به گزارش تبریزمن، جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر تبریز صبح امروز در محل عمارت شهرداری و با حضور اکثریت اعضا به ریاست شهرام دبیری برگزار گردید که در این جلسه جعفر مدبر و محمد حسین جعفری با اعلام قبلی و همچنین ایران آهور غیبت داشتند.

دستور جلسه امروز شورا به بررسی مشکلات ترافیکی تبریز اختصاص داشت که به همین جهت از سرهنگ ناصر میکائیلی، رئیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان شرقی برای ارائه گزارش دعوت شده بود.

دبیریشهرام دبیری: امیدواریم روند موفقیت دانشمندان ما ادامه داشته باشد

دکتر شهرام دبیری در ابتدای جلسه امروز شورای شهر تبریز با تبریک روز ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: هوشمندی امام (ره) در نامگذاری این روز باعث شد تا توطئه کسانی که دنبال جدا کردن ارتش از ملت و انقلاب بودند از بین برود.

دکتر شهرام دبیری در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: کمیسیون های شورای اسلامی شهر تبریز با هدف تشکر از عملکرد های خوب شهرداری و ارائه پیشنهادات و یا انتقادهای سازنده خود خواستار ارائه گزارش از  عملکرد  واحد های مختلف شهرداری تبریز هستند.

وی گفت: کمیسیون های مختلف شورای اسلامی شهر تبریز عملکرد سازمانها و مدیران مختلف شهرداری را بررسی می کنند و محاسن و معایب فعالیتها در کمیسیون مورد بررسی قرار می شود و چه بسا پیشنهادات کارساز و گره گشایی نیز داده شود.

دکتر دبیری با خیر مقدم به دکتر داوران که مهمان ویژه جلسه امروز شورای شهر بود کسب مدال ویژه سازمان یونسکو در کمک به توسعه فن آوری نانو را تبریک گفت و افزود: دکتر داوران به عنوان رئیس دپارتمان نانو فن آوری دانشکده داروسازی برای کسب این عنوان تلاش بسیاری کرده اند.

دبیری تاکید کرد: برای کسب این نشان دکتر داوران و همکارانشان چندین مقاله علمی تدوین نموده اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی در پایان با بیان اینکه امیدواریم روند موفقیت دانشمندان ما ادامه داشته باشد تصریح کرد: با موفقیت دانشمندانمان در آینده ای نزدیک در منطقه حرف اول را خواهیم زد.

چمنینایب‌رییس شورای اسلامی شهر تبریز:مبنای تعامل شورا و شهرداری، قانون است

دکتر اسماعیل چمنی در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: هرگونه اختلال در چارچوب قانونی تعامل شهرداری و شورای اسلامی شهر، رویه خدمتگزاری را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی تاکید کرد: عضو شورای اسلامی شهر تبریز، ادامه داد: طبق قانون، شورا وظیفه نظارت و شهرداری وظیفه اجرا را عهده‌دار است و  بر چارچوب همین روند، شهرداری و شورا، باید با حفظ احترام متقابل، در تعامل موثر باشند.

 

داوران

تقدیر شورا از برنده جایزه علمی یونسکو و ابراز علاقه معاون یوسنکو از سفر به تبریز/داوران: افتخار می کنم در ساختمانی که نماد شهرم است تجلیل شدم

همچنین دکتر سودابه داوران، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز که اخیرا جایزه یونسکو در بخش فناوری نانو را دریافت کرده بود، مهمان دیگر این جلسه بود که شورای چهارم از وی تقدیر کرد.

دکتر داوران پس از دریافت لوح یادبود شورای اسلامی شهر تبریز گفت: از اینکه در ساختمانی که نماد شهرم است مورد تجلیل قرار می گیریم به خود می بالم.

وی با اعلام اینکه در سازمان یونسکو در مورد سابقه تاریخی و علمی تبریز صحبت کرده ام ادامه داد: خانم بوکووا مدیرکل سازمان یونسکو بسیار برای حضور در تبریز ابراز تمایل نمودند که از تمام مسئولین شهر درخواست میکنم نسبت به دعوت وی برای دیدار از تبریز دعوت بعمل آورند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز با تاکید بر جایگاه جغرافیایی و سیاسی تبریز تصریح نمود: این شهر به دلیل اینکه در مسیر جاده ابریشم قرار گرفته زادگاه بسیاری از علوم بوده است.

دکتر داوران با تقدیر از تلاش های مجموعه مدیریت شهر گفت: باید از تمام مدیران شهرداری به دلیل اینکه در سالهای اخیر شاهد شکوفایی تبریز و تغییر چهره شهر بوده ایم تشکر کنیم.

وی ادامه داد: تغییرات در تبریز به سمت مدرن گرایی شهر بوده و از کسانی که خالصانه و با تعهد کار می کنند سپاسگزاری می کنم.
داوران در پایان گفت: از اینکه برای شهرم افتخار دیگری کسب کردم بسیار خوشحالم.

خاماچیبهروز خاماچی: تاکسیرانی همچنان مشکل بزرگ شهر است

بهروز خاماچی در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تبریز با بیان اینکه در روزهای گذشته بار دیگر قطار گردشگری از تبریز عبور کرد گفت: این قطار ها از تبریز عبور می کنند ولی در تبریز حتی یک روز هم توقف نمی کنند.

وی با درخواست از رئیس شورا برای دعوت مدیرکل میراث فرهنگی استان برای حضور در شورا و پاسخ به سوالات اعضای شورا ادامه داد: سازمان گردشگری ما نمی تواند این کار را بکند و در جذب گردشگر عملکرد منسب داشته باشد.

خاماچی در ادامه با انتقاد از سازمان زیبا سازی شهرداری تبریز گفت: وقتی میله های داخل چمن را سبز رنگ می کنند یعنی از رنگ سر در نمی اورند.

وی در پایان به مشکل تاکسیرانی اشاره نمود و با درخواست از رئیس شورا برای دعوت مدیرعامل سازمان برای پاسخگویی در صحن شورا گفت: هر راننده هر مبلغی به عنوان کرایه می خواهد از مردم می گیرد که اصلا بر این مورد نظارتی وجود ندارد همچنین باید برای حل مشکلات تاکسی ها اقدام شود چون از هیچ امکاناتی بهره مند نیستند.

حضرتریاکرم حضرتی: عملکرد حراست شهرداری قابل تقدیر است

دکتر اکرم حضرتی در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تبریز گفت: از عملکرد حراست شهرداری در پاسخ به سوالات تشکر می کنم.

وی ادامه داد از جناب آقای حسنی که مدیر کل حراست شهرداری هستند و همیشه در دسترس بوده و به سوالات سریعا پاسخ می دهند و در جهت صیانت از سلامت کاری افراد و تلاش می کنند تقدیر میکنم.

حضرتی عملکرد حراست شهرداری را قابل دفاع خواند و تصریح کرد: نه تنها خود آقای حسنی که تمام معاونین و همکارانشان در مجموعه حراست برای پاسخگویی و شفاف سازی امور تلاش زیادی میکنند و باید از آنها تقدیر کرد.

درسخوانرسول درسخوان: نبود امکانات مناسب باعث ایجاد خطر برای شهروندان می شود

رسول درسخوان در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تبریز گفت: نبود پل های مکانیزه باعث ایجاد خطر برای مردم می شود و در این خطر سازی ها هم شورا و هم شهرداری مقصر هستند.

وی به لزوم بهره مندی از تکنولوژی در سطح شهر اشاره نمود و ابراز داشت: باید به سمت بهره مندی از تکنولوژی پیش برویم.

 

بابایی اقدمرئیس کمیسیون خدمات شورای شهر تبریز: نتوانسته‌ایم استعداد و توانایی‌های گردشگری‌مان را به خوبی به هموطنانمان معرفی کنیم

فریدون بابایی ظهر امروز در نطق پیش از دستور جلسه شورای شهر تبریز با اشاره به نرخ پایین ورود گردشگران نوروزی به شهر تبریز در سال ۹۴ بنا بر آمارهای رسمی اظهار داشت: مسائلی نظیر تعطیلی بازار تبریز در این ایام از مشکلات برنامه‌های گردشگری نوروزی بودند و این در حالی است که بازارها در ایام نوروز شهرهای اصفهان، یزد و شیراز باز و آماده ارائه خدمات به مردم هستند.

وی تاکید کرد: پایین بودن آمار گردشگری نوروزی به معنی پایین بودن ظرفیت گردشگری تبریز نیست بلکه از این جهت است که ما نتوانسته‌ایم استعداد و توانایی‌های گردشگری‌مان را به خوبی به هموطنانمان معرفی کنیم.

بابایی با اشاره به اینکه لازم است در تدوین استراتژی‌های توسعه استان به سیاست‌های گردشگری توجه شود، گفت: تلاش برای ارتقای سهم گردشگری، اهتمام جدی در معرفی جاذبه‌های توریستی و توسعه زیرساخت‌ها مهم‌ترین عوامل برای توسعه این امر مهم در شهر تبریز هستند.

حاجی زادهحاجی‌زاده: دوستان منتقد به تفاوت برنامه‌های عادی و مشارکتی توجه کنند

سعید حاجی‌زاده سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز اما در ارتباط با بررسی برنامه «شهریمیز» در صحن شورا گفت: هرچند ممکن است انتقادهایی به محتوای برنامه «شهریمیز» وارد باشد، اما نباید این انتقادها بهانه‌ای برای زیرسئوال بردن عملکرد شبکه استانی سهند باشد.

وی با بیان اینکه دوستان منتقد باید تفاوت برنامه‌های عادی و مشارکتی صدا و سیما را تمییز و در بیان نقدهای خود لحاظ کنند، افزود: شبکه سهند همچون شبکه‌های استانی دیگر از جمله شبکه تهران که با تهیه و پخش برنامه «در شهر» مشکلات مربوط به حوزه مدیریت شهری را بررسی و عملکرد شهرداری را نقد می‌کند، در قالب بخش‌های مختلف خبری یا برنامه «حرکت» به این بخش از رسالت خود که آگاه‌سازی و بیان مشکلات شهروندان است، عمل می‌کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: اما وقتی پای برنامه مشارکتی به میان می‌آید رویکرد و هدف، ارائه گزارش و بیان عملکرد است و نمی‌توان توقع داشت در چنین برنامه‌ای، دستگاهی که برای تولید و پخش گزارش‌هایش، مبالغی هزینه را می‌کند محتوای نقادانه‌ای علیه خود آن دستگاه تهیه و پخش کند.

شهین‌باهر: باید ظرفیت انتقادپذیریمان را بالا ببریم

ایرج شهین‌باهر هم در این میان با تاکید بر اینکه باید ظرفیت انتقادپذیریمان را بالا بریم گفت: فلسفه ایجاد شورا

ایرج شهین باهر

در جوامع مدنی تقدیر در زمان مناسب و انتقاد در شرایط مقتضی است.

وی با اشاره به اینکه تذکر وظیفه اصلی شوراست گفت: من از همه همکاران می‌خواهم ظرفیت‌هایشان برای انتقادپذیری را بالا ببرند.

شهین‌باهر تاکید کرد: این درست نیست که در زمان مطرح شدن کوچک‌ترین انتقادی توسط اعضای شورا با تمام توان بر علیه‌شان موضع بگیریم و صحبت کنیم بلکه شهرداری‌ها باید از اعضای شورا انتظار انتقاد داشته باشند.

 

 

میکائیلیرئیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان شرقی : کاهش تصادفات را در سال های اخیر شاهد بوده ایم

بعد از نطق و تذکرات اعضای شورا نوبت به سرهنگ میکائیلی رسید تا به بیان سخنان خود بپردازد و انتقادات اعضای شورا را درباره دستگاه مطبوعش بشنود.

میکائیلی با ابراز رضایت از کاهش میزان تصادفات در استان، گفت: در سال های اخیر شاهد کاهش تصادفات در استان هستیم به طوری که سال گذشته استان ما در میزان کاهش تصادفات رتبه اول کشوری را به دست آورد.

وی تعامل شهرداری با راهنمایی و رانندگی و همچنین نقش ویژه صدا و سیما را در این زمینه موثر دانست و افزود: نصب دوربین ها، ارائه بروشور های آموزشی و حضور در برنامه شهریمیز جهت اموزش شهروندی از عوامل موثر در این کاهش بوده است.

رئیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان شرقی به طرح های نوروزی از جمله طرح همیاران پلیس، اشاره کرده و تصریح کرد: ۳۶۰ هزار همیار پلیس در مدارس وجود دارد که از این طریق در جهت فرهنگ سازی خانواده ها حرکت می کنیم.

بعد از نطق و تذکرات تعدادی از اعضای شورای شهر، نوبت به سرهنگ میکائیلی رسید تا ضمن ارائه گزارش عملکرد دستگاه متبوع خود، به انتقادات و نظرات شورا نیز توجه کند.

میکائیلی با ابراز رضایت از کاهش میزان تصادفات در استان، گفت: در سال های اخیر شاهد کاهش تصادفات در استان هستیم به طوری که سال گذشته استان ما در میزان کاهش تصادفات رتبه اول کشوری را به دست آورد.

اکرم حضرتی در واکنش به ادعای المیرا خاماچی مبنی بر مثبت نبودن جلسات شورا با لحن اعتراضی، بیان داشت: شورا تقدس دارد و اعضای ان از فرهیختگان جامعه هستند و لذا در استفاده از وازگان عفت کلام را حفظ کنید.

همچنین حضرتی در اعتراض به این نوع ادبیات از طرف خاماچی صحن شورا را ترک کرد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :