به گزارش تبریزمن، برنامه تلویزیونی موج فوتبال با اجرای میلاد وطن پرست از ساعت ۲۳:۴۵ نیمه شب گذشته روی آنتن شبکه استانی سهند رفت تا حواشی و اتفاقات بازی تراکتورسازی و نفت تهران از هفته آخر لیگ برتر که منجر به از دست رفتن قهرمانی تیم محبوب آذربایجان شد بررسی شود.

این برنامه با حضور جواد ششگلانی، رئیس هیات فوتبال استان و آقایان سجاد حسین زاده کارشناس فوتبال به همراه محمد پیروزرام کارشناس داوری روی آنتن رفت که شهریاری مدیر روابط عمومی باشگاه به عنوان میهمان تلفنی در برنامه شرکت نمود.

[ اگر باشگاه به داوری اعتراض می کرد ما نیز پیگیری میکردیم ]

ششگلانی در ابتدای صحبت هایش گفت: در بازی دو تیم تراکتور و نفت دو بعد فنی – داوری و مدیریتی وجود داشت که هر کدام باید جداگانه بررسی گردد. اشتباهات داوری ربطی به اشتباهات مدیریتی ندارد.

 وی ادامه داد: مسئولیت ما این بود تا تصمیمات و کارهایی که در حین بازی توسط داور اتفاق افتاده بود را انعکاس دهیم. هیات فوتبال و اداره ورزش و جوانان استان نیز در همین راستا موارد لازم را به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برتر گزارش داده اند. قبل از برگزاری مسابقه نیز رایزنی هایی برای انتخاب بهترین داور برای این بازی را داشتیم ولی در مورد شخص خاصی صحبت نشد.

ششگلانی افزود: اعتراض باشگاه تراکتورسازی به داور قبل از مسابقه به ما مربوط نمی شود و اصلا در جریان این موضوع قرار نداشتیم. در جلسه ای که با حضور آقای تاج برگزار گردید از طرف باشگاه هیچ اعتراضی به داوری ها نشد، مطمئن باشید که اگر باشگاه اعتراض می کرد هیات فوتبال هم پیگیری های لازم را انجام می داد. احتمالا و با توجه به صحبت های خود مسئولین باشگاه که اعلام کرده اند از قبل بازی به انتخاب داور اعتراض داشتند، به نظر می رسد آن ها با فدراسیون یا کمیته داوران صحبت کرده اند ولی صحبت کردن کجا و تنظیم و ارسال نامه رسمی اعتراض کجا؟ اگر نامه ای ارسال می شد ما هم میتوانستیم پیگیر باشیم.

 رئیس هیئت فوتبال استان در ادامه افزود: یک روز قبل از آغاز بازی در جلسه ای با حضور فرماندار، موضوع داوری مطرح شد اما باز هم از طرف باشگاه تراکتورسازی هیچ اعتراضی به داور مسابقه صورت نگرفت. تاج هم در آن جلسه اعلام نمود که تغییر داور انتخاب شده برای بازی کار مشکلی خواهد بود ولی در هر صورت اگر باشگاه اعتراض می کرد مطمئنا تغییرات لازم صورت می پذیرفت.

[ فغانی بهترین داور ایران و آسیا است / فدراسیون بهترین گزینه خود را برای این بازی فرستاد ]

ششگلانی در مورد فغانی، داور مسابقه نیز گفت: او بهترین داور ایران بوده و در جام ملت های آسیا نیز قضاوت های خوبی داشته است؛ فدراسیون سعی کرده بهترین داور را برای این بازی انتخاب نماید. نه ما اطلاعی از نوع انتخاب داور داشتیم و نه ورزش و جوانان استان که بخواهیم اعتراضی انجام دهیم.

[ تراکتور از لحاظ فنی هم ایرادات زیادی داشت / انگار نفت را آنالیز نکرده بودند ]

در ادامه سجاد حسین زاده، کارشناس برنامه در صحبت هایی گفت: واقعیت این است که تیم تراکتورسازی از لحاظ فنی هم مقابل نفت تهران ایراداتی داشت و صرفا اشتباهات داوری در نتیجه بازی تاثیر گذار نبود. نفت تهران در لیگ برتر ۱۶ بار از ضربات کرنر موفق به گلزنی شده بود و این نشان از مهارت آن ها در استفاده از ضربات ایستگاهی دارد ولی به نظر می رسد کادرفنی تراکتورسازی هیچ آنالیزی روی این مورد نداشته، دروازه شان از همین راه باز شد و بار ها مورد تهدید قرار گرفت.

[ شادی بعد از گل کارت ندارد / کاش آندو بعد از کارت اول محتاط تر بازی می کرد ]

حسین زاده افزود: آندرانیک تیموریان بازیکن بزرگی است و باید می دانست که بعد از دریافت کارت زرد اول نباید بی مهابا بازی می کرد و دست به انجام شیطنت می زد. آیا این بازیکن باتجربه نمی توانست کمی محتاط تر عمل کند؟ البته کارت زرد اولی که فغانی به آندو نشان داد کاملا اشتباه بود اما دیگر کار از کار گذشته بود. داور بازی خیلی سخت گیرانه برخورد کرد ولی آیا بهتر نبود تیموریان در صحنه دوم کاری انجام نمی داد تا بهانه ای دست فغانی ندهد؟

[ از شادی بازیکنان متعجب شدم / در کنار زمین حضور نداشتم و در اتاق گزارشگر بودم ]

ششگلانی در مورد شایعه آخر بازی هم گفت: اواخر بازی در اتاق گزارشگر حضور داشتم، ساعی در حال گزارش بازی بود و من نیز از تلویزیون بازی را تماشا کرده و کنار زمین حضور نداشتم. بعد از پایان بازی دیدم که بازیکنان در حال شادی هستند، بهروان نیز در کنار ما حضور داشت، با تعجب از دوستان حاضر در اتاق پرسیدم که چرا بازیکنان شادی می کنند، ساعی هم چند بار گفت که تیم نایب قهرمان شده و او هم تصور می کرد این شادی برای نائب قهرمانی انجام می شود.

[ ما بازی را از شبکه سهند پیگیر بودیم / احتمالا شبکه سه با مشکل مواجه شده بود ]

رئیس هیات فوتبال استان در مورد صحبت های مدیر عامل باشگاه نفت در مورد قطع شبکه های ارتباطی نیز گفت: احتمالا شبکه سه با این مشکل مواجه شده بود چون ما کل بازی را از شبکه سهند پی گیر بودیم. قنبرزاده هم شاید بازی را از شبکه سه تماشا می کرد. بازیکنان بعد از اینکه فغانی سوت را به صدا درآورد به شادی پرداختند. ساعی هم متوجه نبود که تراکتوری ها بخاطر شایعه قهرمانی در حال شادی هستند و تصور می کرد تیم برای نایب قهرمانی شادی می کند.

[ پسر تونی شایعه را به کادر فنی انتقال داده بود ]

ششگلانی در مورد چگونگی انتقال شایعه تساوی در بازی سپاهان به کادر فنی هم گفت: پسر تونی به اعضای کادرفنی اطلاع داد که بازی اصفهان به تساوی انجامیده که خود او نیز این خبر را از تماشاگران شنیده بود. گفته می شود او بعد از شنیدن خبر تساوی، دقیقا یک دقیقه و سی ثانیه مانده به اتمام بازی پدرش را صدا کرده و به او خبر می دهد که بازی در اصفهان مساوی شده است. شهریاری پسر تونی را به سکوت دعوت کرده اما وی اصرار داشته تا این موضوع را به سرمربی تیم انتقال دهد.

[ هیچ گونه مشکلی در ارتباطات تلفنی وجود نداشت / ۳۶ هزار مکالمه در ورزشگاه انجام شده است ]

فرقانی، مدیر عامل مخابرات استان در خصوص وضعیت تلفن ها در روز بازی گفت: ما در روز بازی علاوه بر امکانات ثابت از امکانات پرتابل نیز استفاده کردیم تا هیچ مشکلی برای کاربران پیش نیاید. ترافیک مخابراتی قابل بررسی است و در حین بازی حدود ۳۶ هزار ارتباط مخابراتی انجام شده و هیچ مشکلی وجود نداشت. در حالت عادی آنجا که ترافیک مکالماتی وجود نداشت مشترکین می توانستند با اولین تماس صحبت کنند اما در مناطقی که ترافیک بالایی در جریان بود دومین یا سومین تماس امکان مکالمه را برقرار می کرد.

فرقانی بابیان اینکه قطعی اینترنت با قطعی سیستم مخابراتی تفاوت دارد، افزود: مجموعه اطلاعات موجود دقیقا بیانگر این است که هیچ گونه قطعی ارتباطات در بازی وجود نداشت و تنها ترافیک مکالماتی باعث تاخیر در انجام تماس ها شده بود. اسناد معتبری وجود دارد که نشان از انجام مکالمات با تعداد بسیار بالا در روز بازی دارد.

[ انتقال شایعه از طریق ناظر به کادر را تکذیب میکنم ]

ششگلانی در ادامه برنامه گفت: مقصر اصلی این مشکلات یک تماشاگر بود ولی آیا یک باشگاه حرفه ای همچون تراکتورسازی باید تصمیمات خود را بر اساس سخنان و اخبار تماشاگران بگیرد؟ زیر سوال رفتن بازی به این بزرگی به مشکلات مدیریتی باز می گردد. در نظر من با مدیریت خوب نباید یک مشکل ساده را به معضلی بزرگ تبدیل می کردیم. کادرفنی تراکورسازی باید شایعه شنیده شده را از منابع معتبر بررسی می کردند. من مصاحبه هایی که گفته می شود ناظر بازی این شایعه را به کادر فنی انتقال داده را تکذیب می کنم. ای کاش کادر فنی تیم از فیلم بردار کنار زمین نتیجه بازی را می پرسیدند.

 شهریاری، مدیر رسانه ای باشگاه تراکتورسازی در ارتباطی تلفنی با برنامه، ضمن تقدیر و تشکر از دکتر روحانی بخاطر دستور رسیدگی به این موضوع گفت: اینترنت استادیوم یادگار امام از کار افتاده بود و از نتیجه بازی اصفهان با خبر نبودیم. طبق گفته های هواداران به این نتیجه رسیدیم که بازی سپاهان مساوی شده است. پسر تونی به او گفت که نتیجه مساوی تمام شده اما من در حال صحبت با موبایل بودم و از این موضوع اطلاعی نداشتم که خبر تساوی بازی به کل نیمکت رسید. دو دقیقه مانده به پایان بازی اعلام شد که سپاهان تساوی کرده است در حالی که مسئولین باشگاه نفت ادعای دیگری داشته و گفته اند ۸ دقیقه به پایان بازی مانده بود که این خبر را شنیدند. بنده فیلم مستندی دارم که یک نفر از خارج میدان به حامد لک گفته است که بازی دو بر دو تمام شده و از او می خواهد این خبر را به سایر بازیکنان نیز انتقال دهد.

[ رسانه های پایتخت سخنان ما را تغییر می دهند/ مصاحبه منتشر شده در ورزش ۳ دروغ است ]

شهریاری با بیان اینکه نباید بیشتر از این بررسی موضوع شایعه تساوی سپاهان را کش داد؛ به مشکلات داوری اشاره کرد و گفت: قبل از آغاز بازی نیز به کمیته داوران اعلام کرده بودیم که داور بازی مشکل دارد و ما به انتخاب داور اعتراض داریم و از آنان درخواست کردیم تا داور بازی را از حساسیت موجود در بازی آگاه کنند.

 شهریای ادامه داد: عسگری گفته است که آندو طبق قوانین فیفا و به دلیل اتلاف وقت با کارت زرد روبه رو شده است .حال سوال اینجاست که مگر گل آندو در نیمه اول به ثمر نرسید؟ در لحظات تلف شده نیمه اول تلف کردن وقت چه معنایی دارد؟ ما در نیمه اول نیازی به اتلاف زمان بازی نداشتیم. این که گفته می شود اخراج آندو توسط داور از قبل برنامه ریزی شده است را تکذیب می کنم اما به شدت در قبال تصمیمات داور اعتراض دارم.

 مدیر رسانه ای تراکتورسازی در خاتمه افزود: رسانه های پایتخت حرف هایمان را تغییر می دهند و به همین دلیل در دو سه روز اخیر با آن ها مصاحبه ای نداشته ایم و فقط با رسانه های بومی صحبت کرده ایم. سایت ورزش ۳ مصاحبه دروغی را منتشر کرده و هیچ فایل صوتی برای آن ندارد. فغانی باید مصاحبه کرده و مشخص کند که بالاخره سوت پایان را زده یا نه، از طرف دیگر سایت سازمان لیگ نیز اطلاعات کارت های بازی ما را منتشر نکرده و متاسفانه مشکلات فراوانی ایجاد شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :