مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز از کاهش ۳۰ درصدی هزینه خرید و نگهداری از فضای سبز تبریز طی سال جاری خبر داد.

به گزارش تبریزمن، مهندس محمدحسین حسن زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام یافته و اتخاذ تدابیر ویژه کارشناسی شده، هزینه کرد نگهداری و خرید نهاده برای توسعه فضای سبز تبریز طی سال جاری نسبت به سال های گذشته تا ۳۰ درصد کاهش داشته است.

مهندس حسن زاده تصریح کرد: این اقدام در پی کنترل خریدهای گل و گیاه، حذف اقدامات و موارد غیر ضروری، ایجاد سطح کافی از چمن کاری و…روی داده است.

وی همچنین یادآور شد: نکته قابل توجه در این بین پرهیز از هر گونه لطمه و آسیب به ماهیت و کیفیت فضای سبز تبریز در پی کاهش و کنترل هزینه ها است.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز همچنین از کاهش خرید گلهای فصلی برای کاشت در سطح شهر هم خبر داده و افزود: سعی داشته ایم توسعه و ایجاد گلکاری ها از طریق بذرکاری اتفاق افتد.

مهندس حسن زاده به کاهش میزان مصرف آب در فضای سبز تبریز هم اشاره کرده و گفت: سیاست سازمان پارک‌ها، حذف روش‌های سنتی آبیاری و حرکت به سمت فناوری‌های آبیاری است.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست دولت و بخش‌نامه‌های وزارت کشور و سازمان‌شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، اکثر شهرهای کشور با ممنوعیت یا محدودیت حفر چاه یا برداشت آب‌های زیرزمینی مواجه‌اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :