شهردار تبریز با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ میلادی گفت: مردم تبریز در ساماندهی و اصلاح معابر با شهرداری همکاری کنند و هر شهروند یک میزبان برای میهمانان ۲۰۱۸ میلادی باشد.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی روز یکشنبه در آیین بهره برداری از چهار طرح عمرانی، خدماتی، فرهنگی و ورزشی افزود: شهرداری به تنهایی نمی تواند جوابگوی همه مشکلات باشد و مردم و سایر مسوولان نیز باید کمک کنند.

وی به وضعیت نامناسب برخی از معایر و خیابان های قدیمی ائل گلی اشاره کرد و گفت: این منطقه نیزمند طرح های جدید شهرسازی و ساماندهی است.

وی افزود: ایستگاه قطار شهری ائل گلی با اتصال به راه آهن تبریز – تهران به یک ایستگاه ترکیبی تبدیل می شود و
احداث پارک کوثر این منطقه را متحول می کند.

وی نسبت به رفع برخی از مشکلات این منطقه از جمله جمع آوری آب های سطحی و ساماندهی معابر تا پایان سال جاری ابراز امیدواری کرد و گفت: اهالی این منطقه نیز باید در اجرای طرح های مختلف با شهرداری همکاری کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: کمتر از دو سال دیگر به میزبانی تبریز از گردشگران کشورهای اسلامی باقی است و توقف در مسیر توسعه شهر تبریز جائز نیست.

فریدون بابایی افزود: شهر تبریزدر عرصه بین المللی شاهد موفقیت های چشم گیری است اما در داخل کشور حتی در ردیف ۱۰ شهر اول گردشگری قرار نگرفته است و باید از فرصت های طلایی در عرصه های بین المللی برای توسعه این بخش اسفتاده شود.
وی افزود: بسیاری از مشکلات اشتغال جوانان با توسعه گردشگری رفع می شود اما هنوز از اهتمام ملی برای این تحقق این امر خبری نیست.

وی گفت: کارگروه های ویژه باید در مجموعه شورا و شهرداری تشکیل شوند و با وظایف مشخص برای بهبود وضعیت شهر تلاش کنند.

وی افزود: ساماندهی ورودی ها، توجه به فرهنگ شهروندی، رفع مشکل سد معبر و زیباسازی شهر از جمله مواردی است که باید در این کارگروه ها دنبال شود.

شهرداری منطقه ۲ تبریز نیز با اشاره به طرح های نیمه تمام این منطقه شهرداری گفت: در راستای تکمیل طرح های نیمه تمام در ماه های آینده طرح شبدری انتهای جاده ائل گلی به اتوبان شهید کسایی به بره برداری می رسد.

رسول موسایی افزود: در راستای توسعه باغ های ائل گلی به عنوان یکی از آرزوهای دیرینه مردم تبریز با دستور شهردار تبریز توانستیم مراحل تملک بخشی از باغ های شخصی را به اتمام برسانیم تا وسعت مجموعه ائل گلی افزایش یابد.

وی گفت: اتمام رمپ پل کابلی از خیابان توانیر به جاده ائل گلی به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد و توسعه فضای سبز محدوده منطقه ۲ شهرداری با کاشت ۳۵هزار اصله نهال در سال جاری آغاز شده است و این روند ادامه خواهد یافت.

 طی این آیین طرح سالن چند منظوره ورزشی ائل گلی در راستای توسعه امکانات ورزشی و بهره برداری در مواقع بروز بحران های طبیعی با ۱۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار و یک هزار و ۴۵۰ متر مربع مساحت به بهره برداری رسید.

از دیگر طرح های شهرداری منطقه ۲ که در این آیین به بهره برداری رسید می توان به ایستگاه آتش نشانی بلوار دکتر حسابی با هفت میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال اعتبار و ساختمان اداری حوزه خدمات شهری و اجرایی با هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار اشاره کرد.

نمازخانه ها وسرویس های بهداشتی متعدد در حوزه استحفاظی شهرداری منطقه ۲ تبریز نیز از دیگر طرح هایی است که در این آیین به بهره برداری رسید.

شهرداری کلانشهر تبریز با ۱۲ منطقه شهرداری خدمات رسانی به جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری این شهر را بر عهده دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :