نوزدهمین کنگره ملی و هفتمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران، ۹ تا ۱۱ شهریور ماه سال جاری با حضور اساتیدی از کشورهای آلمان، اسپانیا، ترکیه و پاکستان در دانشگاه تبریز برگزار می شود.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر اصغر اصغری مقدم رئیس دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز با اعلام اینکه این کنگره با شعار ‘بحران آب’ برگزار خواهد شد، گفت: زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی جانوری ، زیست شناسی سلولی و مولکولی، زیست شناسی کاربردی و منابع طبیعی از جمله محورهای اصلی این کنگره است.

وی افزود: علاقمندان برای ارسال مقاله تا ۱۵ اردیبهشت سال جاری فرصت دارند مقالات خود را به دبیرخانه این کنگره واقع در دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز ارسال کنند.

دکتر اصغری مقدم اضافه کرد: پرفسور شارلوته پوشن ریدر از دانشگاه بارسلونای اسپانیا، پرفسور پتر ایلز از دانشگاه لایپزیگ آلمان، پرفسور محمد اشرف از دانشگاه بنیاد علم پاکستان و پرفسور اسماعیل چکماک از دانشگاه سابانچی ترکیه، سخنرانان کلیدی و خارجی این کنگره هستند.

به گفته وی، این کنگره با همکاری انجمن زیست شناسی ایران و با شرکت زیست شناسان و پژوهشگران این رشته از داخل و خارج کشور برگزار می شود .

جلسات نقد و بحث، میزگرد های علمی- دانشجویی، تجلیل از پیشکسوتان زیست شناسی کشور، برگزاری نمایشگاه های کتاب، تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و اجرای بازدیدها و گردش های شهری و برون شهری از برنامه های جنبی این کنگره اعلام شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :