هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی بسیج کشور از امروز طی مراسمی در حسینیه گلزار شهدای وادی رحمت تبریز آغاز به کار کرد.

به گزارش تبریزمن، این جشنواره تا ۲۹ شهریور با حضور ۱۴۵ هنرمند از استان های مختلف کشور در رشته های نقاشی، گرافیک، کاریکاتور و نگارگری در فرهنگ سرای الغدیر برگزار می شود.

از مجموع تعداد ۲۱۰ هنرمندی که به این جشنواره اثر فرستاده اند، آثار ۱۴۹ هنرمند در قالب ۱۸۱ اثر توسط هیات داوران پذیرفته شده و در بخش داوری شرکت داده می شود.

سبک زندگی اسلامی، حقیقت در ساحت هنر، حماسه اقتصادی، شبکه ها مجازی، فرصت ها و تهدیدها، پاسداران حریم و حرم، افشای جنایات تکفیری ها، کربلا میقات عاشقان حقیقت، وحدت اسلامی همبستگی و حسن همجواری، بیداری اسلامی، بازخوانی آرمان های اسلامی، فرهنگ حجاب و عفاف، شادی و نشاط مادی و معنوی، مذمت ویژگی های زشت بصری، جلوه های کار و تلاش و اسراف و مصرف زدگی از محورهای این جشنواره است.

جانشین فرمانده سپاه عاشورا در آیین افتتاح هشتمین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی بسیج، گفت: دفاع از تمامیت ایران اسلامی از شاخصه های مهم خطه آذربایجان است و وجود شهدایی چون ثقه الاسلام، شیخ محمد خیابانی و ستارخان نشانگر این شاخصه مهم است که در دوران دفاع مقدس نیز مردانی مثل شهیدان باکری، تجلایی و شفیع زاده و سایر شهدای گرانقدر آن را نشان دادند.

سرهنگ علی قادری اظهار کرد: شیرمردان و شیرزنان آذربایجان دوشادوش سایر هم وطنان خود در ایران اسلامی، هنرمندان به نام و پرآوازه ای را در خور پرورش داده و دوران دفاع مقدس نیز جزو رزمندگان بودند که در مقاطع مختلف رسالت هنری و ملی و دینی خود را به نمایش گذاشتند.

وی با اشاره به حضور نقاشان، خطاطان و عکاسان در کنار رزمندگان عاشورا در دوران دفاع مقدس، گفت: حضور استاد شهریار در این صحنه ها نمونه بارز آن بود چنانکه همراهی استاد شهریار با رزمندگان برای عده ای غیرقابل تصور بود.

به گزارش ایرنا، همزمان با هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی بسیج کشور، کارگاه آموزشی و نمایشگاهی این جسنواره نیز در فرهنگ سرای الغدیر شروع به کار کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :