خالی محمد ابراهیمی، ستاره فصل گذشته این تیم در لیگ برتر، یکی دیگر از ستاره های فوتبال ایران را به ترکیب خود اضافه کرد.

تبریزمن، سرویس ورزشی: محمدرضا خلعتبری، بازیکن نام آشنای فوتبالدوستان ایرانی و یکی از عوامل اصلی درخشش ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۱۰، با مسئولان تیم گسترش فولاد به توافق رسید تا فصل آینده در پروژه آسیایی شدن این باشگاه، مشارکت داشته باشد.

بازیکنی که به احتمال زیاد جای محمدابراهیمی را در ترکیب تیم پر خواهد کرد. خلعتبری هر چند فصل گذشته دوران خوبی را در سپاهان سپری نکرد و همراه با این تیم در رتبه ای نه چندان مناسب قرار گرفت، اما مطمئنا با دور شدن از حواشی تیم اصفهانی و حضور در فضای آرام تبریز، می تواند عملکرد به نسبت بهتری را نسبت به سال گذشته داشته باشد.

محمدرضا خلعتبری

مشخصات:

نام: محمدرضا ابراهیمی

سن: ۳۲

محل تولد: راسمر – ایران

پست: هافبک تهاجمی

پیش زمینه:

فوتبال محمدرضا خلعتبری از تیم شموشک نوشهر آغاز شد و در تیم ابومسلم روند پیشرفت به خود گرفت. اما مطمئنا ذوب آهن جایگاهی بود که وی در آن به شهرت رسید و با بازی های خوب، خود را به عنوان یک ستاره مطرح کرد. او توانست به عنوان یک هافبک هجومی، در طول ۵ سال ۱۱۴ بار برای این تیم به میدان رفته و ۳۴ گل به ثمر رساند.

اوج کار او در ذوب آهن نیز به سال ۲۰۱۰ بر می گردد که همراه با این تیم توانست نتایج فوق العاده ای در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا کسب کند و با به ثمر رساندن ۵ گل در این رقابت ها، در رده سوم برترین گلزنان قرار گیرد. همین درخشش کافی بود تا خلعتبری راهی تیم قطری الغرافه و سپس الوصل امارات شود.

با این حال پس از دو سال دوری از فوتبال ایران، سپاهان خواهان خلعتبری شد و او به لیگ برتر بازگشت و در ۳۴ بازی ۱۳ گل برای این تیم به ثبت رساند.

پرسپولیس و بار دیگر سپاهان مقاصد بعدی خلعتبری بودند که چندان دوران خوبی برای این بازیکن به حساب نمی آیند. به خصوص که حواشی فراوان موجود در این تیم ها در سال های اخیر، مانع درخشش او شد.

با این حال شرایط فوتبال تبریز و آذربایجان و نیز باشگاه گسترش فولاد با سایر شهر ها و تیم ها کاملا متفاوت بوده و بستر های لازم برای درخشش بازیکنان با استعداد فراهم است که خلعتبری در گذشته نشان داد این استعداد را داراست و هم اکنون با تجربه بیشتر، مطمئنا باشگاه گسترش فولاد را در جهت دستیابی به اهدافش یاری خواهد کرد.

استایل بازی:

محمدرضا خلعتبری یکی از با تکنیک ترین بازیکنان فوتبال ایران است و در کنار آن سرعت بسیار بالایی نیز دارد. با این حال از نظر قدرت بدنی و قد و قواره نسبت به یک فوتبالیست عادی ضعف هایی دارد که گاهی با گرفتن خطاهای متعدد و پنالتی به نفع هم تیمی هایش عمل می کند و گاه با از دست دادن توپ در موقعیت های گلزنی به ضرر آن ها، با این حال تجربه او شاید در این زمینه به کمکش آمده و جنبه مثبت این ویژگی را افزایش دهد.

خلعتبری از طرف دیگر بازیکن چارچوب شناسی است و اکثر ضرباتش از درون محوطه جریمه به تور دروازه می رسند اما بازیکن شوت زنی به حساب نمی آید. در مقایسه با محمد ابراهیمی، می توان از نظر تکنیک سطح بالاتر، از نظر سرعت هم سطح و از نظر شوت زنی سطح پایین تری برای خلعتبری در نظر گرفت.

بازیکنانی همچون مسعود ابراهیم زاده و داریوش شجاعیان فصل آینده خلعتبری را در کار هجومی گسترش فولاد همراهی خواهند کرد.

خلتعبری گسترش فولاد

چه گفته است؟

” تمام تلاشمان را می‌کنیم تا تیم گسترش فولاد بتواند سهمیه آسیایی کسب کند. امسال فراز کمالوند تیم خوبی بسته است و قطعاً با حمایتی که از سوی باشگاه می‌شود، شایستگی کسب سهمیه آسیایی را داریم.

با هواداران فوتبال تبریز هیچ مشکلی ندارم. در بازی فصل پیش تراکتورسازی و سپاهان نیمه دوم به زمین آمدم و هیچ شعاری علیه من داده نشد. انشاءالله بتوانم روزهای خوبی را در کنار آذربایجانی‌ها سپری کنم.

در دیدار گسترش فولاد و سپاهان، توپ به دست من برخورد کرد اما همانجا گفتم که عمدی در کار نبوده و پنالتی نیست. با اینحال کمالوند و کارشناسان اعتقاد داشتند هند شده است. مشکلی نیست فراز کمالوند از نظر من مانند فرهاد کاظمی، فیروز کریمی، منصور ابراهیم زاده و چند مربی دیگر از دانش بالایی برخورددار است و کارنامه‌اش مشخص است. من همیشه به کمالوند احترام گذاشتم و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم. انشاءالله امسال بتوانیم فصل خوبی را رقم بزنیم.

پیش بینی:

فصل آینده به احتمال زیاد فصل درخشش تیم های فوتبال آذربایجان خواهد بود، تراکتورسازی ماشین سازی و همچنین گسترش فولاد در فصل نقل و انتقالات عملکرد بسیار خوبی داشتند و شاید بتوان گفت که فوتبال آذربایجان پرستاره ترین فصل خود را سپری خواهد کرد.

گسترش فولاد نیز با جذب بازیکنان دفاعی خوب و بهترین دروازبان فصل گذشته لیگ، توانسته نقطه ضعف خود را پوشش داده و محمدرضا خلعتبری را نیز به عنوان جانشین محمد ابراهیمی به ترکیب تیم اضافه کند.

مطمئنا می توان فصل خوبی را برای این تیم متصور شد و خلعتبری نیز به عنوان عضوی از این مجموعه، در فضایی آرام و فوتبالی، بهترین بازی های خود را برای گسترش به انجام خواهد رساند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :