به گزارش تبریزمن، مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در خصوص مسائل مختلف پیرامون باشگاه تراکتورسازی صحبت کرد. این جلسه از ۴ بخش تشکیل شده و تقریبا در آن خصوص تمام حواشی و مسائل صحبت شد. در ادامه نگاهی داریم به محتوای این جلسه و مباحث مطرح شده در آن:

سیستم باشگاه تراکتورسازی محله ای بود / مدیران قبلی قوانین فیفا را نمی داستند

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی با اشاره به این نکته که تیم تراکتورسازی حاصل زحمات مدیرعاملان قبلی باشگاه می باشد گفت: قدردان زحمات مدیران و مسئولان قبلی تیم هستیم. در ائایل حضور خود در باشگاه نیز کار ها به خوبی پیش می رفت اما رفته رفته رفت مشکلات و به خصوص مشکلات نظام مالی باشگاه خود را نشان داد و تیم در خطر حذف از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت.

وی ادامه داد: ساختار باشگاه کامل نبود یا می توان گفت که اصلا ساختاری در کار نبود. در شرایط این چنینی قرارداد های پیش پا افتاده و ترکمنچای که حاصل از نبود آگاهی از قوانین فیفا بود مشکلات زیادی برای تیم ایجاد کرد به طوری که باید برای حل مسائل دوران مدیرعاملی آقای شفق نیز دست به کار می شدیم. در حال حاضر نیز ۸۳ پرونده مالی در خصوص بازیکنان داریم و باید تک تک آن ها را حل و فصل کنیم. متاسفانه سیستم قبلی حاکم بر باشگاه محله ای بود و مشکلات فراوانی وجود داشت.

DSC_0257

عباسی افزود: از مسئولین شهری و استانی گله دارم، در مواقعی انتظار داریم تا از ما حمایت شود اما کسی دست ما را نمی گیرد. واقعیت این است که در تبریز هر کسی هرکجا که دستش می رسد را چنگ می زند. تیمی را تحویل گرفتیم که توپ از نیمه زمین به سمت دروازه می رفت زانوهای ما می لرزید.

وی ادامه داد: پس از تغییر کادرفنی به دلیل نتاریج ضعیف و یارگیری نا متناسب، ۹ نفر همزمان از کادرفنی باشگاه جداشدند، به طوری که در بازی با صبا فقط بازیکن داشتیم و تدارکات، یک نفر فنی در جمع تیم حضور نداشت. علاوه بر آن بحث بدهی ها و شکایت هایی که از باشگاه شده بود دست های ما را بسته نگه داشت.  بعضی از مسائل کمیته انضباطی خنده دار است. واقعیت اینگونه است که ما در این مدت همچون پدری برای باشگاه تراکتورسازی بودیم اما به ما می گویند مدیر پروازی!

عباسی ادامه داد: باشگاه باید ساختار داشته باشد. هم اکنون سپاهان و فولاد خوزستان دارای این ساختار هستند اما کدام باشگاه در ایران هواداران تراکتورسازی را دارد؟ حضور پرتعداد تراکتوری ها در استادیوم باعث شده تا امتیاز ایران در AFC  فوق العاده افزایش یابد. دوستان ما در فدراسیون می خواهند تراکتور در لیگ و فوتبال ایران باشند، شاید نخواهند قهرمان شود اما دوست دارند تا تراکتور نائب قهرمان شود!

عباسی افزود: قرارداد ها و بازیکنانی که هم اکنون در تیم حضور دارند، توسط مدیریت قبلی به باشگاه اضافه شده اند و مشکلات را بوجود آورده اند. اگر کارکرد بنده در باشگاه را محاسبه کنند، به اندازه سه مدیرعامل قبلی خواهد شد. مگر باید در هنگام حضور در باشگاه منور بزنیم تا همه متوجه حضور ما شوند؟

همین بچه های آذربایجان از تراکتورسازی شکایت می کنند/ در این ۱۱ ماه ۱۱ سال پیر شدم

او در خصوص بدهی های باشگاه و شکایت های رسیده گفت: متاسفانه برخی ها علی رغم اینکه در نیم فصل هم پول خود را گرفته اند، از باشگاه شکایت می کنند اما زبانشان فقط به این می چرخد که من بچه ی آذربایجانم و پرد و مادرم ترک هستند. همین بچه های آذربایجان از تراکتورسازی شکایت کرده و برای باشگاه مشکل ایجاد می کنند. من اگر نمی توانم خوب آذری صحبت کنم اما دلم آذری است، ای کاش بین علاقه مندان واقعی تراکتورسازی و دیگران خطی بکشیم.

DSC_0206

عباسی ادامه داد: در این مدت ۱۱ ماه به اندازه ۱۱ سال پیر شدم اما در این مدت به خاطر حفظ شرایط نباید چیز های را می گفتم، ببینید در برنامه ۹۰ تا چه اندازه بر علیه من صحبت شد. اگر اصل ماجرا را بدانید، از من دفاع می کنید. باشگاهی تحویل گرفتیم که بالغ بر ۱۵ میلیارد بدهی دارد و آخرین نفر علی کریمی بود که برای گرفتن پولش با ما تماس گرفت، پول سرمربی تیم الیویرا دادیم تا علی رغم اینکه با اخم آمد، با خنده برود، پسر او می گفت که انگار به باشگاه دیگری آمده است. ما پول مفت نداریم اما مدیریت هزینه کرده ایم و باشگاه را دوباره ساختیم. بهتر بود اگر آقایان کاری را بلد نبودند، به دست نمی گرفتند تا مشکلات ایجاد نمی شد. اولین شرط من برای مدیرعاملی این بودکه اگر یک ماه اول توانستم کمک کنم می مانم اگر نه که می روم، با اعتبار خود و قرض دوستان بیش از ۷ میلیارد پول مازاد برای تراکتورسازی تامین کردم.

تونی گفت نمی توانم خرگوش در بیاورم اما با کمک هم درآوردیم!

عباسی در ادامه نشست خبری افزود: علی رغم مشکلاتی عدیده ای که در باشگاه بود توانستیم تا حدودی تیم را به جایگاه مشخصی رسانده و آماده ی قهرمانی کنیم.

وی ادامه داد: قصد و نیت ما از حضور در باشگاه کسب مقام اول بود چون دومی را دوست نداریم. زمانی که با تونی برای سپردن سرمربیگری باشگاه صحبت می کردیم از من سوال کرد که انتظار شما از تراکتورسازی چه خواهد بود که به او اعلام کردیم قهرمانی می خواهیم. او نیز در پاسخ گفت که من نمی توانم  جادو کرده و خرگوش در بیاورم، اما موقع رفتن با خنده گفت که توانستیم خرگوش را در بیاوریم.

DSC_0283

عباسی افزود: کسانی که انتقاد می کنند، بفرمایند که در دوران مدیران قلی چه اقداماتی صورت گرفته است. قرارداد های آقای زینی زاده را حتما مشاهده کنید. هنوز درگیر پاداش هایی هستیم که مدیرعاملان قبلی وعده آن را داده اند. با این حال طبق گفته های قبلی و اعتبار و سرمایه خودمان ۷۰ درصد از قرارداد تمام بازیکنان را داده ایم و در پی حل مشکلات و شکایت هایی هستیم که از ما شده است.

برنامه سه ساله که هیچ؛ برنامه یک روزه هم نداشتند/ تراکتورسازی کمتر از گالاتاسرای و بشیکتاش نیست

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در بخشی از سخنان خود در نشست مطبوعاتی با رسانه ها در خصوص برکناری رسول خطیبی گفت: متاسفانه بر خلاف اینکه گفته می شد برای تراکتورسازی برنامه سه ساله در نظر گرفته اند، حتی برنامه یک روزه هم در باشگاه وجود نداشت. زمان بندی و برنامه تمرینات اصلا مشخص نبود تا اینکه رفتن آقای نظمی نیز به وخامت اوضاع افزود. نظر دوستان بر این شد تا من به عنوان قائم مقام و سپس مدیرعامل انتخاب شوم.

وی ادامه داد: تا آخری پای رسول خطیبی بودم اما شرایط رفته رفته بدتر شد. از دست رفتن جام حذفی، اتفاقات بازی با فولاد و به حاشیه رفتن خود آقای خطیبی انتخابی برای ما باقی نگذاشت. از بین گزینه های زیادی که داشتیم، از جمله، علی دایی، حمید استیلی،  ابراهیم زاده، کرانچار و فاتح تریم و در ادامه آقای دنیزلی و آقای آی بابا و تونی، تصمیم گرفتیم تا تونی را انتخاب کنیم. او نیز مشکلاتی در خصوص مسائل مالی و بدهی اش مطرح کرد اما با راه حل هایی که ارائه کردیم توانستیم او را به تبریز باز گردانیم.

DSC_0259

عباسی در ادامه گفت: جایگاه تراکتورسازی کمتر از تیم هایی مثل گالاتاسارای و بشیکتاش نیست. نباید تراکتورسازی را تیم کوچکی دید. این تیم نباید با مشکل مالی روبرو شود. تراکتورسازای باید قوی تر از سال های گذشته بسته شود و به امید خدا همینگونه نیز خواهد شد.

ادینهو ۲۰ بار با من تماس گرفته اما بازیکنان خودمان در قهوه خانه هستند/ کارها انجام شده و منتظر جواب هستیم/ در گذشته حق ما را خورده اند، در آینده هم این چنین خواهد بود

مدیرعامل تیم تراکتورسازی تبریز در بخشی از نشست خبری خود در خصوص اتفاقات بازی نفت و تراکتورسازی گفت: قبل از برگزاری مسابقه جلسه ای در فرمانداری با حضور آقای تاج برگزارشد و تا آخرین لحظه که آقای ترکی داور مسابقه بود، به ما اعلام کردند فغانی به عنوان داور انتخاب شده است. ما و مسئولین استانی که در جلسه حضور داشتند به داور انتخابی اعتراض کردند اما تا به حال کدام تیم برای تغییر داور نامه داده است که ما دومین باشیم.

عباسی ادامه داد: پیگیری ها را از طریق وزیر و فدراسیون انجام داده ایم. مجمعی در استان تشکیل خواهیم داد تا از طریق وزارت پی گیر مسائل باشند. هواداران پرشور تراکتورسازی مسئولیت ما را دو چندان می کنند و اگر ما کوتاهی کنیم، آنان این بار اجازه حق خوری از تراکتورسازی را نخواهند داد. چون در گذشته نیز به آن ها ظلم شده و در آینده هم خواهد شد. باید با جدیت تمام مقابل این مسائل بایستیم تا دیگر کسی به خود اجازه پایمال کردن احساسات هواداران تراکتور و زیر پا گذاشتن حق آن ها را ندهد.

وی ادامه داد: هیچ چیز قابل پیش بینی نبود، اما ما خودمان را به خاطر شرایطی که داشتیم و حضور هشتاد هزار هوادار در استادیوم، قهرمان می دانستیم. در صورت حفظ پیروزی نیازی به نتیجه سپاهان نداشتیم. علی رغم حواشی ایجاد شده، تنها یک چیز برای ما مبهم است و آن اشتباهات داور بازی می باشد، اخراج تیموریان، خطا روی کریمی و پنالتی که در بازی با سپاهان گرفته شد. گفته شده که آقای فغانی به اشتباه خود اعتراف کرده اما با این اعتراف چه چیزی حل می شود؟ مگر نه این است که باید داور را جریمه کنند؟ می خواهند با داور سطح خود را در آسیا بالا ببرند اما در این میان عدالت را رعایت نمی کنند.

DSC_0234

عباسی افزود: به هر حال مدارک جمع آوری شده و نامه نگاری های لازم انجام شده است. خود رئیس جمهور اولین بحثی که در دیدار مردمی خود مطرح کرد بحث تراکتورسازی بود. جناب وزیر نیز قول دادند دو روزه مسئله را مشخص کنند اما هنوز چیزی گفته نشده است. ما کار هایمان را انجام داده ایم و منتظر هستیم را مسئولین پاسخگوی اتفاقات رخ داده باشند.

وی در ادامه گفت: بیایید دست به دست هم داده و برای پیشرفت تراکتور گام برداریم. این درست نیست که با بازیکنی مثل ادینهو، مقابل پلیکان ارومیه بازی دوستانه انجام دهیم. کسانی که سال گذشته در تیم حضور داشتند، در حد و کلاس تراکتورسازی نبودند. یک هفته در بهترین مکان امارات اردو زدیم اما دست آورد ما چه بود؟ یک بازی با تیم محلی آن ها انجام دادیم و آن را هم باختیم.

عباسی ادامه داد: چه معنایی دارد که از زیر لباس قرمز آبی بپوشیم یا بازیکنان را جمع کرده و برای بد بازی کردن لابی کنیم؟ هدف من این است که در فصل پیش رو تراکتورسازی را فوق العاده آماده ببندیم و برای قهرمانی حرکت کنیم. من با تک تک بازیکنان ارتباط دارم و همه آن ها معتقدند که تمرینات تونی در حد تمرینات تیم ملی می باشد. از طرف دیگر من قول می دهم اگر رسول خطیبی به استاندارد های لازم برسد، من اولین کسی خواهم بود که تونی را کنار گذاشته و خطیبی را روی نیمکت می آورم، اما متاسفانه بازیکنان و دوستان خود ما در قهوه خانه ها حضور به هم می آورند، در حالی که بازیکن خارجی تیم، ادینهو ۲۰ بار با من تماس گرفته و هماهنگ شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :