یکی از دو بازیکنی که کادرفنی تراکتورسازی به ترکیب دفاعی تیم خود اضافه کردند، مدافع مسن تیم پرسپولیس بود که حضورش در تراکتور با نظرات ضد و نقیض فراوانی همراه شد.

تبریزمن، سرویس ورزشی: محسن بنگر، مدافع بسیار باتجربه ای است که امیرقلعه نوعی او را در فصل نقل و انتقالات تابستانی به جمع سرخپوشان فوتبال آذربایجان اضافه کرد.

با جدایی کارلوس کاردوسو و شجاع خلیل زاده که هر دو در اکثر قریب به اتفاق بازی ها عملکرد بسیار‌خوب و قابل قبولی در ترکیب تراکتورسازان داشتند، دو بازیکن جایگزین آن ها، هادی محمدی و محسن بنگر جذب تیم شدند که احتمالا به صورت چرخشی در کنار خالد شفیعی زوج خط دفاعی تراکتور را در فصل پیش رو تشکیل خواهند داد.

در این میان هادی محمدی بازیکنی جوان و باانگیزه و محسن بنگر مسن و دارای کوله باری از تجربه می باشد. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به کارنامه بنگر در طول دوران طویل فوتبالی اش …

بنگر

مشخصات:

نام: محسن بنگر

سن: ۳۷

محل تولد: نوشهر – ایران

پست: دفاع وسط

پیش زمینه:

محسن بنگر از سال ۱۹۹۷، یعنی حدود ۱۹ سال پیش، دوران حرفه ای فوتبال خود را از تیم نساجی مازندران آغاز کرد و با تیم شموشک نوشهر به سطح اول فوتبال ایران رسید. در آن دوران شموشک یکی از تیم های مستعد و بازیکن ساز لیگ برتر بود که بعد ها از وضعیت خوب خود دور شد و درحال حاضر تنها اسم این تیم در فوتبال به جای مانده است.

در هر صورت اما بنگر یکی از بازیکنانی بود که از شموشک چهره شده و راهی سپاهان شد. عملکرد عالی این بازیکن در سپاهان و بازی های خوبش، همزمان با دوران اوج سپاهان بود و باشگاه اصفهانی همراه با بنگر موفق شد سه بار به عنوان قهرمانی در رقابت های لیگ برتر و نیز یک بار نائب قهرمانی دست پیدا کند. نائب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۰۷ همراه با سپاهان نیز اوج کار او به شمار می رود.

دو قهرمانی در جام حذفی نیز دوران فوق العاده بنگر در سپاهان را تکمیل کرد و به این ترتیب او با کسب ۵ عنوان قهرمانی اصفهان را به مقصد تهران و باشگاه پرسپولیس ترک کرد.

حضور در پرسپولیس سه عنوان نائب قهرمانی برای او به همراه داشت (دوبار در لیگ برتر و در سال های ۹۳ و ۹۵ و یک بار در جام حذفی سال ۹۲)، با این حال حواشی پیرامون تیم قرمزپوش پایتخت، بارها و بارها دامن بنگر را نیز گرفت و مشکلات فراوانی برای او ایجاد کرد.

از طرف دیگر در فصول اخیر اشتباهات فردی و گل بخودی های بنگر نیز بصورت چشمگیری روند افزایشی داشته است که البته می توان بخشی از این اشتباهات را به گردن دروازبان های پرسپولیس نیز انداخت.

بنگر اما با قد و قامت بلند خود مدافع گلزنی هم بوده و در طول دوران بازیگری اش ۱۴ بار دروازه حریفان را باز کرده و به کمک هم تیمی هایش آمده است.

محسن بنگر

استایل بازی:

قدرت سرزنی محسن بنگر اصلی ترین ویژگی او به عنوان یک مدافع مرکزی به شمار می رود. تکل ها و توپ گیری های خوبی را نیز در این سال ها از او شاهد بوده ایم که از آن ها می توان به عنوان نکات مثبت وی نام برد.

با این حال بنگر یک مدافع به اصطلاح خشک است و در بازی تیمی و ارسال پاس های عمقی، کوتاه یا بلند و حتی رو به عقب دچار ضعف می باشد و بارها از طریق توپ را لو داده است.

شاید به همین دلیل باشد که در طول نزدیک به ۲۰ سال بازی در سطح اول فوتبال کشور، نتوانسته به عنوان یک مدافع ثابت خود را در ترکیب تیم ملی جای دهد. با این حال شاید تجربه قرار گرفتن در شرایط مختلف جریان بازی، باعث شود که بنگر علاوه بر ویژگی های دفاعی اش مثل توپ گیری، تکل زنی و سرزنی، هوش فوتبالی بالا و بازی تیمی قابل قبولی در تراکتور از خود به نمایش گذارد.

چه گفته است؟

” از بابت انتخاب تراکتور حس خیلی خوبی دارم و امیدوارم مدعی اول قهرمانی باشیم. امسال واقعاً تیم خوبی جمع شده است. بازیکنان سال گذشته و بازیکنان جدیدی که جذب شدند واقعاً خوب هستند. یک بازیکن جوان هم به نام فاخر تهامی داریم که از او هم در آینده زیاد خواهید شنید. من باور نمی‌کردم وقتی به تبریز می‌آیم با چنین جوی مواجه شوم و چیزهایی دیدم که باور کردنی نیست. حتی از خانواده‌ام خواستم که زودتر به تبریز بیایند.

شما در شهرهای دیگر می‌بینید که طرفداران استقلال و پرسپولیس زیاد هستند ولی اینجا اصلاً حرفی از این دو تیم زده نمی‌شود. اینجا فقط یک چیز دیده می‌شد و آن هم لوگوی تراکتورسازی است. باید به تمرینات بیایید تا ببینید چه جوی وجود دارد.

(در خصوص سن بالای خرید های جدید تراکتور): بعضی‌ها که دستشان به این بازیکنان نرسیده است. چنین مسائلی را مطرح می‌کنند و اگر این فوتبالیست‌ها به تیم‌های دیگر می‌رفتند این حرف‌ها نبود. اتفاقاً بازیکنان باتجربه خیلی به درد چنین تیم‌هایی می‌خورند. پرسپولیس اگر پارسال بازیکنان باتجربه زیاد داشت جام را می‌گرفت.”

بنگر تراکتور

پیش بینی:

در حال حاضر محسن بنگر یکی از مسن ترین بازیکنان شاغل در فوتبال ایران است که طی فصول گذشته نیز همیشه درگیر حاشیه بوده است.

از نظر فنی همانطور که گفته شد وظایف ابتدایی یک مدافع را خوب بلد است اما اینکه در کارهای تهاجمی و بازیسازی – به عنوان یک مدافع میانی – شرکت کند، جای شک و تردید دارد.

از طرف دیگر، می توان امیدوار بود که جو حاکم در فوتبال تبریز اجازه حاشیه سازی و بروز مشکلات روانی در بین بازیکنان تراکتورسازی را ندهد و بنگر نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

حال تنها باید منتظر ماند و دید که جای خالی کاردوسو و شجاع خلیل زاده که هر دو مدافعانی خوب و با سطح بالا بودند توسط زوج احتمالی خالد شفیعی و محسن بنگر یا هادی محمدی به خوبی پر خواهد شد یا نه؛ در حال حاضر از نظر هجومی نمی توان کوچکترین ایرادی به ترکیب تراکتورسازی وارد کرد اما قضاوت در خصوص بازیکنان دفاعی و به خصوص دفاع میانی، نیاز به زمان و گذشت چند هفته از رقابت های لیگ برتر خواهد داشت…

ستاره های تراکتور در فصل آینده (۱)

هر آنچه باید در مورد خرید جدید تراکتور بدانید/ محمد نوری؛ بی حاشیه، با تجربه و امیدوارکننده

———————————————–

ستاره های تراکتور در فصل آینده (۲)؛

هر آنچه باید در خصوص خرید جدید تراکتور بدانید/ محمد ابراهیمی؛ دوباره در اوج + فیلم

———————————————–

ستاره های تراکتور در فصل آینده (۳)؛

هر آنچه باید در خصوص خرید جدید تراکتور بدانید/ کرار جاسم؛ مرور گذشته با نگاه به آینده + فیلم

———————————————–

ستاره های تراکتور در فصل آینده (۴)؛

هر آنچه باید در خصوص خرید جدید تراکتور بدانید/ لوسیانو ادینهو؛ ماشین گلزنی سرخپوشان + فیلم

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :