وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که با توجه به گستردگی حضور داعشی های از جنگ برگشته در کشورهای مختلف اروپایی، احتمال وقوع عملیات بیشتر تروریستی در اروپا و حتی روسیه وجود دارد.

به گزارش تبریزمن، اولگ سرومولوتف معاوون وزارت خارجه روسیه پس از چندین حمله تروریستی در شهرهای مختلف فرانسه و همچنین بروکسل پایتخت بلژیک با اعلام مسئولیت داعش، اظهار کرد: در شرایطی که بحران پناهجویان در اروپا ادامه دارد، خطر وقوع حمله های تروریستی بیشتر در کشورهای این قاره افزایش می یابد.

پایگاه خبری شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه امروز (چهارشنبه) به نقل از وی نوشت که تروریست های داعشی بگونه گسترده ای بین سیل پناهجویان وارد کشورهای اروپایی شده و می شوند.

سرومولوتف ادامه داد: همزمان، وضعیت متشنج کنونی خاورمیانه برای روسیه هم خطرناک است، زیرا تاکنون چندین هزار نفر از شهروندان کشورهای عضو جامعه همسود (متشکل از ۱۱ جمهوری شوروی سابق) به داعش پیوسته اند.

معاون وزارت امور خارجه روسیه ادامه داد: با توجه به چنین وضعیتی و در شرایطی که درجه بالای خطر وقوع عملیات تروریستی در سطح بین المللی وجود دارد، اعمال معیارهای دوگانه در مبارزه با تروریسم و تقسیم تروریست ها به خوب و بد تاسفبار است.

سرومولوتف گفت: از گروه های تروریستی در مواردی برای رسیدن به اهداف ژئوپلتیک، بی ثبات کردن برخی کشورها و سرنگونی حکومت ها استفاده می شود و این رویکردهای کوته بینانه یکی از دلایل ایجاد سیر خطرناک اوضاع در خاورمیانه و شمال آفریقا می باشد که منجر به افزایش بی سابقه فعالیت گروه های تروریستی از جمله داعش و جبهه النصره شده است.

لاوروف نیز روز شنبه نیز با بیان اینکه واشنگتن مسئول ایجاد گروه تروریستی داعش است، گفت که آمریکا سال ۲۰۰۳ با حمله به عراق و انحلال ارتش و سازمان امنیت این کشور در پیدایش و تقویت این گروه نقش مستقیم داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :