فراز کمالوند با به خدمت گرفتن بهترین دروازبان فصل گذشته لیگ برتر بمب نقل و انتقالات تابستانی را زودتر از همه ترکانده است.

تبریزمن، سرویس ورزشی: یکی از اصلی ترین عوامل قهرمانی تیم نه چندان مطرح استقلال خوزستان، عملکرد عالی آن ها در حفظ دروازه و پذیرش تنها ۱۴ گل در طول ۳۰ بازی فصل لیگ برتر می باشد. این میزان گل خورده در تاریخ رقابت های لیگ بی سابقه می باشد و علاوه بر عملکرد خوب بازیکنان دفاعی تیم خوزستانی، باید به بازی های فوق العاده دروازبان این تیم هم اشاره کرد.

فرناندو خسوس، دروازبان برزیلی و خوش قد و قامت استقلال خوزستان، با سوپر واکنش های خود بارها و بارها مانع از باز شدن دروازه تیمش شد و امتیازات حساس زیادی را برای تیم عبدالله ویسی حفظ کرد. حال این دروازبان با کیفیت، به تیم گسترش فولاد تبریز پیوسته تا در آن فصلی رویایی را سپری کند.

خسوس گسترش فولاد

مشخصات:

نام: فرناندو خسوس

سن: ۳۱ سال

محل تولد: برزیل

پست: دروازبان

پیشینه:

فرناندو خسوس فوتبال حرفه ای را از سال ۲۰۱۰ آغاز کرده، او در این زمان ۲۶ ساله بوده است. فرناندو قبل از حضور در تیم فوتبال استقلال خوزستان در ۲ تیم از ایالت ریودوژانیرو بازی کرده است، این ۲ تیم اسپورت ماکاس ودک دی کاسیاس بوده اند که هر ۲ در سری سی رقابت های فوتبال کشور برزیل و مسابقات کوپا ریو حضور داشته اند.

فرناندو سال گذشته و در ۳۱ سالگی به ایران آمد و قرارداد ۵۰۰ میلیون تومانی ای را با استقلال خوزستان بست. نکته جالب این که گلری مثل او که تازه از ۲۶ سالگی به سطح حرفه ای، آن هم از ۲ باشگاه متوسط برزیلی شروع کرده و قیمتش ۵۰۰ میلیون تومان، پایین تر از قیمت ۱۱ تیم لیگ برتری بوده است، چگونه قهرمان لیگ برتر ما می‌شود و رکورد بازیکنی را می‌شکند که اتفاقا او هم برزیلی بوده است، نیلسون در زمان حضورش در پرسپولیس!

فرناندو حالا در تیم گسترش بازی خواهد کرد و احتمالا یک فصل خوب را با این تیم در پیش دارد، مردی که در هر ۳۰ بازی استقلال خوزستان بازی کرده است تنها برابر پرسپولیس ۲ گل خورده و در سایر بازی‌هایش حداکثر یک گل دریافت کرده است.

فرناندو خسوس در کل دوران فوتبالش از زمین اخراج نشده است و در ۶ فصلی که فوتبال را به طور حرفه ای بازی کرده است ۱۵ کارت زرد گرفته که یک بار آن در فوتبال ایران بوده است.

فرناندو

سبک بازی:

خسوس به عنوان یک دروازبان از قد و قواره بسیاری خوبی برای درخشش در این پست برخوردار است. یکی از بهترین شوت گیرهای فصل گذشته بود و بارها و بارها ضرباتی که از خارج محوطه جریمه به سمت دروازه اش روانه شده بود را با واکنش های دیدنی خود از زیر طاق دروازه بیرون کشید و به کرنر فرستاد.

از طرف دیگ مهار توپ در موقعیت های تک به تک و نیز ضرباتی که از فاصله نزدیک زده می شوند تبحر خاصی دارد و با فیزیک بدنی بزرگ خود، زاویه را برای مهاجم حریف تنگ می کند.

فصل گذشته فرناندو یک پنالتی مقابل مقابل سیاه جامگان را مهار کرد و در بازی برابر راه آهن نیز یک پاس گل دارد، کاری که کمتر دروازبانی توان انجام آن را دارد.

همچنین خسوس در تمام طول فصل کیفیت خود را حفظ کرده و با ثبات ظاهر شد، اشتباه فاحشی که باعث شکست تیمش شود نداشت و به این ترتیب یکی از عوامل اصلی موفقیت استقلال خوزستان بود.

پیش بینی:

به عقیده اغلب کارشناسان و رسانه های ورزشی، فرناندو خسوس بهترین دروازبان فصل گذشته حاضر در لیگ برتر ایران بود که فراز کمالوند توانست پیش از اقدام سایرین و در سریعترین زمان ممکن، او را به ترکیب یازده نفره تیمش اضافه کند.

گسترش فولاد فصل گذشته از نظر هجومی وضعیت بسیار خوبی داشت و در برخی بازی ها نیز تا ۴ گل به ثمر می رساند، اما ۳۲ گل خورده برای این باشگاه امتیازات زیادی را برایش از بین برد.

کادرفنی گسترش فولاد با به خدمت گرفتن بازیکنانی چون بابک حاتمی و نیز خسوس، به خوبی و درستی در پی تقویت نقاط ضعف خود در فصل گذشته رفته و روند آماده سازی خود را زود تر سایرین آغاز کردند.

فصلی خوب برای گسترش فولاد همچون دیگر دو تیم فوتبال آذربایجان در لیگ برتر، تراکتور‌سازی و ماشین‌سازی در پیش خواهد بود و فرناندو به عنوان یکی از ستون های اساسی این تیم عمل خواهد کرد تا شاید حرفه ای ترین باشگاه فوتبال کشور، پس از چند سال کسب تجربه در لیگ برتر، موفق به کسب سهمیه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شود…

——————————–

ستارگان گسترش فولاد در فصل جدید (۱)

هر آنچه باید در خصوص خرید جدید گسترش بدانید/ محمدرضا خلعتبری؛ جانشین خلف محمد ابراهیمی + فیلم

———————————

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :