دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه موادمخدر و ‏محرک تولید شده در گلدان ها از طریق فضای سایبری در اختیار مصرف کننده ها قرار می گیرد ، گفت: دشمنان از طریق موادمحرک و روانگردان ها درصدد ضربه زدن به جوانان ما به عنوان سرمایه های اصلی کشور هستند .

به گزارش تبریزمن، محمدعلی نصرتی روز یکشنبه در نشست کارگروه مبارزه با مواد مخدر شهرستان هریس با بیان اینکه موادمخدر تنها مشکل کشور ما نیست ، گفت: ایران به دلیل وجود همسایه های شرقی کشور بخصوص افغانستان که بزرگترین کانون تولید ‏موادمخدر سنتی بوده و بیش از ۹۰درصد تولید تریاک دنیا را تولید می کند در معرض خطر بیشتری قرار دارد .

وی ادامه داد: دشمن تلاش می کند با شیوع و ترویج مواد مخدر از طریق فضاهای مجازی، نسل آینده ‏کشور را به نسلی بی هویت و بی اراده تبدیل کند و با تغییر دادن شکل ظاهری مواد مخدر آن را در بسته بندی های زیبا به صورت ‏آدامس، پاستیل و پودرهایی با طعم نعنا و خوشبو کننده دهان بصورت غیرمجاز وارد کشور کرده و باعث گرفتاری جوانان ‏و نوجوانان در دام اعتیاد می شود.‏

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به اینکه ۸۵درصد معتادان سابقه مصرف قلیان، سیگار، ‏ترامادول و ریتالین داشتند، افزود: موادمخدر با سایر جرایم و ناهنجاری های اجتماعی از جمله سرقت ، درگیری و طلاق ارتباط دارد.‏

نصرتی با اشاره به تاثیر پذیری فرزندان ما از دوستان شان، گفت: اصلی ترین راهبرد ما آگاه سازی است و اگر پدر و مادرها به تکالیف خود آگاه باشند و آموزش های لازم را ببینند ‏آسیب پذیری فرزندان کمتر می شود .

تقویمی، سرپرست فرمانداری شهرستان هریس هم در این جلسه گفت : پیشگیری مهمترین بخش مبارزه با مواد مخدراست که باید از نهاد ‏خانواده شروع شود.
وی با بیان اینکه ایران اسلامی امروز سپر بلای دنیا شده است، گفت: بیشترین مواد مخدر دنیا در همسایگی ما تولید می شود ‏و کشور ما در حوزه مقابله با مواد مخدر زیان های بسیاری را متقبل شده و شهدای متعددی را ‏تقدیم کرده است .‏

تقویمی خاطرنشان کرد: کار پیشگیری بسیار مهمتر از درمان است و در حوزه درمان باید ۱۵ برابر حوزه پیشگیری ‏هزینه صرف شود.‏

وی با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی در شهرستان با موضوع پیشگیری ‏از آسیب های اجتماعی، افزود: بحث موادمخدر پدیده ای است که خانواده ها را تهدید می کند .

وی با بیان اینکه فرد معتاد امروز بعنوان یک بیمار شناخته می شود، تاکید کرد : حفظ کرامت انسانی در رابطه با معتادان ضروری است و باید با استفاده از شیوه های فرهنگی و با نگرش مثبت نسبت به این افراد برخورد شود.

تقویمی با اشاره به کسب رتبه اول شهرستان هریس در ارتباط با مبارزه با مواد مخدر در دو سال گذشته گفت: امسال ۷کیلوگرم تریاک کشف ، ۷۹ نفر دستگیر و۶۳نفر از آنها به کمپ ترک اعتیاد هریس معرفی شدند .

وی اعلام کرد: در شهرستان هریس افراد متجاهر و معتاد خیابان گرد وجود ندارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :