مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی گفت: تا زمان حاضر هفت هزار و ۶۵۷ نفر از این استان از طریق سامانه سماح برای سفر به کربلا در اربعین حسینی ثبت نام کرده اند.

به گزارش تبریزمن، امیر روحی ملکی روز یکشنبه در جلسه ستاد اربعین استان افزود: ثبت نام از زائران اربعین حسینی(ع) از ۱۶ شهریور ماه آغاز شده است و با توجه به تجربه سال های گذشته آمار ثبت نام کنندگان در روزهای پایانی افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در سالجاری امکان تشرف به اربعین فقط از طریق دریافت روادید از سامانه سماح امکان پذیر است، ادامه داد: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی samah.haj.ir و یا با مراجعه به دفاتر کارگزاری نسبت به ثبت نام در سامانه سماح اقدام کنند.

روحی اظهارکرد: پوشش بیمه ای برای تمامی ثبت نام کنندگان در سامانه سماح اجباری است و تمامی زائرینی که در سامانه سماح ثبت نام می کنند تحت پوشش خدمات درمانی هلال احمر در داخل و خارج از کشور خواهند بود.

وی مدت زمان اقامت در عراق را برای زائران اربعین ۲۰ روز اعلام کرد و از کسانی که مایل به شرکت در پیاده روی اربعین حسینی هستند خواست که ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :