معاون فنی و توسعه امور زیر بنایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان اینکه با بیان اینکه طرح ها باید با مطالعه صورت گیرد، گفت: آخرین برآورد احیای دریاچه ارومیه یک هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان است.

به گزارش تبریزمن، غلامرضا شافعی صبح امروز در مراسم احیا و استقرار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی اظهار داشت: از حدود سه ماه و نیم قبل ریاست بهبودی در استان آذربایجان شرقی مصوب شده بود و آذربایجان شرقی اولین استانی بود که رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را معرفی کرده بود.

معاون فنی و توسعه امور زیر بنایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با بیان اینکه طرح ها باید با مطالعه صورت گیرد، افزود: یکی از طرح‌های مهم در استان که از نظر جهات مختلف دارای اهمیت است احیای دریاچه ارومیه است که برآورد اولیه آن ۸۵ میلیارد تومان بوده و آخرین برآورد آن ۱۸۴۰ میلیارد تومان است که این مشکل در بسیاری از پروژه‌ها رخ می‌دهد و معضلی در کشور است که برآوردها با واقعیت‌ها منطبق نبوده و مشکلات بعدی ایجاد می‌شود.

دریاچه ارومیه

شافعی افزود: پروژه‌هایی که قبل سال ۹۰ در کشور بوده حدود ۱۵ سال زمان برای اتمام آن زمان صرف شده و این در حالی است که برای پروژه‌های جدید حدود ۳ سال زمان در نظر گرفته میشود و هرچند که حجم پروژه‌های قبلی بزرگ بوده اما ۵ برابر شدن زمان اتمام پروژه‌ها قابل قبول نیست.

وی خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی در برخی شاخص‌ها اول است و جزو استان‌های موفق کشور است و طرح های مطالعاتی شده در این استان ارائه می‌شود.

معاون فنی و توسعه امور زیر بنایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با اشاره به احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در کشور گفت: برنامه‌ریزی و مدیریت پروژه‌ها و نیز نظارت بر این پروژها از مهمترین برنامه های محوله این سازمان است که در حکم ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور این موارد دیده می شود.

وی تاکید کرد: شرح وظایف مختلفی برای ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تعیین شده که در این موارد علاوه بر مسئولیت‌های استانی در زمینه مسئولیت‌های کشوری نیز موارد تعیین شده است.

شافعی در ادامه با بیان اینکه تحول توسعه‌ای کشور نیازمند تربیت نیروهای جدید است، گفت: اگر قرار باشد سازمان چابکی داشته باشیم باید نیروهای آموزش دیده‌ای در اختیار داشت و بدون نیروهای جدید این چابکی امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی با اشاره به استفاده از منابع خارجی در توسعه استان‌ها افزود: آذربایجان‌شرقی در این زمینه جزو استان‌های پیش‌رو است و در سطح کشوری نیز لایحه ای تدوین شده تا تسهیلات بیشتری برای سرمایه‌گذاری خارجی و سود موجه خارجی برای طرف مقابل فراهم شود.

معاون فنی و توسعه امور زیر بنایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: زمانی که یک بخش خصوصی و یا خارجی در کشور سرمایه‌گذاری می‌کند انتظار سود را دارد و اگر نتواند سودی تحصیل کند سرمایه‌گذاری نخواهد کرد و پیش بینی‌های مختلف باید صورت گیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :