به گزارش تبریزمن، حسن روحانی رییس جمهور اسلامی ایران و هیات همراه وی با استقبال رسمی آیت الله محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در استان و اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی برای سفری دو روزه صبح امروز وارد تبریز شد.

در این سفر دو روزه که هفدهمین سفر استانی هیئت دولت یازدهم به شمار می رود، برنامه هایی چون دیدار مردمی رییس جمهور در ورزشگاه تختی تبریز، دیدار با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی، دیدار با علما و نخبگان و خانواده شهدا و نیز افتتاح طرح های مختلف در حوزه های عمرانی، صنعتی و دیگر بخش ها پیش بینی شده است.

گفتنی است پیش از سفر رییس جمهور تعدادی از وزرا و معاونان وی با حضور در تبریز ضمن انجام برخی دیدارها و بازدیدها، به بررسی موضوعات روز آذربایجان شرقی پرداختند.

1671114

علی ربیعی چهارشنبه در جمع نمایندگان تشکل های کارگری، کارفرمایی و تعاون‌گران آذربایجان‌شرقی، گسترش تشکل‌ها و شرکای اجتماعی را از استراتژی‌های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان و تصریح کرد: با هدف تعامل بیشتر ادارات زیرمجموعه وزارت با نهادهای مدنی، چهار تشکل بزرگ مرتبط با زندگی مردم در این وزارتخانه ایجاد خواهند شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود سهام عدالت کارگران و بیمه کارگران ساختمانی و نیز تامین مسکن بازنشستگان از طریق مسکن اجتماعی را از اولویت کاری این وزارتخانه برشمرد و افزود: بنا به رهنمودهای مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال، خانواده اصلی ترین بنیان همدلی در جامعه است و بر همین اساس با پیوندی که با شرکاء اجتماعی وجود دارد، در این وزارتخانه یک بدنه یکپارچه به وجود آمده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان با اشاره به بیمه هشت میلیون و پانصد هزار کارگر غیررسمی تاکید کرد: اشتغال ایتام جامعه نیز یکی دیگر اولویت هایی است که اقدامات و برنامه ریزی های لازم برایتامین اشتغال این افراد در وزارتخانه صورت گرفته است.

ربیعی همچنین در مراسم واگذاری مساکن مهر پروژه نصر در شهرک اندیشه تبریز اظهار داشت: داشتن مسکنی مناسب یکی از آرزوهای هر شهروند ایرانی است و بر همین اساس رفع معضل کمبود مسکن و تامین آن برای اقشار کم درآمد را از اولویت‌های خود در این وزارتخانه قرار داده ایم.

وی با بیان اینکه دولت برای تامین مسکن دهک‌های پایین جامعه تلاش مضاعفی را دارد و مصمم است به این آرزوی به حق مردم جامع عمل بپوشاند، افزود: امروز با افتتاح این پروژه، تعداد ۲۹۴ واحد از مساکن مهر برای ۲۹۴ خانواده فراهم گردید و آرزو داریم این امر برای تمامی خانواده‌های ایرانی تحقق پیدا نماید.

گفتنی است  پروژه مسکن مهر نصر شهرک اندیشه تبریز از طرح‌های مساکن مهر خودمالکی می باشد که همزمان با هفدهمین سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت به آذربایجان شرقی، افتتاح  و به متقاضیان واگذار شد.

1700397

محمد رضا نعمت زاده چهارشنبه در حاشیه افتتاح برخی از واحدهای صنعتی و تولیدی آذربایجان شرقی اظهار داشت: جلب سرمایه های خارجی، ایرانیان مقیم خارج و نیز حمایت از سرمایه گذاری کشورهای همسایه از مهمترین راهکارهای رونق فضای تولید و صنعت کشور است که برای تحقق آن تلاش می کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه روابط بین المللی کشور در حوزه های مختلف بویژه در بخش صنعت و تولید در چند سال اخیر افت محسوسی داشته است، تصریح کرد: خوشبختانه با تدابیر دولت یازدهم این وضعیت بهبود یافته و هم اکنون کشورهای بسیاری تقاضای همکاری و تعامل با صنایع کشور را دارند که امیدواریم با برچیده شدن تحریم ها پس از حصول توافق نهایی هسته ای، مشکلات این حوزه نیز حل شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم در ادامه افزود: در داخل مانعی برای گسترش روابط با کشورهایی چون ترکیه که در زمان تحریم کشور اعتنایی به آن نداشته و روابط حسنه ای با جمهوری اسلامی ایران برقرار کرد و سرمایه گذاری های مهمی در صنعت ایران و بخصوص در آذربایجان شرقی انجام داد، وجود ندارد.

وی از بررسی طرح ایجاد شهرک مشترک صنعتی ایران و ترکیه خبر داد و اظهار داشت: اقدامات و مقدمات لازم در این خصوص فراهم شده و نقاطی چون شهرک بعثت در آذربایجان شرقی و نیز مکان هایی دیگر در آذربایجان غربی برای این مهم پیشنهاد شده اند که در حال بررسی آنها هستیم.

نعمت زاده با اشاره به مشکلات بوجود آمده برای صنایع کشور در چند سال گذشته تصریح کرد: با وجود رشد منفی این بخش در دو سال گذشته، با سیاست های دولت تدبیر و امید این روند حالت عکس بخود گرفته و شاهد رونق صنایع هستیم که در این بین با توجه به مشکلات صنایع متوسط در حوزه منابع مالی و بازار، تشکیل کارگروه تسهیل تولید استان ها زیر نظر استانداران و به دبیری روسای سازمان های صنعت و معدن در هیات دولت تصویب و به استان ها ابلاغ شده است.

717558

محمود واعظی چهارشنبه در مراسم افتتاح مجتمع آی سی تی تبریز اظهار داشت: حمایت از توانمندی های ویژه بخش خصوصی بسیار مهم است زیرا این بخش دارای پتانسیل بالایی بوده که اگر بتوانیم از این ظرفیت به خوبی بهره ببریم در راستای اشتغال زایی جوانان قدم های بزرگی برداشته ایم.

وی ادامه داد: سالانه ۲۲ هزار دانشجو در رشته ارتباطات و فناوری اطلاعات فارغ التحصیل می شوند که به منظور ایجاد اشتغال برای این جوانان باید به دنبال حمایت از بخش خصوصی بود.

واعظی با اشاره به پیشرفت های بالای کشور در زمینه آی سی تی گفت: طی سال های گذشته از لحاظ توسعه زیرساخت های قدم های مناسبی در کشور برداشته شده اما به همان میزان انتظار مردم از مسئولان بخش آی سی تی افزایش داشته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: برای تامین این زیرساخت ها قدم های خوبی برداشته شده است که از آن جمله می توان به طراحی پروژه ضربت اشاره کرد که طی آن ظرفیت شبکه اینترنت تا دو برابر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری اپراتورهای تلفن همراه و بخش خصوصی برای تولید محتوا در این بخش لازم و ضروری است، گفت: خوشبختانه توانسته ایم نیاز اپراتورها را برای ارائه نسل سوم و چهارم تلفن همراه به خوبی تامین کنیم.

واعظی در این مراسم پیشرفت آذربایجان شرقی در زمینه فناوری ارتباطات را چشمگیر دانسته و این استان را یکی از پیشروترین های کشور در این بخش دانست.

1700462

عمیات اجرایی هتل پنج ستاره سیمرغ در منطقه نمونه گردشگری سد امند ارس با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کلنگ زنی شد.

مسعود سلطانی فر چهارشنبه ضمن کلنگ زنی این هتل و بازدید از منطقه نمونه گردشگری امند گفت: این منطقه ظرفیتی برای افزایش جذب بیشتر گردشگر در آذربایجان شرقی است.

وی پس از گفتگو با سرمایه گذار بخش خصوصی پروژه هتل پنج ستاره سیمرغ تصریح کرد: قول مساعد برای اتمام این طرح عظیم برای توسعه گردشگری منطقه در زمان تعیین شده سه ساله از سرمایه گذار آن گرفته شده است.

معاون رئیس جمهور در خصوص ویژگی های این طرح نیز گفت: فاز اول این مجموعه در ۴۴ هکتار سال ۸۹ کلنگ زنی شده و دارای امکانات رفاهی همچون کافی شاپ، رستوران، تالار پذیرایی و مکانی برای ورزش های آبی مانند قایقرانی، موج سواری وجت اسکی در ۳۳ هکتار مساحت است.

سلطلنی فر در پایان اظهار داشت: علاوه بر این دو کانال ۱۶ و ۱۴ کیلومتری برای هدایت آب از دامنه کوه ها به سد امند ساخته شده  و برای فاز اول این مجموعه ۴۰ میلیارد تومان هزینه شده و برای بهره برداری از فاز دوم نیز ۵۰ میلیارد تومان برآورد هزینه شده است.

گفتنی است بازدید از دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه هنر اسلامی تبریز یکی دیگر از برنامه های امروز رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بود و بازدید از موزه مشروطه و پروژه های مرمتی شهرستان عجبشیر و مراغه در برنامه های آینده وی قرار دارد.

1700280

تعدادی از پروژه های تولیدی صنعتی آذربایجان شرقی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت مورد بهره برداری قرار گرفت.

تعدادی از پروژه های صنعتی و تولیدی آذربایجان شرقی در شهرهایی چون صوفیان، شبستر، بستان آباد و تبریز چهارشنبه با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت که به همراه رییس جمهور و هیات دولت یازدهم به آذربایجان شرقی سفر کرده است، مورد بهره برداری قرار گرفتند.

کارخانه تولید رادیاتورهای فولادی پانلی یکی از این طرح ها بود و با بهره برداری از آن که با سرمایه گذاری مشترک ۳۵۰ میلیارد ریالی ایران و ترکیه و اشتغالزایی ۳۰۰ نفری در شهرک مصالح ساختمانی در مجاورت شهرستان صوفیان ساخته شده، امکان تولید سالانه ۱۲ هزار تن از این نوع محصول ایجاد شده است.

بهره برداری از کارخانه تولید آبمیوه های گازدار در شهرستان شبستر نیز یکی دیگر از پروژه های افتتاحی توسط وزیر صنعت بود که با ظرفیت اسمی ۶۰ هزار تن، سرمایه ثابت ۵۰۰ میلیارد ریالی و ارزش ۱۲ میلیون یورویی ماشین الات سوئدی خود، پس از بهره برداری کامل زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر را فراهم می کند.

در این سفر یک واحد تولید انواع شیرینی نیز در شهرستان بستان آباد به بهره برداری رسید که ۸۰۰ نفر با ۲۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و خرید ماشین آلات به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال، در بخش های مختلف آن مشغول به کار خواهند شد.

گفتنی است افتتاح خط تولید کاشی نانو در یکی از کارخانه های تبریز از دیگر برنامه های سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به شهرستان های آذربایجان شرقی در قالب هفدمین سفر استانی هیات دولت یازدهم بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :