مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان‌شرقی یکی از وظایف اصلی پدافند غیرعامل پایش تهدیدها و تهیه راهکارهای مناسب مقابله با انواع تهدیدات است، گفت: در حال حاضر با ۸ نوع تهدید سایبری، پرتوی، شیمیایی، زیستی، اقتصادی، مردم محور و آمادگی دفاعی مواجه هستیم.

به گزارش تبریزمن، احمد جهانسری ظهر امروز در جلسه پدافند غیرعامل استان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: از سال ۹۳ و ۹۴ ادبیات پدافند غیرعامل در سطح کشور ایجاد شده است ولی این مقوله هنوز به باور کامل مردم نرسیده و نهادینه نشده است.

وی افزود: وظیفه اولیه ما تعریف نوع تهدید و تبیین این موضوع است که بخشی از جامعه امروزی ایران مورد تهدید قرار دارد و عمده تهدیدات پیش رو مربوط به فضای سایبری، کالبدی، فرهنگی، اقتصادی و پرتوی است که به تناسب سیاست سازمان اقدامات مقتضی برای مواجهه با این تهدیدات صورت می‌پذیرد.

جهانسری بر لزوم فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی مقوله پدافند غیرعامل در میان مردم و مسئولان تاکید و اضافه کرد: بخش اعظم وظایف ما مربوط به بخش خصوصی است که لازم است حضور موثرتری در این عرصه داشته باشیم؛ به هر حال با تشکیل منظم جلسات کارگروه‌های پدافند غیرعامل توانسته‌ایم به گفتمان مشترک دست یابیم و همکاری جدی نیروهای مسلح و سایر ارگان‌های مرتبط را جلب کنیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان‌شرقی با اشاره به راه‌اندازی نشریه دیجیتالی پدافند غیرعامل اذعان داشت: طی سال گذشته دوره‌های آموزشی مرتبط با پدافندغیرعامل برای تعداد ۳ هزار نفر از مدیران و کارشناسان ارشد و همچنین دوره تربیت مربی پدافند غیرعامل برای بیش از ۵۰ نفر از اساتید و کارشناسان ارشد برگزار شد.

جهانسری یادآور شد: همچنین در سه ماهه تابستان بیش از هزار مدیر و معاون مدرسه آموزش ۱۰ ساعته در دوره آموزشی پدافند غیرعامل و ۵۰۰ معلم در دوره آموزش دفاعی شرکت کردند.

این مسئول ادامه داد: هدف سازمان پدافند غیرعامل کشور گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی مفاهیم غیرعامل است و اگر ما در سطح جامعه بتوانیم به آحاد جامعه آموزش دهیم در برابر تهدیدات مصون خواهیم ماند.

وی مهمترین تهدیدات پدافند غیرعامل را مربوط به فضای سایبری دانست و افزود: اگر کاربران آموزش لازم در ارتباط با فضای سایبری را ببینند بهتر خواهند توانست از ان فضا بهره‌مند شوند.

جهانسری با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی پدافند غیرعامل پایش تهدیدها و تهیه راهکارهای مناسب مقابله با انواع تهدیدات است، یادآور شد: در حال حاضر با ۸ نوع تهدید سایبری، پرتوی، شیمیایی، زیستی، اقتصادی، مردم محور و آمادگی دفاعی مواجه هستیم.

وی تاکید کرد: با توجه به ضرورت‌های انکارناپذیر باید به نهادینه کردن آموزش‌های همگانی روی آوریم و بخش اعظم وظایف ما متوجه آحاد مردم و آشنا کردن جامعه با مولفه‌های تغییر حملات دشمن و همراه کردن بخش خصوصی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :