فراز کمالوند با اضافه کردن مهاجمی باکیفیت به ترکیب خود تیمش را برای آغاز فصلی پرهیجان و موفقیت آمیز آماده می کند. در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به کارنامه عملکرد بازیکن جدید آبی پوشان فوتبال آذربایجان…

تبریزمن، سرویس ورزشی: لوسیانو پریرا ملقب به شیمبا، یکی از پرافتخار ترین بازیکنان خارجی لیگ برتر فوتبال کشور می باشد که پیش از این در ۴ فصل حضور خود در ایران موفق شده دو بار با تیم های فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان به مقام قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کند، این بار گسترش فولاد را به عنوان تیم جدید خود انتخاب کرده است.

شیمبا به همراه لوسیانو ادینهو گلزن ترین مهاجمان برزیلی تاریخ فوتبال ایران می باشند که فصل آینده یکی در گسترش فولاد و یکی در دیگر تیم فوتبال آذربایجان، تراکتورسازی بازی خواهند کرد. شاید رقابت آقای گلی فصل آینده بین این دو مهاجم با تجربه و فرصت طلب باشد، باید منتظر ماند و دید…

لوسیانو پریرا

مشخصات:

نام: لوسیانو پریرا

سن: ۳۲ سال

محل تولد: سالوادور – برزیل

پست: مهاجم

پیشینه:

لوسیانو پریرا پیش از آغاز دوران حضور خود در لیگ برتر فوتبال ایران، چند فصل را در تیم های کشور خود، برزیل سپری کرد. تیم هایی که او در آن ها به صورت حرفه ای بازی کرده است، برزیلیانس، بوتافوگو و لیننزه بوده اند، از طرف دیگر شیمبا قبل از حضور در ایران در ۷۰ بازی در تیم های مختلف ۲۳ گل به ثمر رسانده بود.

اما او با پشت سر گذاشتن مسافت زیادی، خود را به فولاد خوزستان رساند و در ترکیب این تیم قرار گرفت. در طی دو فصل و انجام ۵۵ بازی موفق شد ۲۱ بار گلزنی کند و با حسین فرکی نیز به قهرمانی دست پیدا کند. پس از فولاد، شیمبا راهی سپاهان شد و دو فصل بعدی خود را در این تیم گذراند که باز هم با حسین فرکی به قهرمانی رسید.

در این مدت نیز لوسیانو پریرا ۳۹ بار برای سپاهان به میدان رفت که حاصل آن ۱۵ گل زده بوده است. او در مدتی که در اصفهان بود، یکی از زیباترین گل های خود را مقابل النصر به ثمر رساند که فیلم این گل را در بخش پایانی مطلب مشاهده خواهید کرد.

نکته جالب اینکه شیمبا مقابل هر دو نماینده فوتبال آذربایجان، یعنی تراکتورسازی و گسترش فولاد موفق به گلزنی شده؛ او اولین گل خود را در پیراهن سپاهان به گسترش فولاد زد و یک بار نیز با پیراهن سپاهان در فصلی که آن اتفاقات عجیب برای تراکتورسازی رخ داد، در یک بازی حساس مقابل این تیم گلزنی کرد.

پریرا گسترش

سبک بازی:

لوسیانو پریرا یکی از بهترین مهاجمانی است که در فوتبال ایران حضور داشته اند. قد و قواره او برای سرزنی و عبور از مدافعان حریف در نبرد تن به تن کاملا مناسب است. چهره ای به اندازه کافی خشن و سرعت بالا به او در گلزنی کمک می کند. شوت های سرکش او نیز بارها سه امتیاز را برای تیمش به ارمغان آورده و فرصت طلبی این بازیکن در درون محوطه جریمه کمک زیادی به او می کند.

شیمبا یک مهاجم کامل در سطح فوتبال ایران می باشد که مطمئنا با شناخت بالا و تجربه ای که در طول ۴ فصل اخیر بدست آورده، می تواند حاصل زحمات هافبک های گسترش فولاد را به گل تبدیل کند.

چه گفته است؟

“در سال هایی که در فوتبال ایران حضور دارم، متوجه شدم باشگاه گسترش فولاد علاوه بر اینکه امکانات خوبی دارد، باشگاهی کاملا حرفه ای است. گسترش فولاد امسال هم بازیکنان خوبی به خدمت گرفته است و مشخص است پروژه خوبی را در نظر گرفته اند. من همه شرایط را آنالیز کردم و سپس به گسترش فولاد پیوستم. من هم تلاش می کنم تا بتوانم خودم را نشان دهم.

سال گذشته سال چندان خوبی برایم نبود. نیم فصل بازی نکردم و وقتی برگشتم نتوانستم چندان موفق باشم اما در این مدت حواسم به سلامت بدنم بوده است. تمرینات من انجام شده و هرگز افت نکردم. فقط باید با گسترش فولادی ها هماهنگ شوم. امسال انگیزه بسیار زیادی دارم. من، شیمبا همیشه پرانرژی هستم اما امسال واقعا تمرکزم فقط روی فوتبال است و باید بتوانم بهترین نمایش را داشته باشم. دوست دارم یکی از بهترین بازیکنان گسترش فولاد در فصل جدید لقب بگیرم.

گلزن ترین بازیکنان برزیلی شاغل در ایران من و لوسیانو ادینیو هستیم . هردوی ما نشان دادیم بازیکنان گلزنی هستیم اما اینکه چند گل بزنیم بستگی به تیمی که در آن بازی می کنیم و شرایط دارد. من به تبریز نیامدم تا با ادینیو رقابت کنم. به هر تیمی می روم دوست دارم تیمم قهرمان شود. در سپاهان سابقه قهرمانی دارم و امیدوارم در گسترش فولاد هم این مهم را تکرار کنم. از اینکه به باشگاه گسترش فولاد پیوستم، بسیار خوشحال هستم. مسئولان باشگاه به خوبی مرا در گسترش فولاد پذیرفتند. همه چیز عالی است، بازیکنان هم فوق العاده اند و مرا به خوبی پذیرفتند. امیدوارم بهترین شرایط را در لیگ برتر داشته باشیم.”

پیش بینی:

لوسیانو پریرا طی فصول اخیر مورد تعریف و تمجید بسیاری در فوتبال ایران قرار گرفته است و آمار گلزنی خوب او نیز دلیل این امر را به خوبی نشان می دهد.

حضور محمدرضا خلعتری در گسترش فولاد، همبازی شیمبا در سپاهان نیز نکته مثبت دیگری می باشد که هماهنگی زیادی بین این دو بازیکن وجود دارد. همین موضوع به خودی خود امیدهای فوتبالدوستان آذربایجان برای موفقیت تیم شان در رقابت های فصل پیش روی لیگ برتر را زنده می کند.

فراز کمالوند برای موفقیت در بازی های سخت بازیکنان بسیار خوبی در ترکیب دارد، فرناندو خسوس، بهترین دروازبان فصل گذشته لیگ برتر همراه با ستاره هایی چون داریوش شجاعیان، مگنو باتیستا، محمدرضا خلعتبری و لوسیانو پریرا می توانند فصلی تکرار نشدنی را برای حرفه ای ترین تیم فوتبال کشور رقم بزنند.

——————————–

ستارگان گسترش فولاد در فصل جدید (۱)

هر آنچه باید در خصوص خرید جدید گسترش بدانید/ محمدرضا خلعتبری؛ جانشین خلف محمد ابراهیمی + فیلم

———————————

ستاره های گسترش فولاد در فصل جدید (۲)؛

هر آنچه باید در خصوص خرید جدید گسترش فولاد بدانید/ فرناندو خسوس؛ بهترین گلر لیگ برتر+فیلم


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :