فرمانده انتظامی تکاب گفت: هفت قاچاقچی با بیش از ۸۰۰ قطعه شی عتیقه و تاریخی با تلاش ماموران نیروی انتظامی این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش تبریزمن، سرهنگ رضا ظهیریان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این قاچاقچیان، اشیاء عتیقه را در ۲ خودروی سواری پژو جاسازی کرده و قصد انتقال به شهرهای دیگر را داشتند که با هوشیاری ماموران نیروی انتظامی در یکی از مسیرهای مواصلاتی شهرستان تکاب شناسایی و دستگیر شدند.
وی اضافه کرد: ماموران نیروی انتظامی تکاب پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر معامله اشیای عتیقه بلافاصله وارد عمل شده و با انجام تحقیقات لازم این قاچاقچیان را شناسایی و به دام انداختند.
سرهنگ ظهیریان گفت: از این قاچاقچیان ۸۸۵ قطعه شی عتیقه و قدیمی از جمله سه قطعه سکه قدیمی، ۶ عدد مهر عتیقه، یک قطعه کمربند و یک عدد جعبه کوچک از جنس سنگ صابون کشف شد.
وی اظهار کرد: طبق نظر کارشناسان میراث فرهنگی قدمت این اشیای عتیقه به هزاره اول قبل از میلاد باز می گردد.
سرهنگ ظهیریان گفت: این قاچاقچیان در حالی دستگیر شدند که در یکی از جاده های اصلی در حال حرکت با ۲ دستگاه خودرو بودند که ابتدا به هشدارها و دستور توقف ماموران پلیس بی توجهی کرده و به حرکت خود ادامه دادند اما ماموران نیروی انتظامی تکاب با شگردهای خاص و رعایت جوانب احتیاط اقدام به متوقف کردن و سپس دستگیری آنها کردند.
شهرستان تکاب با ۷۸ هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی واقع شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :